Dood door garnalen INTERVIEW THEO KOOMEN KOMTOM GROOTSTE GIFRAMP Veertien ouderen overlijden en tientallen anderen worden ernstig ziek door het eten van garnalen, besmet met de shigellabacterie. Verslaggever Harry van Dam (66) van het Utrechts Nieuwsblad brengt het nieuws als eerste. huis. Radio en tv doken op het nieuws, het ministerie van Volksgezondheid kwam nog diezelfde dag met een verbod en een waarschuwing. Aan het einde van de week zat ik in De Alles is Anders Show van Aad van den Heuvel. Ook elders in het land waren men sen ziek geworden. Gebrek kige hygiëne bij een leveran cier was de oorzaak. Een Gar- nalenbesluit moest daar ver betering in brengen. Het was de grootste scoop uit mijn carrière. Door een combinatie van geluk, omdat ik toevallig die telefoon op nam, en journalistiek hand werk, werd ik zelfs even een bekende Nederlander. Ik vond het heel spannend. Vooral die zaterdag, toen de andere me dia op het nieuws doken en het ministerie actie onder nam, kwam de twijfel: wat heb ik me op de hals gehaald? Het klopt toch wel? En ja, het klopte." ik als een van de weinigen nog op de redactie toen de telefoon ging. Een anonieme beller, ik heb nooit geweten wie, meldde dat in het Utrechtse bejaardenhuis Transwijk mensen waren overleden en dat dat te maken had met gar nalen. Ik belde met de direc teur, die eerst ontkende, maar na drie vragen toegaf dat vijf bewoners van zijn tehuis wa ren overleden aan het eten van besmette garnalen tijdens het kerstdiner. Tja, die man zat met de handen in het haar en organisaties waren destijds veel opener tegenover de me dia. Ter controle belde ik met de GG&GD, die het verhaal bevestigde. Toen had ik snel mijn verhaal rond. Er was nog geen internet, dus het nieuws kwam pas de volgende morgen naar buiten, op de voorpagina van het UN. Vanaf dat moment was het een gekken- De legendarische sportverslaggever Theo Koomen overlijdt op 5 april op 54-jarige leeftijd na een verkeers ongeluk. 's Nachts op weg naar huis van voetbalwedstrijd FC Twente-MVV botst hij op een tegenligger. De enthousiaste Koomen maakt naam als voetbal commentator en radio verslaggever 'achterop de motor' in de Tour de France. Hij ziet er, naar verluidt, geen been in ontsnappingen te ver zinnen als een etappe naar zijn zin al te saai verloopt. In diverse gemeenten zijn straten vernoemd naar de ge sjeesde priesterstudent. Sinds 2012 wordt de Theo Koomen Award uitgereikt voor het beste sportcommentaar. Sebastiaan Timmerman (NOS) won de prijs vorig jaar. In India sterven meer dan 20.000 mensen en honderdduizenden raken gewond of be smet bij de grootste giframp aller tijden, die in Bhopal. De insec- ticidenfabriek van Union Carbide stoot op 3 de cember een enorme gifwolk uit met desas treuze gevolgen. Tot op de dag van vandaag worden in de regio kinderen geboren met door die ramp veroor zaakte afwijkingen. ,,Op een vrijdagmiddag was Op 18 april geeft de vooral onder jonge meisjes immens populaire band Doe Maar een dramatisch afscheids concert in de Maaspoort in Den Bosch. ,,Voor de aller- allerallerallerlaatste keer", kondigt Henny Vrienten het afscheidsnummer Dit was de laatste keer aan. Dat blijkt wat voorbarig, want in 2000 komt de band weer bij el kaar. Eenmalig, is de bedoe ling, maar Doe Maar ontpopt zich tot de Heintje Davids onder de Nederpopbands. In 2018 viert de band zijn 40-jarig bestaan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 98