II ZEELAND 21 Ik vind het hartstikke leuk om in Zeeland te zijn met h al dat water maandag 12 augustus 2019 en winkels in ons land. Nederlan ders zijn recht voor de raap. En jullie hangen bordjes met leuke spreuken op. Over het schoonhouden van de stranden met strandzakjes voor de hond bijvoorbeeld. Wij houden daar wel van. Eerlijk gezegd zijn we voor het eerst in Bruinisse. We zijn op de terugweg richting België. Het uitzicht is hier ook al zo mooi." Geen airco Bjarne Peters is met zijn moeder, stiefpa en stiefbroer ook terug van een bezoekje aan Zeeland. Hij diri geert hond Rex van het trapje van de dijk af om even uit te rusten op een bankje voor Brui7. Al doet dat zitten wat zeer. ,,Ik heb in een band achter een boot gezeten op het Veerse Meer. Dat deed zeer aan mijn kont. Ik vind Zeeland met al dat wa ter hartstikke leuk om te zijn." Met zijn familie heeft Bjarne een be kende bezocht met een boot in Kortgene. Zijn schoonvader is een sportvisser en wilde weten waar het goed vissen is. In het winkeltje slaat hij nog snel paling in, voordat de fa milie weer richting het Limburgse Brunssum rijdt. Bjarnes moeder is vaker in Bruinisse geweest. ,,Via va kantieveilingen heb ik hier wel eens in een huisje gezeten. Het is een mooi puntje van Zeeland. Je rijdt hier snel voorbij, maar je zou voor het goede ook eens uit moeten stap pen. Voor ons is dit een welkome pauze, voordat we zo, zonder airco, terugrijden naar huis." lingendam op ligt gestort. Vroeger was dit er allemaal nog niet", wijst hij richting het havenpleintje en het ter ras van restaurant Bru17. Hij mist aan zijn linkerhand een deel van zijn duim, wijsvinger en middelvinger. De stompjes zijn een litteken uit de Tweede Wereldoorlog. „Ik was zeven jaar toen ik aan het spelen was met een kogel. Die had mijn vader gevon den in de oorlog. Dat ding viel in de kachel en gaf een klap. Mijn hand lag helemaal uit elkaar. Het ziekenhuis in Zierikzee was er toen nog niet, dus ben ik met paard en wagen naar een dokter in Noord- gouwe gegaan." Duinhouwer is inmiddels gewend aan de blikken richting zijn hand. Als stratenmaker in Rotterdam liet hij er toekijkende kinderen mee schrikken. Op de dijk ko men Ingrid en Ludwig De Crée uit het Belgische Mechelen aanlopen Hun hond Pienter voor zich. Niet te beroerd om even te poseren voor de fotograaf van deze krant. De Belgen zijn op weg naar Brui7. „Dat eetplekje bij het water is ons aangeraden door vrien- den. Wij hebben in Renesse een weekje vakantie gevierd. Vanuit hotel De Zeeuwse Stromen hebben we het eiland Schouwen-Duiveland en om geving verkend. Wat een leuke men sen hier en natuurlijke stranden. Heel an ders dan de kust met hoogbouw GO Maarten Duinhouwer (80, rechts) en Joop van der Maas (82). fotos marieke mandemaker Rijksweg Bjarne Peters jarne Peters uit Limburg en zijn hond Rex.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21