Goes met eerste zege op zak naar bekerduel - O O) CD O dfb Pokai Vlissingen en Zeelandia Middelburg naar de finale 10 Het geduld van de toeschouwers wordt beloond in Nieuwdorp. Na 35 doelpuntloze minuten krijgen ze een aantal kunststukjes voorgeschoteld. Renzo Roemeratoe (links) duelleert met Sander Versendaal van Oostkapelle. 1 oio johan an i d r hi ij i n Start De 33ste editie van de Borsele Sloe poort Cup ging zaterdag van start. Op het winderige sportpark van Nieuw dorp versloeg het vernieuwde Zeelan dia Middelburg een tam Arnemuiden (0-1). VC Vlissingen, de hoogst spe lende ploeg in categorie A, had geen kind aan tweedeklasser Oostkapelle (0-5). Dag één van het voorbereidings- toernooi in vier delen. Vorig jaar pakten donkere wolken zich samen boven de velden, terwijl de fi nales in volle gang waren. Iedereen zag de bui letterlijk hangen en ja hoor, de regen kwam met bakken uit de hemel. Doordat het ook onweerde, kon de lei ding niets anders dan alle wedstrijden staken. Definitief. Ook op de openings dag van de 33ste editie speelde het weer een grote rol. Windvlagen beïnvloed den het spel. Zo trapte Zeelandia Mid delburg-doelman Kariem Amer de bal in voorwaartse richting, maar bleef het projectiel in de lucht hangen en be landde uiteindelijk buiten het veld. VC Vlissingen verwelkomde deze zo mer maar liefst twaalf nieuwelingen en zag tien spelers vertrekken. Eén van de jongens die de degradant wél trouw bleven, is Renzo Roemeratoe. De wa- tervlugge verdediger is een onbetwiste basisspeler, die zowel verdedigend als aanvallend zijn mannetje staat. Als Roemeratoe (24) aan een rush begint, is hij amper bij te houden. Op het voor- bereidingstoernooi maakte Oostka- pelle-speler Pepijn Struijk kennis met de geblokte back. Roemeratoe liet te vens de mooiste goal van de middag noteren. Op slag van rust zag hij ex- ploegmaat Dion Aerssens (te) ver voor zijn doel staan. Van zo'n 45 meter schoot Roemeratoe knap raak. De toeschouwers moesten zaterdag even geduld hebben, want na een half uur spelen was op beide velden nog niet gescoord. J oran Maliepaard brak in de 35ste minuut de ban namens Vlis- singen met een intikker. Twee minuten later schudde Yannick But iedereen wakker op het hoofdveld. De spits van Roemeratoe laat de mooiste goal noteren. Hij schiet van zo'n 45 meter raak Zeelandia Middelburg zorgde met een knalharde volley in de verre hoek voor het enige hoogtepunt in een verder tamme wedstrijd. Vlissingen trapte het gaspedaal daarna flink in. Met een prachtige stift verdubbelde Maliepaard de marge namens die ploeg, alvorens Roemeratoe eveneens op bijzondere wijze doel trof. Vijf minuten na de her vatting kopte Menancio Weeda de 0-4 binnen, Vjeko Krezo bepaalde de eind stand met opnieuw een stift op 0-5. Eén intikker, drie stiftjes, een kopbal en een volley; de toeschouwer kreeg geen lelijke goals voorgeschoteld. 4. Finaledag Woensdag vallen de beslissingen in ca tegorie A van de Borsele Sloepoort Cup. Vlissingen is duidelijk favoriet voor de finale met Zeelandia Middelburg. Inte ressanter is de troostfinale tussen riva len Oostkapelle en Arnemuiden. Wie gaat er overmorgen met de eer strijken? Net als in de voorgaande oefenwed strijden had Goes een aantal kansen nodig voordat er eentje verzilverd werd. Vlak voor rust was het eindelijk raak. Met een rush ontdeed Ruben Be- suyen zich van een aantal tegenstan ders. De rappe jongeling zag Steve Schalkwijk vrij staan, die op zijn beurt de 1-0 maakte. Ruben Hollemans meende na afloop dat Goes effectiever met de kansen om moet gaan. ,,Volgende week moeten die ballen erin", doelde hij op het duel in de KNVB-beker tegen eersteklasser Huizen. De aanvoerder stelde dat de groep nog moet wennen aan het sys teem met twee spitsen. ,,Vooral bij het drukzetten en bij de overnames op het middenveld." In tegenstelling tot de voorgaande oefenpotjes koos trainer Ruud Pen- nings er dit keer voor om druk te zetten met de aanvallende middenvelder, zo als de voorbije twee seizoenen het ge val was. ,,Dat gaf een vertrouwd ge voel", aldus Hollemans. De Walchenaar begrijpt dat de oe- fenmeester is afgestapt van de formatie met drie aanvallers. „Logisch, gezien de mogelijkheden binnen de selectie. We hebben niet dezelfde buitenspelers als eerdere jaren", doelde hij op het vertrek van Erwin Franse naar Hoek en Ray Kroon naar Smitshoek. In de 51ste minuut maakte Goes er 2-0 van. Na een steekbal van Ralph de Kok werd Schalkwijk geschept door de doelman. De spits eiste de penalty op en maakte geen fout vanaf de straf- schoptip. Niet veel later vielen er twee goals kort na elkaar. Eerste maakte Baronie, dat aantrad zonder de Zeeuwen Aart Veldhof, Björn Quartel en Mark Schuit, er 2-1 van. Daarna was Besuyen na mens Goes trefzeker: 3-1. Hiep Nguyen zocht met een steekpass de diepte. De Kok nam de assist voor zijn rekening. In de blessuretijd bracht Baronie de spanning terug, nadat Meulmeester de bal verspeelde. Amper twee minuten later counterde Goes naar 4-2. Sylvio Hage zorgde voor het slotakkoord. maandag 12 augustus 2019 GO 2-2 Voetballer Rick van Drongelen (foto) en zijn club HSV kwa men gisteren met de schrik vrij in de DFB Pokal. Tegen het lager spelende Chemnitzer werd het 2-2. HSV won uitein delijk na straf schoppen. Voetballer Julius Bliek kende een goede start van het seizoen in de Keuken Kam pioen Divisie met Go Ahead Eagles. Er werd met 3-2 gewon nen van MVV en de verdediger uit Burgh-Haam- stede deed 90 minuten mee. Ook verdediger Daan Klomp uit Wissenkerke speelde 90 mi nuten, bij Hel mond Sport (1-1 tegen Volen- dam). Yassine Azzagari en Jan Paul van Hecke bleven 90 minu ten op de bank bij NAC (0-2 bij FC Dordrecht). Prachtgoals sieren eerste dag van de Borsele Sloepoort Cup Stefan Maas Nieuwdorp 1. Onstuimig weer 2. De kracht van Roemeratoe 3. Prachtige treffers Een week voor de KNVB-bekerwed- strijd tegen Huizen boekte Goes de eerste zege van de voorbereiding. De derdedivisionist was zaterdag met 4-2 te sterk voor zondag hoofdklasser Baronie. Len Wolters Goes Sylvio Hage (L). foto rené van der vliet a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38