maakt in raar duel uitgebreid kennis met de VAR 'Over een paar weken weten we waar we staan' 3 STAM de Wikipedia-pagina van scheids rechter Christaan Bax al aangepast. 'Scheids is supporter van FC Twente', had een noordeling toe gevoegd. Humor, na een merk waardige wedstrijd, waarin Bax de VAR vier keer nodig had, drie keer een penalty gaf en binnen vier mi nuten twee keer rood uitdeelde aan FC Groningen. Hij gaf na beide helften ook nog eens liefst zeven minuten blessuretijd. „Het was crazy", zei Aitor Canta- lapiedra na afloop. De Spaanse aanvaller van FC Twente kreeg twee strafschoppen mee, miste de eerste, maar nam revanche en schoot de tweede raak. Niet eerder maakte hij kennis met de video- scheidsrechter, die vorig jaar werd ingevoerd in de eredivisie. „Het was apart, soms lastig, omdat je lang moet wachten. Maar het is wel eerlijk. Rood is rood, een pe nalty, een penalty." De aanvaller voegde er met een knipoog aan toe dat de scheidsrechter nog wel een beetje moet oefenen. FC Twente-aanvoerder Peet Bijen had op het veld een paar keer rustig met Charlison Benschop kunnen praten, vertelde hij. De spits van Groningen legde uit dat Het is wel eerlijk. Rood is rood, een penalty een penalty het wel vaker gebeurt dat je soms minuten staat te wachten op de VAR. Bijen: „Het was gek, dan ligt opeens het spel stil en denk je: 'Wat is dit? Oh ja, de VAR'. Als je in een flow zit, kan ik me voorstellen dat het vervelend kan zijn. Voor deel voor ons was dat we even op adem konden komen en dat het dit keer goed uitpakte." Vertwijfeling Het pijnlijke tegendeel maakte Mike te Wierik mee. Net voor rust kreeg hij rood na een overtreding op aanvaller Haris Vuckic, maar de vertwijfeling van de aanvoerder van FC Groningen ging na afloop vooral over de eerste rode kaart van Ramon Pascal Lundqvist, die een uitbraak van Javier Espinosa voor kwam. „Vorige week kreeg Mi chael Chacon van FC Emmen hier geel voor. Dat een scheidsrechter situaties anders interpreteert, kan gebeuren, maar de VAR niet. Er moet één lijn getrokken worden." Het begon allemaal met Aitor. Hij miste na ruim een kwartier zijn eerste penalty, maar de VAR moest nog wel even checken of de bal niet over de lijn was gegaan. Kaj Sierhuis van Groningen mocht het na een half uur ook vanaf elf meter proberen, nadat de VAR in greep, maar scoorde ook niet. Daarna volgden de twee rode kaarten, de tweede na overleg met de VAR en ontstond er tumult op het veld. Er was irritatie en woede, vooral bij de thuisploeg, dat daar voor het betere van het spel had. FC Twente-aanvaller Keito Naka- mura bleef er na rust koel onder en scoorde voor de tweede keer in een week voor zijn nieuwe club. Dit keer uit een vrije trap. Aitor grijnsde nog steeds toen hij daarna over zijn moment vertelt. Hij maakte de 2-0, nadat de video- scheidsrechter FC Twente weer een penalty toekende. „Ik verraste de keeper met de hoek." FC Groningen bleef er ook met negen man voor gaan, maakte via Ritsu Doan zelfs nog de aanslui tingstreffer en geloofde in de 2-2. FC Twente had het met twee man meer zwaar. Maar als een duveltje uit een doosje dook Vuckic op. De onzichtbare aanvaller maakte een einde aan de Twentse onzekerheid en scoorde de 3-1. maandag 12 augustus 2019 een vat vol vraagtekens K<Kagiro 8118 UNIVÉ imlrricrviCC BBSHBÉ TOfRMOWKf F, RANDER MAYONAISE AYONAISE Van de laatste elf penalty's die Kenneth Vermeer tegen kreeg in de eredivisie, werden er maar vier gescoord. Feyenoord is omgeven door vraagtekens. Coach Jaap Stam kon het slechts beamen. „Over een paar weken, als de selectie ho pelijk wat meer vorm heeft, kunnen we pas beter aan geven waar we staan." Hij doelde onder meer op de al lange absentie van Nico- lai J0rgensen, Jens Toorn- stra en Sven van Beek. Gis termiddag kon ook nieuw komer Leroy Fer niet spe len. Zijn lichaam is blijkbaar nog niet klaar voor drie wedstrijden in een week. Een andere nieuwkomer, de van AS Roma gehuurde Rick Karsdorp, deed het tegen Heerenveen verdien stelijk als rechtsback. Ook hij moest een half uur voor tijd evenwel gewisseld wor- den. Morgen vliegt de se lectie van Feyenoord naar Tbilisi, waar donderdag de returnwedstrijd wacht tegen Dinamo Tbilisi. Onduidelijk is nog of Fer en Karsdorp dan volledig inzetbaar zijn. Feyenoord- doelman Kenneth Vermeer tast mis bij het afstandsschot van Ibrahim Drese- vic. FOTO ANP —Aitor Cantalapiedra

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 31