5-0 5 Aan de hand van Hakim Ziyech (26) liep Ajax zaterdag over FC Emmen heen (5-0). De technicus verraste iedereen met een langer verblijf in Amsterdam. maandag 12 augustus 2019 Een fijnbesnaarde steekpass bij de 1-0, de koele afronding bij de 2-0 en de voorassist bij de 3-0. Hakim Ziyech sloot afgelopen zaterdag in het thuisduel met FC Emmen (5-0) een mooie week in stijl af. Het creatieve brein van Ajax ver lengde een dag eerder zijn con tract met een jaar tot medio 2022, waarmee zowel de club als de aanvallende middenvelder bo venal het signaal afgaf dat hij dit seizoen nog gewoon in Amster dam te bewonderen blijft. Sevilla wilde hem inlijven, Olympique Lyon was concreet en nog meer buitenlandse clubs toonden interesse in de 26-jarige Marokkaan. Maar Ziyech blijft Ziyech. Vol verrassingen binnen en buiten de lijnen. ,,Ik hoorde het. Mooi. Dat is altijd leuk. Ik ben hier de waardering gaan voelen, zoiets is voor elke speler fijn.'' ,,Ik heb het hier bij Ajax gewoon geweldig naar mijn zin. We heb ben een leuk elftal, de sfeer on derling is heel goed, en ik voel de drang om het succesvolle seizoen Ik voel de drang om het succes van vorig jaar geen incident te laten zijn van vorig jaar geen incident te la ten zijn. Bij mezelf, maar ook om me heen bij iedereen. En dat ge voel is voor mij het allerbelang rijkste. Ik ben hier gelukkig.'' kunnen verdienen. ,,Dat speelt voor mij geen rol en is sowieso nooit leidend geweest. Ik houd van het voetbal en bij Ajax beleef ik het voetbal zoals ik dat het liefst beleef. Aan de bal aan vallen, zonder bal pressievoetbal. Op beide vlakken heb ik me hier kunnen ontwikkelen. En van beide aspecten kan ik genieten. Het haalt het beste in me omhoog denk ik.'' ,,Elke speler moet zijn eigen keu zes maken en Sevilla zal absoluut een mooie club zijn. Maar ik heb altijd gezegd: het plaatje moet echt helemaal kloppen. En dat ge voel had ik niet. Dan blijf ik liever bij Ajax.'' ,,Ja, had gekund. Maar voor mij en Ajax voelde het nu wel als een goed moment om duidelijkheid te hebben.'' ,,Inderdaad. Volgens mij heeft ie dereen kunnen zien wat we met Ajax teweeg hebben gebracht. En wat mijn aandeel daarin was. Komt dan de club niet voorbij waar ik hét volmaakte goede ge voel bij heb, dan niet. Een transfer is voor mij nooit een heilig doel geweest.'' ,,Ik heb bijgetekend en speel ko mend seizoen sowieso hier. En daar moet de Champions League natuurlijk onderdeel van zijn. Dat doel hebben we allemaal. Dat is duidelijk. We weten wat ons te doen staat deze maand: plaatsing voor de groepsfase. Dat moet ge woon en iedereen voelt die prik kel. Te beginnen met de wedstrijd van morgen tegen PAOK.'' Hakim Ziyech viert zijn treffer tegen FC Twente. Ajax won met speels gemak. foto bsr/soccrates Hakim Ziyech is domweg gelukkig in Amsterdam Freek Jansen Amsterdam Het publiek verwelkomde je tegen FC Emmen met veel gejuich. Vorig jaar verraste je door niet te vertrekken. Nu weer. Waarom? - Hakim Ziyech (26) Je had elders veel meer geld Luuk de Jong vertrok naar Sevilla, Steven Bergwijn hoopt die kant nog op te gaan. En jij zegt: 'Sevilla? Laat maar'. Je had ook nog kunnen wach ten op Bayern München, dat op de achtergrond wel interesse had. En als ze je willen hebben, hadden ze maar eerder moeten doorpakken? In de jacht naar een nieuw seizoen vol hoogtepunten is Champions League-voetbal nu wel cruciaal. AJAX - FC EMMEN 27. Van de Beek 1-0 47. Ziyech 2-0 66. Tadic 3-0 80 Huntelaar 4-0 88. Huntelaar 5-0 Opstellingen Onana Telgenkamp Mazraoui Bijl 54 Dest 81 Payne Veltman Veendorp Martinez Bakker Tagliafico Burnet Marin Laursen Van de Beek Ugrinic Blind De Leeuw Ziyech Chacón Tadic Kolar 72 Huntelaar Arias Neres 67. Bos 59 Promes 33 Doelpogingen 5 59% Balbezit 41% 15 Overtredingen 8 7 Hoekschoppen 3 3 Buitenspel 0 0 Reddingen keeper Scheidsrechter: Gozübüyük Toeschouwers: 53124 8

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33