Man rijdt met vervalst rijbewijs door Renesse SCHOUWEN-DUIVELAND 19 BURGHSE DAG GEZELLIG ONDANKS HARDE WIND Vooraf werd gevreesd voor code geel. De drukbezochte 29e editie van de Burghse Dag liet zich door de hevige wind niet zomaar klein krijgen. Schouwse gin drink je slokje voor slokje maandag 12 augustus 2019 Aan sommige zaken konden bezoekers zien dat de Burghse Dag vanwege de weersomstandighe den toch wat anders verliep dan anders. De grote Zeeuwse vlag werd niet geplaatst. De grote tent werd verstevigd met extra bigbags met zand. Marktkooplui werden geïnstrueerd door de marktmees ter om hun kramen te verzwaren. De Zwarte Parels, een team van zwarte Friese paarden, kwamen niet. Door de voorspelde storm durfden de ruiters het niet aan om hun dierbare parels te transporte ren. Vlinder Jeroen Coopman legt een sjabloon van een vlinder op het papier voor hem en demonstreert de 3-jarige Femme en haar moeder hoe je door het blazen met de toverstift, als een soort airbrush, een mooi gekleurd geheel krijgt. „Iedereen kan toveren", prijst hij zijn waar aan. Coopman zit in één van de eerste kraampjes aan de Hogeweg. ,,Ik ben tevreden over het weer. Mijn kraam is verzwaard. Helaas kan ik de wind niet wegtoveren." Julie Vroegh (8) probeert in het Ot- en Sienstraatje juist de schij ven door de gaten in de sjoelbak te toveren. ,,Leuk deze oud-Hol- landse spelletjes zonder elektrici teit", zegt ze. ,,Thuis hebben we geen sjoelbak. Oma uit Haamstede wel." Samen met haar broertje Hugo (7) en zus Danique (10) en moeder zijn ze uit het Brabantse Goirle op bezoek bij oma in Zee land. Oma staat van een afstandje glunderend toe te kijken. ,,De dag is voor mij geslaagd als iedereen plezier heeft gehad. Ik heb net nog op een pony gezeten om te rings teken", vertelt Julie verder. ,,Vijf raak, eentje mis." Ruth Frisch (71) is in de ban van de twee ploegende knollen op een Mijn kraam is verzwaard. Helaas kan ik de wind niet wegtoveren braak stukje grond op de Boeren- markt. Ze kijkt bewonderend naar het noeste stukje arbeid dat de paardenkrachten tentoon sprei den. ,,Dit doet mij zo aan vroeger denken. Toen ploegden de paarden zo op het land achter ons huis in de Duitse deelstaat Sasken-An- halt, bij Leipzig. ,,Zo mooi om te zien. Ik word er gewoon gelukkig van", aldus Frisch, die tegenwoor dig in de Rotterdamse wijk Den Esch woont. Ze is in Burgh-Haam- stede bij vrienden op bezoek. ,,Ik ben diverse jaren op de Burghse Dag geweest en geniet altijd volop." De 29e Burghse editie was voor Mariska den Hartog de eerste edi tie als voorzitter van de Stichting Burghse Dag. Ze volgt Ben Medde- ler op die 18 jaar voorzitter was. Den Hartog, is in het dagelijks le ven journalist, actief in diverse be sturen en kan zich, ook al is ze een geboren stadsmeisje, geen mooi ere plek op aarde bedenken om te wonen dan Burgh. In haar ope ningsspeech, met naast zich bur gemeester Gerard Rabelink, voor wie het de laatste Burghse Dag is, verwees ze uiteraard naar de weersomstandigheden. Ondanks dat was haar advies: Maak ple zier, kijk uw ogen uit, drink, eet en geniet, want vandaag is het feest op Burgh. Burghje Boven!" Een 33-jarige man uit Zierikzee is vrijdagavond op de Hogezoom in Renesse aangehouden omdat hij rondreed met een vervalst rijbe wijs. Agenten kwamen de man per toeval op het spoor. Ze waren bezig met het assisteren bij een fietson- geval op de rotonde op de Hoge- zoom. Er was nog voldoende ruimte om langs de agenten te rij den. Toch koos de 33-jarige man er voor om linksom de rotonde te rij den en daar enkele passagiers af te zetten. Dat was genoeg aanleiding voor de agenten om de man aan te spre ken op zijn rijgedrag. Daarbij werd om zijn rijbewijs gevraagd, maar dat bleek vervalst te zijn. De ver dachte is helemaal niet in het bezit van een rijbewijs. De automobilist viel op doordat hij de rotonde linksom opreed De man is overgebracht naar een politiecellencomplex. Hij is zater dag verder verhoord. BURGH-HAAMSTEDE Iedereen moet toch de Schouwse gin van Cees Snijders van restaurant SenCe in Haamstede proeven? Gin van Schouwse bodem, met ingrediënten als duindoorn, den- netop, rozenbottel en peer en 100 procent ambachtelijk gestookt. In maart dit jaar geïntroduceerd. Za terdag was er een proeverij voor gasten. IJsklonten Hoe je het beste gin drinkt? ,,Puur drink je slokje voor slokje. Met to nic (fevertree) drink je gin in een groot glas, gecombineerd met grote ijsklonten", aldus expert en erva ringsdeskundige Snijders. SD 'Leuk die oud-Hollandse spelletjes' Gerrit van Loon Burgh-Haamstede - Jeroen Coopman, kraamhouder Tom Kiel Renesse Ruben, Fleur en Steven (vlnr) proeven de Schouwse gin Schodu. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA Julie Vroegh (l) slaat piepers. Haar zus Danique en boertje Hugo kijken naast haar toe. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 48