15 1-1 O Twente 2 HUGO BORST EREDIVISIE SC HEERENVEEN-FEYENOORD Hoop deed weer een beetje leven bij Feyenoord na de 4-0 zege tegen Dinamo Tbilisi. Gisteren, uit tegen Heerenveen, stelden de Rotterdammers weer ronduit teleur (1-1). Dé vraag: waar staat de ploeg van Jaap Stam nu eigenlijk? Onvrede spat van gezichten bij Feyenoord na tweede remise maandag 12 augustus 2019 Column Dennis Johnsen deed het (vloek van de co lumnist) weer, in de Galgenwaard dit keer. Een voorzet achter het standbeen. En die voorzet van Dennis Johnsen ging achter. Zegt die naam u niets? Houden zo. Vroeger zou ik Dennis Johnsen een gigantische kutvoetballer hebben genoemd, maar de jaren gaan tellen, een mens wordt milder: hij is een speler you love to hate. Maar ik heb 'm nodig als contrast.Dennis Johnsen dus. Linksbuiten van PEC Zwolle. Ze hebben 'm gehuurd van Ajax. Die kochten 'm twee jaar gele den van Heerenveen. Dat was raar. Dennis Johnsen had 13 wedstrijden voor Heerenveen gespeeld toen Ajax de Noor kocht. Voor een hoop geld: twee miljoen euro voor 0 assists, 0 goals. Er hadden best alarmbellen mogen afgaan bij scouts en directie van Ajax. Bij Jong Ajax werd bijna iedereen gek van die gozer. Hij liep zich vast, werkte zich in de nesten. Hij werd de ongekroonde koning van de ineffi ciency. Maar degenen die wilden zien wat ze wilden zien wezen naar zijn cijfers: 41 wedstrijden, 9 goals, 11 assists. Dennis Johnsen deed een enkele keer mee met Ajax 1. Volkomen ruk. 5 wedstrijden, 0 assists, 0 goals. Hij is deze zomer afgeschreven in Amsterdam. Hij is verloren, zoals Dolberg kenne lijk nog niet verloren is. Niemand wilde Dennis Johnsen kopen, dus mocht ie worden verhuurd. Bij PEC Zwolle trapten ze erin. Vorige week, thuis tegen Willem II, riep Dennis Johnsen unaniem ergernis op. Het was een ramp zalig debuut. Hij bereidde wel een goal voor, een tegengoal! Hij gaf ook mislukte hakkies en hij liet zijn man lopen. Zijn trainer, Stegeman, zei na af loop: 'Als je achterstaat hoefje van mij niet de acrobaat uit te hangen.' Zijn aanvoerder, Reijnen zei: .allemaal leuke Cirque du Soleil-capriolen uithalen, daar werd ik ziek van.' Gisteren tegen FC Utrecht nam Dennis Johnsen drie keer vrij aardig een bal aan. Een vervolg kwam er niet. Logisch, hij blijft de ongekroonde koning van de inefficiency. Zijn ploeg stond achter tegen FC Utrecht toen Dennis Johnsen dus een voorzet achter zijn standbeen gaf. Zijn trainer, de slapjanus, haalde Dennis Johnsen er niet uit en verloor zijn geloofwaardig heid. De vraag is waarom Dennis Johnsen het deed, een voorzet achter zijn standbeen? Hard leers? Dom? Overmoed? Is ie in zijn hoofd nog een Ajacied? Heracles Wormuth woedend op VAR Voetbal Curovic (51) plots overleden Heerenveen Heerenveen-Feyenoord is al een poosje afgelopen, wanneer Jan Ras de cameralampen nog altijd ge noegzaam op zich laat inwerken. Even daarvoor heeft de 20-jarige middenvelder zijn debuut ge maakt voor de Friezen. En nu vindt hij zichzelf terug in het gezelschap van Steven Berghuis en Kenneth Vermeer, toch niet de minst gere nommeerde krachten in de eredi visie. Het talent geniet ervan. Of hij blij is met de 1-1 tegen de Rot terdamse topclub, vraagt Omrop FryslSn hem. ,,Ja best, hoor'', ant woordt Ras. ,,Maar als er één ploeg had moeten winnen, waren wij dat.'' Een terechte remise; het is een constatering waarover iedereen het wel zo'n beetje eens is in het Abe Lenstra Stadion. Jaap Stam, coach van de bezoekers. Zijn col lega Johnny Jansen van de Friezen. En dus ook Jan Ras uit Urk, die de eredivisie in elk geval een lekkere voetbalnaam rijker maakt. Al gaat, los van die gezamenlijke conclusie, verder elke vergelijking mank tus sen de twee clubs. Waar de Hee renveen-spelers het punt toch vooral koesteren, spat de onvrede van de Feyenoord-gezichten. Bij Steven Berghuis bijvoorbeeld. ,,Wéér puntenverlies'', bromt de gelegenheidsspits, doelend op de eerdere 2-2 tegen Sparta in de Kuip. ,,Dat mag niet gebeuren. En al ze ker niet de manier waarop. We hebben gewoon te weinig lef ge toond.'' Onmachtig Er valt weinig af te dingen op de woorden van Berghuis, die Fey- enoord op slag van rust uit een penalty op 0-1 schiet na hands van Heerenveen-verdediger Sherel Floranus. In negentig minuten tijd zijn het aantal dreigende momen ten van de Rotterdammers op een halve hand te tellen geweest. Ja, de tegenvallende Orkun Kokcü test in Friesland eenmaal de kwa liteiten van voormalig Feyenoord- keeper Warner Hahn. En ook Berghuis is in de tweede helft nog een keer dichtbij. Maar verder? Op bouwend pover en aanvallend on machtig is het met de slappe Sam Larsson en de onzichtbare Luis Sinisterra. In die zin is de late gelijkmaker van Ibrahim Dresevic terecht. Te meer omdat eerder Chidera Ejuke (schot na goede aanval) en Jens Odgaard al dichtbij zijn geweest namens Heerenveen. Laatstge noemde ziet een dom door Eric Botteghin weggegeven penalty in de openingsfase knap gekeerd worden door Feyenoord-keeper Kenneth Vermeer. Grote vraag daarom: waar staat Feyenoord nu? Is het doelpuntrijke duel van afgelopen donderdag met Dinamo Tbilisi (4-0) maatgevend? De afwachtende wedstrijd van deze zondagmiddag tegen Hee renveen? Of hebben de Rotter- dammers hun ware gezicht sim pelweg nog niet laten zien? Berg huis: ,,Het verschil tussen donder dag en vandaag is dat Heerenveen vol druk zette op ons. Daar hadden we moeite mee. En vooral dat moet snel beter.'' Wat dat betreft treft Feyenoord de komende twee competitiewed strijden twee aardige tegenstan ders, FC Utrecht en AZ, ploegen die doorgaans lustig de aanval dur ven te zoeken. Daarna valt waar schijnlijk beter aan te geven hoe goed de ploeg van Stam nu daad werkelijk is. GRONINGEN FC Twente beleefde een krankzinnige zaterdagavond in Groningen. De promovendus maakte uitgebreid kennis met de VAR, miste een penalty, scoorde alsnog vanaf elf meter, speelde de tweede helft tegen negen Gronin gers en won met 3-1. Er was niemand in Groningen die eerder zo'n merkwaardig duel had meegemaakt. FC Twente won, maar dat kwam niet omdat de Tuk kers zo geweldig speelden, wel omdat ze de tweede helft nog maar negen spelers van FC Groningen tegenover zich hadden. Meteen na het eindsignaal was Misschien had Dennis Johnsen Donny van de Beek een dag eerder een hakbal zien geven door de benen van een verdediger van Emmen, waarmee hij Neres vrijspeelde bij de achterlijn. De commentator zei erover: 'Da's effectief, functioneel en fraai om te zien.' Dennis Johnsen hoorde alleen het laatste. 'Fraai om te zien.' komt op de bank te recht. Hoe raak je zo'n gozer? Ik denk zijn Playstation afpakken en een flink pak voor zijn broek geven en hem alle acties van zijn tegen pool Donny van de Beek laten bestuderen. Hebben we PEC al gefeli citeerd? Die hebben bij Ajax een optie tot koop be dongen. GO Hij deed het weer. Eigenlijk is ie te onbelangrijk voor een column. Fortuna Sittard heeft met het nodige fortuin een punt over gehouden aan het thuisduel met Heracles Almelo (1-1). Silvester van der Water was op weg om matchwinnaar te worden voor de bezoekers, totdat diep in extra tijd Mauro Jünior hands maakte in de zestien. Scheidsrechter Kevin Blom wees naar de stip en Mark Diemers schoot vervol gens raak. ,,De scheidsrechter had een Black Friday van daag. De VAR kent de regels niet", foeterde Heracles-trai ner Frank Wor- muth, die ook baalde van de vele gemiste kansen van zijn ploeg. Dejan Curovic (foto) is op 51- jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn oude club FK Parti- zan. De in Joe goslavië gebo ren Curovic, die aan leuke mie leed, was tussen 1994 en 2003 actief in Nederland, bij Vitesse (zes seizoenen) en FC Groningen (drie). In Arn hem groeide de aanvaller uit tot publiekslie veling. Curovic maakte in het seizoen 1997 1998 zowel het laatste doel punt in Nieuw- Monnikenhuize als het eerste doelpunt in het Gelredome. Feyenoord is Dennis van Bergen 1 SC HEERENVEEN - FEYENOORD 1 0-1 45+2. Berghuis (pen.) 80. Dresevic 1-1 Opstellingen Hahn Vermeer Floranus Karsdorp Dresevic 66. Geertruida Botman Botteghin Woudenberg Van der Heijden Kongolo Haps Bruijn Tapia 78. Ras Kokcü Faik 60. Ayoub Van Bergen Burger Odgaard Sinisterra Ejuke 60. Narsingh 78. Van der Heide Berghuis Larsson 12 Doelpogingen 6 48% Balbezit 52% 15 Overtredingen 14 1 Hoekschoppen 1 0 Buitenspel 2 2 Reddingen keeper 5 Scheidsrechter: Kamphuis Toeschouwers: 18.600 M Vlissinger Godfried Roemera- toe (rechts) in actie tegen FC Groningen. foto bsr/soccrates Hoe het eindigt met Dennis Johnsen? Die

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30