kruis Danny Vera en Douwe Bob naar Oostkerk ZEELAND 17 Minister Bruins: pas op de plaats maandag 12 augustus 2019 moeten doen. ,,We zijn allemaal mensen met beroepseer, die super serieus met ons vak bezig zijn. We worden heel goed geschoold en vol gen alle ontwikkelingen op de voet. Dan voelt het zo niet goed dat je naar school moet, terwijl je daar geen betere verpleegkundige van wordt. Het is gewoon ridicuul, be dacht door mensen die ver van de werkvloer staan." Desastreus De gevolgen zijn desastreus. Ou dere collega's zullen eieren voor hun geld kiezen. ,,Die willen echt niet meer naar school en gaan uit stromen. En wie naast zijn baan een opleiding moet volgen, is minder uren beschikbaar voor de werkge- Als je beseft dat de arbeidsmarktkrapte in de zorg al een enorm probleem is, weet je: dit gaat niet ver. Als je beseft dat de arbeids- marktkrapte in de zorg al een enorm probleem is, dan weet je: dit gaat niet", zegt De Smit. ,,We heb ben al moeite alle ambulances op de weg te houden en doen er alles aan om mensen binnen te halen." Het doembeeld is dat hij op ter mijn zijn werk niet meer mag doen. ,,Dat kan ik me eigenlijk niet voor stellen. Gelukkig heb ik een werk gever die me steunt in dit dossier en die dit signaal serieus oppakt. En als mensen logisch nadenken, dan be grijpen ze toch dat dit niet kan. Die ambulances moeten blijven rijden." NIEUW OVERLEG Het monumentale godshuis fun geert sinds enkele maanden als cul tuurpodium. Dat gebeurt onder lei ding van Leo Hannewijk, oud-di recteur van Film by the Sea. De af gelopen periode traden onder an deren Trijntje Oosterhuis en Iris Hond op. Bl0f en Racoon gaven be nefietconcerten. Het is nu zaak om aan die voort varende start een vervolg te geven, zegt Hannewijk. Het nieuwe sei- zoen begint op 14 september, als het Open Monumentendag is. TY Zeeuws Kamerorkest speelt dan, samen met soliste Evelien de Vries, onder meer het klarinetkwintet van Mozart. De komende maanden biedt de Oostkerk opnieuw een mix van ac tiviteiten. Voor de muziekprogram- mering werkt Hannewijk samen met Peter Slager van Bl0f, die in de raad van toezicht zit. Slager heeft zelf goede herinneringen aan het recente optreden in de Oostkerk. ,,Die avondshow was voor ons echt een hoogtepunt. Je hebt het gevoel dat je bij de mensen op schoot zit. Dat is heel bijzonder. En ik zag bij Racoon hetzelfde gebeuren." Nu probeert hijcollega-muzi kanten te interesseren voor de Oostkerk. Dat heeft onder meer ge leid tot de komst van Douwe Bob, die op 5 oktober optreedt. ,,We ho- Je hebt het gevoel dat je bij de mensen op schoot zit. Dat is heel bijzonder pen dat die artiesten het ook alle maal leuk vinden en dat die weer tegen andere collega's gaan zeggen: ik heb laatst ergens gespeeld, dat was echt tof." Op het programma staan de ko mende tijd onder meer Maaike Ou- boter (18 september), Leonie Jan sen, Carel Kraayenhof en Jeroen van Veen met het programma Brakland (19 september), Canto Ostinato voor orgel en twee piano's (20 september), de Franse compo nist-pianist Riopy (4 oktober), Oek de Jong over zijn nieuwe roman Zwarte schuur (16 oktober), de Nacht van het Zeeuwse Boek met onder anderen Freek de Jonge (26 oktober) en het zangensemble M'anam (30 oktober). Zeeuwse artiesten Ook Zeeuwse artiesten komen aan bod, met de band PEER (20 okto ber) en JP de Klerk (24 november). Beiden nemen strijkers en andere gasten mee. ,,Het is mooi dat ze zien dat je in de kerk ook andere dingen kunt doen dan dat je normaal doet", zegt Slager. ,,Dat hoeft niet, maar het geeft het allemaal wel meer ca chet, ook voor de band zelf." Voor 2020 liggen al twee grote concerten vast. Dayna Kurtz komt op 20 maart en Danny Vera sluit op 4 april in zijn thuisstad de - verder volledig uitverkochte - solotournee The Lone Stranger af. De kaartverkoop begint dinsdag 20 augustus om 10.00 uur. Hanne- wijk verwacht zeker voor het optre den van Danny Vera grote belang stelling. Eerder waren de concerten van Bl0f en Racoon telkens in vijf minuten uitverkocht. Wie Vriend van de Oostkerk is of wordt, krijgt voorrang bij de kaart verkoop. Meer informatie via: deoostkerk.nl. verplicht terug naar school Kïsa Jeroen de Smit: ,,We hebben al moeite alle ambulances op de weg te houden en doen er alles aan om mensen binnen te halen." foto marcelle davidse -Jeroen de Smit Minister Bruno Bruins betreurt de onrust die is ontstaan onder verpleegkundigen, zo heeft hij in een brief aan de Tweede Kamer laten weten. Hij heeft daarom alle betrokken partijen de ruimte gegeven om opnieuw te overleg gen en te komen tot een over gangsregeling die wél brede steun heeft. ,,Dat is wellicht een stap in de goede richting", zegt Jeroen de Smit. Toch is hij nog zeker niet gerustgesteld. ,,Dat het overleg zal leiden tot een versoepeling, kun je wel voorzichtig conclude ren. Maar we weten niet waar op het op uitdraait. We mogen nu niet achterover gaan leunen en denken: het is opgelost." Onder anderen Douwe Bob, Danny Vera en de Amerikaanse singer-songwriter Dayna Kurtz treden komend seizoen op in de Oostkerk in Middelburg. Rolf Bosboom Middelburg -Peter Slager, Bl0f

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 17