Joeri wordt nooit herkend op straat "O O 22 MEDIA CULTUUR RADIOSTEMMEN IK KOM BOVEN DE RUIS UIT HALVE EEUW WOODSTOCK Toen in Amerika niemand haar nog kende, was ze in Nederland al een beroemdheid. Maar haar optreden op Woodstock veranderde alles voor zangeres Melanie. In december komt ze terug naar ons land. ,,Ik was net 20, redacteur bij de NOS en de nieuws lezers hadden altijd wel een mening over mijn tek sten. 'Het bekt niet lekker, Joeri!' Dus deed ik zelf eens een stemtest om me beter in mijn collega's te verplaatsen. 'Ergens achter dat licht West-Friese ac cent, zit wel een nieuwslezer verstopt', was het commentaar. Had ik nooit bij stilgestaan! De eerste twee jaar klonk ik nog als een robot, maar lang zaamaan ontwikkelde ik een eigen stijl en werd ik steeds losser. Nu ben ik te horen in Met het oog op morgen, Vroege Vogels, Nieuws&Co en De Wild in de Middag." ,,Nooit! Ik heb ook niet zo'n opvallende, mooie lage stem als bijvoorbeeld mijn collega Carmen Ver heul. Ik vroeg bij de bakker ooit eens om een paar croissantjes, toen een vrouw zich omdraaide en riep: 'Hey, die stem ken ik!' Eindelijk, dacht ik. Ein delijk een keer herkend! Zegt ze vervolgens: 'Jij klinkt precies als een goede vriend van mij...''' ,,Ik heb een heldere stem, een die niet wegvalt in de bas van de radio. Ik kom altijd boven de ruis uit, als je bijvoorbeeld in de file staat en je autoraam is open. Verder moet je begrijpen wat je leest. Als je de klemtoon legt op 'Amerika' en vervolgens heb je het over 'de Verenigde Staten', moet je dat niet óók nog eens accentueren. Je hebt het immers al gezegd, snap je?'' ,,Ik heb een dochtertje dat graag wordt voorgelezen. Dus ja, het is fantastisch mijn stem ook thuis te kunnen inzetten. Ik ben ook best goed in van die verschillende stemmetjes opzetten. Vindt ze heel leuk.'' maandag 12 augustus 2019 Voogdij van Jackson Nieuw werk Spice Girls Fans van de Spice Girls kun nen zich ver heugen op nieuwe hits. Vol gens de Britse Daily Mirror werken de dames namelijk aan nieuwe mu ziek. Gespecu leerd wordt dat zélfs Victoria Beckham weer meedoet. e begon haar optre den op Woodstock, donderdag precies vijftig jaar geleden, als totaal onbe kende zangeres. ,,En ik stapte het podium af als beroemdheid'', consta teert Melanie Safka-Schekeryk (72) tevreden. Iconisch verhaal: toen ze aankwam bij het modderige terrein van boer Max Yusgur in Bethel, New York, herkende niemand van de beveili ging haar. Pas toen ze met haar snij dende stem de noten van Beautiful People zong, werd ze binnengelaten. Ook bijzonder: ,,Nergens was ik bekend, behalve bij jullie in Neder land. Weet je dat in een op de drie Nederlandse families nog een Mela- nie voorkomt? Dat moet wel iets met mij te maken hebben, toch? Wat an ders?'' Een gulle lach vult de krakerige te lefoonlijn vanuit St. Petersburg, Flo rida, waar Melanie samen met haar zoon Beau-Jarred resideert als ze niet op toernee is. Samen met hem, de jongste van haar drie kinderen, Wist je dat in een op de drie Nederlandse families nog een Melanie voorkomt? treedt ze nog altijd op. Ze is net terug uit Australië ('wat een verschrikke lijk eind weg') en maakt dit jaar bui ten Amerika alleen nog uitstapjes naar zalen in Canada, België en Ne derland. ,,Ik was gewend om vaker naar jullie te komen, maar Beau en ik moesten alles reorganiseren nadat mijn man Peter plotseling overleed (in 2010, red.). Hij regelde alles voor ons en opeens moesten we het zelf doen. Dat gaat met vallen en opstaan, maar we moeten wel. Ik denk dat Pe ter alleen maar zou willen dat ik door zou leven, dus doe ik dat. Natuurlijk zit hij in mijn muziek, want ik maak songs over het leven en zijn verlies is een deel van mijn leven. Maar het is niet zo dat ik ben gaan zitten om eens wat nummers over rouw te schrijven, zo werkt dat niet.'' Pinkpop Gilbert Bécaud haalde Melanie eind jaren 60 naar Europa. Vooral in Ne derland brak ze door, nog voor Woodstock. Sterker, aan de zangeres hebben we in zekere zin het bestaan van Pinkpop te danken. In 1969 moest ze wegens een ziekte een ge pland optreden in Zuid-Limburg af zeggen, waarna de organisatie dan ,,Die tv-ambitie heb ik helemaal niet. Ik ben van het snelle nieuws en televisie is zoooo traaaag. Je bent nooit direct op de zender. Moet j e eerst in de make up en zo.'' ,,Ik riep ooit tijdens een nachtdienst eens geheel nuchter dat bij rellen in Griekenland vuilnismannen in brand waren gesto ken. Tja, dat moest na tuurlijk 'vuilnisbak ken' zijn. Ik had het he lemaal niet door. Het moest me achteraf worden ver teld.'' We kennen de stem en de naam omdat ze ons dagelijks bijpraten over nieuws en files. Op straat lopen we ze zo voorbij. Wie zijn de ge zichten van onze radio? Vandaag ondervra gen we NOS-nieuwslezer Joeri Stubenitsky (30). Gudo Tienhooven Hoe word je een radiostem? Hoe vaak word jij herkend op straat? Waarom heb jij eigenlijk een geschikte stem? Heb je in het dagelijks leven voordeel van een bekende stem? GO MUZIEK Michael Jack son's moeder, de 89-jarige Ka- therine, is 'te zwak' om te blij ven zorgen voor Blanket Jack son, de jongste zoon van The King of Pop. Een rechter heeft beslist dat Katherine de voogdij meteen verliest. MUZIEK Jeroen Schmale ANGELA DE JONG is met vakantie 44 —Melanie, zangeres Melanie: nergens zo goed begrepen als bil ons Wilde je niet op tv, of heb je een radiohoofd? Wanneer ging het eens helemaal mis?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22