BinckBank Tour grote 12 Louwerse verwijt Zelma niks na mislukte barrage in Clinge Terpstra rijdt weer ijzersterk en wordt tweede in World Cup ATLETIEK 15 VAN WOLPHAARTSDIJK^ Er had jacht gemaakt moeten worden op een toptijd. Maar het weer werkte niet mee in Wolphaartsdijk. m maandag 12 augustus 2019 Springamazone Charlotte Fokker uit Zundert eiste in de in handicap verreden klasse M/Z in Clinge met de ruin Chippendale III Z een glans rol op. De Brabantse stuurde zaterdag op het fraaie hippi sche sportpark van de PSV Hulst de Chicago Z-nakome- ling naar een overtuigende overwinning (0/74.74). Marit Louwerse uit Lewedorp eindigde met de schimmel merrie Zelma als tweede. De Zuid-Bevelandse combinatie kreeg vier strafpunten we gens een weigering en drie voor tijdsoverschrijding aan haar been (7/91.16). ,,Ik kan Zelma niets verwij ten. Na die lange lijn maakte ik een foutje in de wending en kwam ze niet goed voor de oxer", vertelde Louwerse. „Jammer. Maar ik ben toch wel tevreden. Zelma sprong super. De hoogte bleek geen enkel probleem." Stitan zegeviert op strand Ouddorp Atleet Yunis Stitan uit Drei- schor, gastlid van het Zierik- zeese Delta Sport, heeft in Ouddorp de Strandloop over 10 kilometer gewonnen. Zijn tijd was 36.28 minuten. Na de start nam Stitan de lei ding met Maikel Peeman, Ri- cardo Sint Nicolaas, Cornelis Chatzioannou, Gerben Solle- veld en Eric Wolfert aan het elastiek. Hij vergrootte zijn voorsprong op het rulle strand en finishte 30 secon den voor de nummer twee. Een fenomenale Anne Terp stra is gisteren tweede gewor den bij de wereldbekerwed strijd in het Zwitserse Len- zerheide. Ze moest alleen de regerend olympisch kampi oene, Jenny Rissveds uit Zwe den, voor zich dulden. Terpstra, afkomstig uit Zierik- zee, maakt de zomer van haar leven door. Ze won al in An dorra als eerste Nederlandse ooit een World Cup, werd vierde op het EK in Brno en steeg naar de derde plaats op de wereldranglijst. Haar zilve ren medaille in de Alpen past prima in dat rijtje. En dan volgt later deze maand nog het WK in Canada. Ze is daar eveneens een serieuze me daillekandidate. Meteen vanaf het begin ging Terpstra mee met de voorsten. Lang zat ze in een kopgroepje met ook Jolanda Neff, de lo kale favoriete en de Europees kampioene van twee weken geleden, en de Fran^aise Pau line Ferrand-Prevot. Uitein delijk bleven Terpstra en Rissveds over. De laatste ont snapte op een lange klim in de slotronde en de Zeeuwse kon niet reageren. Rissveds was - net als Terp stra - emotioneel na afloop. De Zweedse was lang uit de roulatie vanwege een depres sie en anorexia. In Lenzer- heide liet ze zien weer hele maal terug te zijn. Bij de mannen werd Milan Vader uit Middelburg twin tigste op 4 minuten van win naar Mathieu van der Poel. Een snelle tijd was on-mo-ge-lijk, zaterdag bij de '15 van Wolphaarts dijk'. De stormachtige wind speelde met de hardlopers, of-ie op het 3 kilometer lange rondje nu van voren, van achteren of van opzij kwam. ,,Het werd daardoor een heel tactische race", zei Vlissinger Tim Pleijte, de uiteindelijke num mer twee. ,,Het kwam aan op de laatste honderden meters." De organisatie van de wedstrijd had toplopers naar Wolphaartsdijk gehaald, van binnen en buiten de provincie. Met het idee dat die dan het parkoersrecord van Tonnie Dirks (44.10 in 1993) konden aan vallen. Maar het weer zat niet mee. Er reed een auto met daarop een klok voor de kopgroep uit, zodat de snelste atleten konden zien of ze op schema lagen. Maar eigenlijk maakte die nu voor jandoedel z'n rondjes. Om de beurt Vijf rappe mannen kwamen voorop en maakten er, omdat ze in de wind elkaar nodig hadden, een pokerspelletje van. Dat waren Tim Pleijte, Erwin Harmes, Maarten de Nys, Sebastiaan Bosselaar en Jim Rothweiler. In de luwte, tussen de bebouwing, konden ze vrijuit lo pen, in de volle wind schuilden ze bij elkaar en trapten ze bijna op el- kaars hielen. Pleijte: ,,Je wilt na tuurlijk geen kopwerk doen, maar als je het allemaal om de beurt een beetje doet, is het ook niet erg. Maar Erwin deed het in verhou- «as ding erg vaak. Ach, dat moest-ie zelf weten De Middelburger, met zijn onge polijste tred en wilde ademhaling, betaalde daar ook de prijs voor. Hij moest er met Rothweiler na drieën halve ronde af. In de slotronde zorg den Pleijte en De Nys ervoor dat ook Bosselaar moest lossen. ,,Maar toen wij de bocht weer om gingen, vol wind tegen kregen en weer be gonnen te joggen, kon hij terugko men. Het kwam dus aan op het laat ste stuk." Voor De Nys was dat prima. De Het werd door de wind een heel tactische race Een strakke organisatie, goede weersomstandigheden en een ideale locatie in de grensstreek zorgden voor een geslaagde ploe- genvoorstelling met grote opkomst. Om de vijf minuten arriveerde een nieuwe ploeg deelnemers van de BinckBank Tour op de Grote Markt. Dat viel zowel bij de renners als toeschouwers in de smaak. ,,Alle credits naar de organisatie", merkte Hageman terecht op. ,,Natuurlijk zijn we ook trots dat we dit evene ment hebben kunnen binnenhalen als gemeente." Samenwerking Het viel namelijk niet mee om nota bene het 'Grand Départ' in Hulst te krijgen. ,,Dankzij project- X-Class V lunrrilw TENNIS ATLETIEK MOUNTAINBIKEN Anne Terpstra (links) op het podium van de wereldbeker wedstrijd in Lenzerheide. De Zweedse Jenny Rissveds en de Fran$aise Pauline Ferrand-Prevot vergezellen haar. FOTO BSR AGENCY PM Wind dwingt atleten Roeland van Vliet Wophaartsdijk C.r De kopgroep in de eerste ronde, met Erwin Harmes in eerste positie. Achter hem Tim Pleijte en winnaar Maarten de Nys. FOTO'S JOHAN VAN DER HEIJDEN - Tim Pleijte Duizenden wielerfans verzamel den zich op de Grote Markt van Hulst voor de ploegenvoorstel- ling van de BinckBank Tour. Als voorproefje op de passage van de Nederlands/Belgische etap pekoers in Hulst konden wieler fanaten gisteren hun helden van dichtbij zien. ,,Ik had op zo'n grote opkomst gehoopt, maar dit overtreft onze stoutste verwach tingen", was sportwethouder Jean-Paul Hageman namens de gemeente Hulst in zijn nopjes. Job de Feijter Hulst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40