II Culikaravaan trekt 12.000 bezoekers IN DE REGIO m SS 18 WALCHEREN Levi de Witte wint in Ritthem Bakkerswinkel niet akkoord MIJN DORP, MIJN STAD maandag 12 augustus 2019 Claudia Sondervan Veere Veerenaren kunnen niet leven van poffertjes, pizza en panini. Veere naren willen hun verse waar in hun eigen stadje kunnen halen. Maar daar zijn alleen nog souvenirs, kunst, ijsjes en restaurantwaren te koop. Geen boodschappen. Het ini tiatief van de Veerse markthande- laar Chris Koole om in de berging van de lunchroom van bakker Bliek, grenzend aan het Oranjeplein de Het college is bang dat meer mensen een onderneming beginnen in hun garage. So what? verkoop van vers brood voort te zet ten wordt gedwarsboomd, stelt stadsraadvoorzitter Jan Paul Loeff. Toen bakker Bliek vorig najaar de verkoop van vers brood beëindigde ten faveure van de lunchroom, was dat het einde van de enige 'gewone', niet-toeristisch beoogde winkel in Veere. Chris Koole, tevens markt- meester in Veere, sprong in het gat. Omdat twee marktkramers hun vergunning om in Veere te staan niet benutten, mocht hij tot mei met een broodkraam op de zater- dagmarkt staan. Toen die toestem ming afliep, opende hij de bakkers winkel in de berging van Bliek aan het Oranjeplein. De aanvraag om in de voormalige bakkerij een bakkerswinkel met een klein sortiment boodschappen te beginnen, wees het college af. Terwijl iedereen in Veere er blij mee was. ,,Er zijn drie argumenten, en die zijn allemaal onzin", vindt stadsraadvoorzitter Loeff. ,,De win kel zou de herontwikkeling van het Oranjeplein in de weg kunnen zit ten. Het is eerder een versterking daarvan. We wachten al twee jaar op dat bestemmingsplan. Het col lege is bang dat meer mensen een onderneming willen beginnen in hun garage of berging. So what? Veere staat bol van zulke winkels. De broodverkoop in een markt kraam kan niet voortgezet worden omdat alle vergunningsplaatsen zijn vergeven. Dan breidt je die toch uit? Eén ervan wordt nog steeds niet benut door de ondernemer en die willen we ook niet terugzien. Geen gezicht, die kar." Chris Koole, initiatiefnemer van de bakkerswinkel, haalt zijn brood bij Bliek. ,,Het gaat niet om geld ver dienen, het gaat om Veere en leef baarheid. Als iemand twee puntjes wil uit een zak van zes, kan dat. Waardering is belangrijker, vooral voor de ouderen. Die kunnen ner gens heen. Er is geen openbaar ver voer." Dinsdag is hij weer open, van 08.00 tot 14.00 uur. De stadsraad is erbij. Met handtekeninglijsten. MIDDELBURG De zeventien foodtrucks bij Culikaravaan in Middelburg hebben in vier dagen twaalfduizend bezoekers gezien. Dat schat de tevreden organisator Greg Bihi-Zenou. Overdag kwamen de toeristen en gezinnen met kinderen, 's avonds de oudere Middelburgers en overige Zeeuwen. ,,Als je een foodtrucker uit Amsterdam hoort zeggen dat het een vergissing was om drie mensen mee te sturen in plaats van de gebruikelijke zes, dan heb je het goed gedaan", zegt Bihi-Zenou. Met extra sjorwerk en de beschutting van de hoge bo- men op het bolwerk bij de Seis- molen bleef het festivalterrein on geschonden en aangenaam luw. Afzeggingen Door twee afzeggingen en één foodtrucker die gewoon weg bleef dreigde even een gat te vallen in het aanbod, maar de Koudekerkse Mexican Foodtruck kwam dat op de valreep goed maken. Het werken met inwisselbare glazen werkte uitstekend: nergens lag afgedankt plastic en het gras kraakte niet van de platgetrapte bekers. ,,Het terrein is eigenlijk elke avond schoon. Heel fijn" Zeeuwse trekpaarden Middeleeuws Festijn RITTHEM Levi de Witte werd zaterdag winnaar van de wedstrijden ringrijden in Ritthem. Er reden 26 ring- rijders voor hun klasse ment. Na 30 beurten waren het Jasper van der Maas en Levi die beiden 28 rin gen staken. In de kamp wist Levi de 14mm-ring te steken en werd daarmee de winnaar van de dag. De eerste beker werd gewon nen door Irina Trujillo. Ron nie Stroo nam de pollepel mee naar huis. Daphne Ma- chielse won de jeugdbeker. Veerenaren zijn woest op college Veere is boos. Het gemeentebe stuur ontzegt hun een bakkers winkel waar ze ook afwasmid- del, een kuipje boter en een rol toiletpapier kunnen krijgen. De stadsraad Veere is een petitie begonnen. In 24 uur zijn over de tweehonderd handtekeningen opgehaald. - Jan Paul Loeff, voorzitter stadsraad OOST-SOUBURG Het grote muziek- en danspodium weerstaat de storm als een huis op het Midzomerfeest van Mae Uku aan de Prins Hendrikstraat in Oost-Souburg. De zei len op de vele kraampjes klapperen. Het was een hele hijs om die zaterdagochtend op hun plek te krijgen, maar verder heeft windkracht zeven geen vat op het jaarlijkse Molukse wijk- feest. Het is gezellig aan de aanschuiftafels en iedereen heeft de mond vol eten, voor én ach ter de kramen. De 37ste editie van de viering van de Molukse saamhorigheid en cultuur trekt vanouds veel mensen, Moluks of niet. En het is een hele uitzoekerij voor welk huis de kraam met de lekkerste saté ajam of bordje ikan of rolcake staat. Trees en Sjaak de Quel- joe (foto), net 35 jaar getrouwd, genieten van het sfeertje. foto lex de meester OOSTKAPELLE Stichting Het Werkend Trekpaard Zeeland houdt morgen een open dag. Het betreft de jaar lijkse historische oogst- demonstratie met 25 Zeeuwse trekpaarden en authentieke voerwa- gens en landbouwwerk tuigen. De demonstratie vindt plaats op een per ceel tarweland aan de Munnikweg in Oostka- pelle. Het perceel grenst aan de voorzijde aan de Munnikweg en aan de achterzijde aan de Lij dijkweg. De oogstdemonstratie duurt van 14.00 tot 19.00 uur. De entreeprijs is voor volwassenen 5 euro en 3 euro voor kin deren van 6 tot en met 11 jaar. Jongere kinderen hebben gratis toegang. Parkeren is ook gratis. Meer informatie via trekpaarden.nl. OOSTKAPELLE Terra Maris in Oostka- pelle houdt morgen voor de laatste keer deze zomer het Middeleeuws Festijn 'Spelen en Spij zen'. Hoogtepunt is de show 'Klunzige Knud van Walichrum' met feXVr. Zeeuwse trekpaarden. foto ruben oreel acrobatiek, jongleren en magische vissen. Er is muziek, eten en drinken. Liefhebbers kunnen zich vermaken met middel eeuwse spelletjes zoals boomschijf lopen, ring- steken en een ridder stormbaan. Een kwak zalver, heks en ander middeleeuws volk zor gen voor vermaak. Het festijn duurt van 16.30 tot 19.30 uur. DOMBURG West straat, Markt, Oost straat en Stations straat, vanaf 10.00 uur: Seizoensmarkt KOUDEKERKE Sport hal De Couburg, 09.15-10.15 uur: Activi teiten van gymnas tiekvereniging voor 55plus; De Couburg, 13.00-16.30 uur: Bil jarten voor senioren; De Klimop, 13.30 16.00 uur: Koersbal MELISKERKE Gym zaal 'Ons huis', Bur gemeester Adelaars traat 26, 13.30-14.30 uur: Bewegingsgym- nastiek op muziek voor ouderen; 13.30 17.00 uur: Senioren- soos met o.a. sjoelen gezelschapspellen MIDDELBURG Plein voor ZB, Kousteen- sedijk, overdag: Ex positie fototaal; Foyer ZB, overdag: Expositie Leo Burgs; Markt, 11.00-17.00 uur: Boeken- en ver- zamelmarkt; Vergulde Baars, 13.30-15.00 uur: Volksdansen; Ci nema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning Yesterday, Van Eijke- ren DanceMasters, 20.00-22.30 uur: Tangocafé OOSTKAPELLE Terra Maris, 10.00 uur: Wandeling door de Manteling VLISSINGEN Gym zaal de Combinatie, Pablo Picassoplein 120-126, 09.00 uur: Gymnastiek voor peuters; Gymzaal de Branding, 16.00 uur: Kleutergym; Cine Café, 19.45-23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night, quizavond in teams van maximaal 5 personen WESTKAPELLE Ach terweg, 19.30-20.30 uur: Wandelboot- camp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 18