,,Ik vind dat niet per se leuk. En dan kom ik weer op die gemoedelijke ondertoon uit 't Schaep, die ontbreekt volledig bij Johan Derksen co. Jammer. Want programma makers met zo'n enorme achterban hebben invloed op de publieke opinie. Ze kunnen denken aan die 14-jarige jongen op de sportvereniging die voor mietje wordt uit gemaakt en het lastig heeft. Er komt veel zelfmoord voor onder lhbt-jongeren. Aan de ene kant zijn we heel bevrijd in Neder land, maar het lukt lang niet iedereen om zichzelf te bevrijden. Zeker als je in een gehucht woont, is dat ingewikkeld.'' ,,Ik was wel die jongen die bij gymnastiek als laatste werd gekozen. Ik vind dat het on derwijs dat soort botte competitie voor goed zou moeten afschaffen. Dat wakkert onzekerheid bij jonge mensen enorm aan. Het heeft mijn plezier in sport in elk geval jarenlang vernaggeld: hij kan het niet, die blinde, dat mietje. Ik kwam op mijn 20ste uit de kast en dat was ook niet makkelijk. Het was de tijd dat de aids-crisis op z'n hef tigst was. Tijdschriften stonden vol foto's van uitgemergelde patiënten met kaposi- vlekken. Het voelde gevaarlijk, dat is geen leuk en veilig moment om tegen je ouders te zeggen: ik val op jongens.'' ,,De Jonge is een bijzondere man met de nodige eigenaardigheden en geldingsdrang. Hij wil weleens het woord nemen als het om anderen gaat. Hij heeft een groot ego. Maar hij is een bijzondere theatermaker en een enorme vernieuwer geweest. Ik zie nog altijd liever de pogingen van Freek dan de zoveelste invuloefening van Youp van 't Hek. Ik moet lachen om hem, maar het is niet verrassend. Al decennialang staat daar een man met een hand in zijn broekzak op afgetrapte gympen.'' ,,Dat hoop ik. Als cabaretier moet ik steeds de thermometer in de samenleving in de gaten houden. Me ervan bewust zijn of de grappen die ik maak aansluiten bij de bele- Ook als je op de Veronica Inside-manier over homoseksualiteit praat? Was u zo'n worstelende jongen van 14? Kun je als cabaretier voorkomen dat je houdbaarheidsdatum verstrijkt? Freek de Jonge werd eerst op handen gedragen? Kunt u voorkomen dat uw eigen houd baarheidsdatum verstrijkt? 14

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 94