Jeroen wil niet terug naar school Willekeur bij steun schoollaptop 'Arme leerling' krijgt in ene gemeente nul euro voor computer, in andere 900 JOL Eredivisie Brian rijdt BinckBankTour in schaduw dood Bjorg Walcheren harde dobber aan ADO Den Haag PSV heeft Jeroen de Smit (49) werkt al 25 jaar als ambulancebroeder in Zeeland en vliegt om de week in de traumahelikopter door heel Nederland. Door een aanpassing in de wet dreigt hij nu 2,5 jaar naar school te moeten om zijn werk te mogen blijven doen. ,,Dit voelt als een trap na, het is ridicuul.''» P1 Bijna alle gemeenten beschikken over potjes waar ouders met een laag inkomen een beroep op kun nen doen. Uit onderzoek van elek- tronicaketen BCC blijkt dat het nogal uitmaakt waar leerlingen wonen. ,,We kregen in de winkels geregeld vragen over vergoedingen, daarom hebben we de regels van 344 gemeenten in kaart gebracht'', verklaart mede-onderzoeker Marc van Herrikhuijzen. In enkele ge meenten, waaronder Den Helder, krijgen de scholieren geen geld voor de aanschaf van een laptop, terwijl in Wijk bij Duurstede een bedrag van 900 euro klaarligt. Hoger inkomen Scholieren uit gemeenten met meer dan 75.000 inwoners kunnen doorgaans rekenen op een minder hoog bedrag (gemiddeld 370 euro) dan leerlingen in kleinere gemeen ten (gemiddeld 408 euro). Boven dien geven gemeenten waar de be woners gemiddeld meer verdienen een hogere vergoeding dan in ge meenten waar het gemiddelde in- Een digitale tweedeling is een groot risico komen lager is. Dat verschil loopt op tot 20 procent. Sectororganisatie VO-raad pleit al er al langer voor dat scholen lap tops gratis aan leerlingen geven. Omdat laptops niet worden gezien als leermiddelen, hoeven zij ze ech ter niet zelf te betalen. De onder wijsinstellingen krijgen daarvoor geen financiering vanuit het rijk. Via een vrijwillige ouderbijdrage moeten de ouders vaak een laptop aanschaffen. Sectororganisatie VO- raad erkent dat dit 'niet ideaal' is, omdat lang niet iedereen de aan koopsom kan ophoesten. Nu verwijzen veel gemeenten naar de Stichting Leergeld, een vrijwilligersorganisatie die in ruim 70 procent van de gemeenten actief is. De stichting helpt kinderen uit gezinnen met een laag inkomen om mee te kunnen doen op school. Gereviseerd ,,Een digitale tweedeling is een groot risico'', constateert directeur Gaby van den Biggelaar van Stich ting Leergeld. De laatste tijd komen meer verzoeken binnen voor de aanschaf van specifieke chrome- books van zeker 500 euro. Van den Biggelaar: „Scholen eisen bepaalde types laptop, omdat ze anders te veel tijd kwijt zijn bij het installe ren van de juiste software. Maar wij kunnen juist veel leerlingen helpen door ze gereviseerde laptops te ge ven.'' P8 maandag 12 augustus 2019 Nieuwsmedia Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 8 Sport 12 FOTO MARCELLE DAVIDSE Arme gezinnen die een school laptop voor hun kinderen nodig hebben, zijn in de ene gemeente veel slechter af dan in de an dere. Het verschil in de gemeen telijke toelage kan oplopen tot 900 euro, blijkt uit onderzoek. Ellen van Gaalen Rotterdam —Gaby van den Biggelaar, Stichting Leergeld Wisselvallige week pzc.nl Ook voor het laatste regionale nieuws Jaargang 261 De PZC is onderdeel van: 20°C Prijs €2,75 711688 55555

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 1