II 6 Keeper weet nog niet of hij eerste keus is, maar voelt zich al thuis in Valencia maandag 12 augustus 2019 Zijn entree in Mestalla zorgt voor kippenvel. Van een erehaag van duizenden fans tot een penaltyserie tegen Inter voor de Trofeo Naranja, 'de beker van oranje'. Niet zo gek dat Jasper Cillessen zich al thuisvoelt bij Valencia CF. Op de Avenida de Suècia is het dik anderhalf uur voor aanvang van het duel Valencia-Internazionale een grote gekte. Voor de poorten van Mestalla hebben zich deze zaterdag avond duizenden fans van Valencia CF verzameld. De meeste getooid in witte shirts, opvallend veel in een tricot met het gouden jubileumlogo (de club bestaat precies 100 jaar), en zwaaiend met een sjaal. Kleine kin deren joelen zittend op de nek van hun vader, jongeren dringen zich op met telefoontjes in hun hand en po litiemannen te paard vegen de weg ruw schoon. Als in de verte de spelersbus op doemt, is het hek van de dam. De supporters klappen en zingen uit volle borst in de hitte (circa 35 gra den). De voetballers van Valencia worden bij hun stadion onthaald als helden, en dat voor een oefenwed strijdje tegen Inter. Jasper Cilles sen kan zijn ogen niet geloven. ,,Het hele voorplein stond vol. Dat was echt fantastisch. Zoveel volk, daar kan ik echt van genieten. Ik vond het speciaal", vertelt Cillessen na af loop glunderend. ,,Het is ook anders dan ik gewend ben. Bij FC Barcelona kwamen we met eigen auto's naar het stadion. De laatste keer dat ik hier bij Valen cia aankwam met de bus, als speler van Barcelona nog, werd ik uitgeflo ten." Ditmaal krijgt Cillessen juist ap plaus, ook in Mestalla zelf. Bij de spelerspresentatie, drie kwartier voor het oefenduel met Inter (1-1), wordt hij door de dolenthousiaste speaker als eerste het veld opgeroe pen. Als dé aanwinst van Valencia. Aan de keepershandschoenen van de 30-jarige international van Oranje hangt immers een prijs kaartje van 35 miljoen euro. Toch krijgt Cillessen niet de doel van Valencia, Cillessen de tweede. Zo lijkt een week voor de competitiestart nog altijd niet dui delijk of de keeper uit Groesbeek eerste keuze is bij zijn nieuwe club. ,,Dat weet ik inderdaad nog niet, maar ik ben maar met één doel naar Valencia gekomen. Om te spelen", stelt Cillessen, die bij Barcelona drie jaar tweede doelman was achter de Duitser Marc-André Ter Stegen. ,,Ik heb ook veel zin om te beginnen." Faas Wilkes Uit alles blijkt dat Cillessen zich op zijn gemak voelt bij Valencia, de club waar eerder ook Faas Wilkes, Johnny Rep, Patrick Kluivert en Hedwiges Maduro speelden en Ro nald Koeman trainer was. Cillessen, jeugdproduct van NEC, straalt zowel binnen als buiten het veld rust uit. Bij de strijd om de Tro feo Naranja (letterlijk de Strijd om de Sinaasappels) wordt zijn naam door de supporters al gescandeerd als de wedstrijd uitdraait op een pe naltyreeks. 'Jas-pèèèr' kan de hoofd rol echter niet opeisen bij zijn en- tree in Mestalla. Hij wordt bij zeven strafschoppen tijdens de serie, en één tijdens de wedstrijd, verslagen. Dat doet niets af aan zijn populari teit overigens. Zo aast een jonge fan met een geschilderd kartonnen bord op zijn shirt. Een glimlach kan er na afloop dan ook wel af ,,Ik heb een lekker gevoel. Vind het echt positief hier. Ik ben goed opgevangen, ben opgenomen in de groep en voel me meteen thuis. Het scheelt dat ik al Spaans spreek, dat was bij Barcelona nog niet het geval. Daar duurde het maanden voordat ik de taal machtig was. Nu kan ik meteen met ieder een praten, alle spelers accepteren me ook daarom, heb ik het gevoel." Nog niet alles heeft Cillessen ove rigens geregeld. ,,Met de verhuizing zijn we nog druk bezig. Ik heb wel al een huis gekocht, dat wel, maar het duurt wel even voordat ik erin zit", legt Cillessen uit. ,,Of ik in Valencia ga wonen? Nee, niet in de stad, dat heb ik ook bij Ajax en Barcelona niet gedaan. Dat krijg je ervan als je uit Groesbeek komt hè." grootste ovatie van het publiek. Die is voor de vier aan voerders van vorig seizoen die de voor de zomer veroverde beker van de Copa del Rey, de eerste prijs van Valencia sinds 2008, aan de suppor ters showen. Onder hen ook sterspeler Dani Parejo én Jaume Domènech, zijn grootste concurrent voor een plek onder de lat bij de nummer vier van La Liga afgelopen seizoen. Die Do- mènech verdedigt tegen het Inter van Stefan de Vrij de eerste helft het Ik heb een lekker gevoel. Vind het echt positief hier. Ik ben goed opgevangen en voel me al thuis -Jasper Cillessen (30) BUITENLANDS VOETBAL BELGIË DUITSLAND ENGELAND ITALIË SPANJE Cillessen geniet van entree in Mestal la Dominique Pichel Valencia M Een jonge fan hoopt op het shirt van Jasper Cillessen waarin hij even daarvoor de penaltyserie tegen Inter verliest. fotos getty images dominique pichel Anderlecht - KV Mechelen 0-0 Bekercompetitie Liverpool - Norwich City 4-1 Zaterdag 24 augustus Vrijdag 16 augustus KV Oostende Club Brugge 0-2 Uerdingen (3) - Boruss.Dortmund 0-2 West Ham United - Manchester City 0-5 Parma - Juventus Athletic Club - FC Barcelona Cercle Brugge - KV Kortrijk 1-3 SV Sandhausen (2) - Mönchengladbach 0-1 Burnley - Southampton 3-0 Fiorentina - Napoli Zaterdag 17 augustus KAS Eupen - Waasland-Beveren 1-1 Kais'lautern (3) - fSv Mainz 2-0 Watford - Brighton Hove 0-3 Zondag 25 augustus Celta de Vigo - Real Madrid Racing Genk - Zulte Waregem 0-2 Aleman. Aachen (4) - Bayer L'kusen 1-4 Crystal Palace Everton 0-0 Udinese - AC Milan Valencia - Real Sociedad STVV - Standard Luik 2-1 Drochtersen (4) - Schalke 04 0-5 Bournemouth - Sheffield Utd 1-1 AS Roma - Genoa Real Mallorca - Eibar Charleroi - Antwerp 2-1 SC Verl (4) - FC Augsburg 2-1 Tottenh.Hotspur - Aston Villa 3-1 Sampdoria - Lazio Villarreal - Granada Moeskroen - KAA Gent nnb FC Villingen (5) - Düsseldorf wnv 1-3 Newcastle Utd - Arsenal 0-1 Torino - Sassuolo Leganés - CA Osasuna FC Magdeburg (3) - SC Freiburg wnv 0-1 Leicester City - Wolverhampton 0-0 Hellas Verona - Bologna Zondag 18 augustus Würzburger K. (3) - Hoffenheim wns 3-3 Manchester Utd - Chelsea 4-0 Cagliari - Brescia Deportiv. Alavés - Levante Delmenhorst (5) - Werder Bremen 1-6 SPAL - Atalanta Espanyol - Sevilla Halberstadt (4) - Union Berlin 0-6 Maandag 26 augustus Real Betis - Real Valladolid Rödinghausen (4) - SC Paderborn wns 3-3 Internazionale - Lecce Atlético Madrid - Getafe Waldh. Mannheim (3) - Eintr.Frankfurt 3-5 VfB Eichstatt (4) - Hertha BSC 1-5 Club Brugge 3-9 Kortrijk 3-4 Vfl Osnabrück (2) - RB Leipzig 2-3 Manch.City 1-3 Everton 1-1 Parma 0-0 Torino 0-0 Athletic Club 0-0 Leganés 0-0 KV Mechelen 3-7 Racing Genk 3-3 W. Wiesbaden (2) - FC Köln nnb Man United 1-3 Leicester 1-1 Juventus 0-0 Sassuolo 0-0 FC Barcelona 0-0 CA Osasuna 0-0 Antwerp 3-6 Zulte Waregem 3-3 Hallescher (3) - VfL Wolfsburg maa Liverpool 1-3 Wolverhampt. 1-1 Fiorentina 0-0 Hellas Verona 0-0 Celta de Vigo 0-0 Deportiv. Alavés 0-0 Standard Luik 3-6 STVV 3-3 Energ. Cottbus (4) - Bayern München maa Brighton 1-3 Newcastle 1-0 Napoli 0-0 Bologna 0-0 Real Madrid 0-0 Levante 0-0 KV Oostende 3-6 Anderlecht 3-2 Burnley 1-3 Aston Villa 1-0 Udinese 0-0 Cagliari 0-0 Valencia 0-0 Espanyol 0-0 Charleroi 3-5 Waasland-B. 3-1 Tottenham 1-3 Norwich City 1-0 AC Milan 0-0 Brescia 0-0 Real Sociedad 0-0 Sevilla 0-0 KAA Gent 2-4 Eupen 3-1 Arsenal 1-3 Southampton 1-0 AS Roma 0-0 SPAL 0-0 Real Mallorca 0-0 Real Betis 0-0 Moeskroen 2-4 Cercle Brugge 3-0 Bournemouth 1-1 Watford 1-0 Genoa 0-0 Atalanta 0-0 Eibar 0-0 Real Valladolid 0-0 Sheffield 1-1 Chelsea 1-0 Sampdoria 0-0 Internazionale 0-0 Villarreal 0-0 Atlético Madrid 0-0 Crystal Pal. 1-1 West Ham Utd 1-0 Lazio 0-0 Lecce 0-0 Granada 0-0 Getafe 0-0

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34