ZEEUWS-VLAANDEREN 19 'Axel, laat je horen!', roept Gers Pardoel naar het publiek van festival Potatolands. Om steeds, heel beleefd, 'alsjeblieft' toe te voegen. En Axel laat zich horen. maandag 12 augustus 2019 Axel De topact is hij, zaterdag op de zevende editie van Potatolands op het Axelse Hofplein. Van 23.30 tot 24.00 uur is zijn optreden aangekondigd. Exact om 23.30 uur springt Gers het podium op. Met één van zijn bekendste num mers, Bagagedrager, breekt hij direct het ijs. 'Spring maar achterop bij mij, achterop mijn fiets', zingt AXel mee. Nederlandser kan haast niet. Oud-wethouder Co van Schaik, na zijn terugtreden in 2014 geliefd als penningmeester bij vrijwilligersor ganisaties als Potatolands, verkoopt kort voor het optreden van Gers nog de laatste kaartjes. Hij maakt alvast de balans op. Zo'n achthonderdvijftig betalende bezoe kers zijn de kassa gepasseerd. ,,Niet slecht", vindt Co, ,,én de consump tieverkoop loopt heel goed." Laagdrempelig Tot zeven uur 's avonds is Potato lands gratis. Het moet het festival laagdrempelig houden. Dat werkt. Op het Hofplein in hartje Axel, waar Potatolands zich altijd afspeelt, is het in de middag aangenaam druk. Veel gezinnen zijn er. Van de harde wind is niks te merken. Bomen zorgen voor natuurlijke bescherming. Kinderen zijn al aan het knutselen, als 's middags om drie uur de offici ële start is, met de tweede Potatorun. Het deelnemersveld - 117 in totaal, van wie 21 kinderen - is gevarieerd, zeker in leeftijd. Van de vijfjarige Meike van Arenthals uit de buurt van Axel tot de 66-jarige Ine De Deijne en haar 74-jarige vriendin Greta De Vyl- der, allebei uit het Vlaamse Sint-Gil lis-Waas. Meike komt huilend na een eerste rondje van een halve kilometer over de finish, maar maakt dapper ook de Geen slecht aantal bezoekers én de consumptie verkoop loopt heel goed tweede vol. Greta gaat voor de 7,5 ki lometer, maar houdt het na vijf kilo meter voor gezien. ,,Het is warmer dan ik dacht." Ine haalt de 7,5 kilome ter wel. Als ze binnenkomt, is Greta nog blijer dan Ine. Coverband Rock Season uit Bergen op Zoom opent om vier uur 's mid dags het live muziekprogramma. De knullen van veertien, vijftien en zes tien jaar zijn opvallend goed. Terwijl zij spelen, brengt Bram Scheele van duik- en snorkelclub Pro Diving Terneuzen aan Antoni Geuze (7) uit Axel in een zwembad de eerste beginselen van het duiken bij. Zoveel verschillende ingrediënten telt Pota- tolands. Vakantiesfeertje Een vakantiesfeertje heerst er. Ieder een kletst bij, na vijf, zes weken zo- mervakantie. Bands, waaronder de bekendste Zeeuws-Vlaamse cover band The Good, The Bad Bart, en dj's wisselen elkaar 's avonds af. Het grote wachten is op dé artiest van naam, Gers Pardoel. Als dj Alan Serano tegen 23.30 uur afsluit, stroomt iedereen naar voren. Gers Gers weet wat van hem wordt ver wacht. Dat hij zijn alweer acht jaar oude hits brengt, Ik neem je mee en Bagagedrager, en dat hij zijn eigen woorden waarmaakt. ,,Axel! Waar is dat feestje? Hier is dat feestje!" Hij staat voor een half uur geprogram meerd. Exact om 23.57 uur zwaait hij af, drie minuten te vroeg. Niemand maalt erom, Gers was toch maar mooi 'onder ons'. Gers Pardoel tijdens zijn optreden op festival Potatolands in Axel. fotos camile schelstraete 'Waar is dat feestje, hier is dat feestje!' Harmen van der Werf - Co van Schaik, penningmeester De start van de kidsrun Potatolands, met als nummer 3 Meike van Arenthals. Antoni Geuze krijgt duikles van Bram Scheele van Pro Diving Terneu zen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50