■J reclame voor Hulst Inmiddels let iedereen op Luitwieler 'Een podiumplaats is voor mij niet normaal' Kerkhove grijpt naast tweede toernooizege op rij 13 Het laatste woord maandag 12 augustus 2019 atleet uit Aalst wist dat hij als spe cialist op de middenafstand, met een prima eindsprint in de benen, de beste kaarten had. Zo'n 300 meter voor de finish demarreerde hij en moest zijn Zeeuwse tegen strever meteen het hoofd buigen. Bij de meet was het verschil zes tellen: 50.12 om 50.18. Pleijte: ,,Ik wist dat hij met zijn baanachter- grond dit nog in huis had. Maar het had geen zin om eerder in mijn eentje tegen de wind in te gaan." Voor de Vlissinger was de '15 van Wolphaartsdijk' een „tussen stapje". De wedstrijden uit het stratenloopcircuit die hij de voor bije weken liep, hadden allen een lengte van 7,5 a 10 kilometer. Later komen de halve marathons in Westenschouwen en Vrouwen polder eraan. ,,Dit zat er qua lengte mooi tussenin. Zo kon ik weer wat wennen aan de langere afstanden." Het doel is om in oktober weer goed te zijn in de Kustmarathon, de wedstrijd die Pleijte in 2016 won. WOLPHAARTSDIJK Sa- mantha Luitwieler staat niet graag in de belangstelling, maar met al haar overwin ningen van deze zomer is dat onvermijdelijk. En de Vlis- singse schept niet graag ver wachtingen, maar door haar snelle tijden gaan mensen haar wel extra in de gaten houden. ,,Laat mij maar lekker lopen", zei ze zaterdag na haar over winning in de '15 van Wol- phaartsdijk'. Met een tijd van 58.16 dook ze als enige vrouw onder het uur. De concur rentie zette ze op twee mi nuten. Luitwieler viel vorig jaar ineens op met een vierde plaats in de Kustmarathon. Daarvoor kende niemand haar, omdat ze maar weinig wedstrijden liep. Ze trainde veel voor zichzelf. Nu, in 2019, kiest ze er wel voor om vaak haar krachten te meten met anderen. Ze won in de afgelopen maanden vijfmaal in het stratenloopcircuit. ,,Het is een beetje uit de hand gelopen", bekende ze. Alles staat in het teken van de Kustmarathon. Ze is, of ze het nu wil of niet, favoriet voor een podiumplaats in Zoutelande. Ze zal de 42 ki lometer langs de Zeeuwse kust niet nogmaals anoniem kunnen afleggen. In de aan loop zal ze nog meedoen aan onder meer de Dam tot Damloop. groep EGTS, een Europese groe pering die de samenwerking in de grensstreek tussen Antwerpen en Terneuzen bevordert, is het toch gelukt. Ook initiator Jo van Remortel mag ik niet vergeten, want die heeft hier talloze uren in gestoken om dit te bewerkstellin gen." Hoewel de eerste etappe naar Hulst nog verreden moet worden, spreekt Hageman nu al over een succes. ,,De opkomst bij de ploe- genvoorstelling is overweldigend. Bovendien kijken vandaag miljoenen mensen naar de ope- ningsrit op de NOS en Sporza. Wie Hulst nog niet kende, zal nu een goede indruk krijgen. Het pe loton rijdt immers diverse rondes door onze gemeente. Een betere reclame kun je natuurlijk niet hebben. We zetten hiermee zowel Hulst als Zeeland op de kaart. Het is geen geheim dat we de wereldbeker veldrijden in 2021 naar Hulst willen halen. Dan is het natuurlijk fantastisch dat we dit in de tussentijd kunnen reali seren." De BinckBank Tour start om 12.30 uur op de Grote Markt in Be- veren, waarna het peloton koers zet richting Hulst. Daar zullen de renners omstreeks 14.00 uur voor het eerst passeren. Na diverse plaatselijke rondes door Zeeuws- Vlaanderen finisht ook de wed- strijd tussen 16.00 en 16.30 uur in Hulst. Van Goethem Brian van Goethem uit Philippine is de enige Zeeuwse deelnemer. Hij is bezig aan zijn eerste seizoen bij Lotto-Soudal. De Belgische ploeg ontbrak echter nog op de ploegenvoorstelling wegens het noodlottige ongeval van Bjorg Lambrecht afgelopen week in de Ronde van Polen. De coureur, die slechts 22 jaar mocht worden, wordt morgen begraven. De ren ners die meedoen aan de Binck- Bank Tour, kunnen daar niet bij aanwezig zijn. Zij bewezen giste ren hun laatste eer aan Lambrecht. De weg ergens naartoe is minstens zo belangrijk als de wedstrijd zelf CHISWICK Geen tweede toer nooizege op rij voor Lesley Kerk- hove. De Zierikzeese tennisster ging gistermiddag in de finale van een ITF-evenement in Chiswick onder uit tegen de Engelse Samantha Murray: 6-4 6-4. Kerkhove was als eerste geplaatst en daardoor de favoriet in de eind strijd. Ze kreeg echter nauwelijks grip op de thuisspeelster, slechts één keer brak ze de service van Mur ray, die als achtste was ingeschaald. Wat ook niet hielp, was dat ze zeven dubbele fouten sloeg. Voor de Zeeuwse was het haar eerste nederlaag in tien duels. Vo rige week won ze nog het toernooi van Woking. Met het nodige ver trouwen gaat ze nu richting de US Open, waarvan de kwalificaties vol gende week beginnen. PM tot pokeren Het was een mooi weekend voor Wouter de Vries. De at leet uit Zierikzee liep zater dag tijdens de Trail des Fan- tomes in de Belgische Arden nen enkele schaafwonden en een hoofdwond op, maar boekte ondanks de averij zijn eerste podiumplaats. Hij ein digde na liefst 70 kilometer op plek twee, na ruim 7,5 uur lopen. Daniel Vervelde Zierikzee Wat is er onderweg allemaal gebeurd? ,,In een race van 70 km gebeurt er veel. Op een gegeven mo ment probeer je wat energie te sparen en dan maak je bepaalde keuzes. Zo bukte ik niet goed genoeg voor een boom die over het looppad hing, daardoor raakte ik met mijn hoofd hard de boom. Daarnaast ben ik ook een paar keer gevallen. Maar ik vind wel dat dat een beetje bij trails hoort." Hoe heb je jezelf op de been gehouden? ,,Je voelt altijd wel snel of een blessure serieus is, of dat het meevalt. Zolang je er gewoon mee door kunt lopen, doe je dat. En ik hoorde natuurlijk dat ik op de tweede plaats lag, daardoor wilde ik ook door blijven gaan. Voor mij is een podiumplaats ei genlijk niet normaal, ik train in principe niet genoeg om echt hoog te eindigen." Na zo'n race moet die tweede plek wel veel voldoening geven, lijkt me? ,,Het was zeker tof om mee te maken. Vanaf het begin van de race probeerde ik bij het kop- groepje aan te sluiten. Ik kon net meekomen en op een gegeven moment begon de ene na de an dere atleet af te vallen. Tot mijn Wouter de Vries Wouter de Vries. FOTODIRK-JAN GJELTEMA verbazing eigenlijk. Toen heb ik maar geprobeerd bij hen weg te lopen. Uiteindelijk kwam ik dus als tweede binnen, op super gave wijze." Je was in voorbereiding op de Spartatlon in Griekenland. Wat verwacht je daarvan? ,,Nou, dat is van de baan. Tijdens mijn vakantie twee weken gele den heb ik mijn ribben serieus gekneusd, waardoor mijn schema overhoop ligt. Qua trai ningsuren zat ik al het minimale qua voorbereiding, dit betekent simpelweg dat ik me niet goed genoeg kan voorbereiden, terwijl ik daar juist wel heel veel vol doening uithaal. De weg ergens naartoe is voor mij minstens zo belangrijk als de wedstrijd zelf. Daarom heb ik besloten om hem dit jaar niet te lopen." Blijft de Spartatlon wel op je wensenlijstje staan? ,,Tijdens de voorbereiding ben ik begonnen mijn training te veran deren. Dus meer op de weg en een langzamer tempo. Daarbij heb ik gemerkt dat mijn passie echt bij de trails en de heuvel achtige parkoersen ligt, terwijl de Spartatlon vooral een weg wedstrijd is. Dus misschien niet, maar misschien ook wel over een aantal jaar. Nu werk ik eerst toe naar een mooie wedstrijd in Zwitserland, in september." WORLD m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41