FUN SPUL uur. Bij elkaar betalen we voor ons samen ongeveer 1000 euro. Daar komen eventuele supplementen nog bij.'' John: ,,Zie het als een apk-keuring. We willen ons energiek voelen. Daarom ga ik ook zes keer per week naar de sportschool." Jeanet: ,,We vinden het fijn iets voor minderbedeelden te doen. Zo 'adop teerden' we twee kinderen via een stichting.'' John: ,,We doneren 500 euro per kind per jaar.'' Jeanet: ,,Daar kunnen ze bijvoorbeeld een koe van kopen. Daarnaast storten we elke maand 500 euro op een 'goede- doelenrekening', tot we een doel vinden waar we voor willen gaan. We hebben ook een 'financiële vrijheid-rekening', een 'reisrekening', noem maar op.'' John: „Samen hebben we wel twaalf rekeningen.'' Jeanet: ,,De boodschappen doen we meestal samen.'' John: ,,Die kosten ons 500 tot 600 euro per maand. In Nederland koken we altijd zelf. Ik ontbijt, waar ik ook in de wereld ben, met havermout.'' Jeanet: ,,Ik drink overal smoothies en doe regelmatig aan sapvasten.'' John: ,,Of ik nu op Mauritius of in de D ominicaanse Republiek ben, ik kies altijd voor westerse maaltijden. Vaak zijn die veel duurder dan lokaal eten. We houden van luxe huizen.'' Jeanet: ,,Met zwembad.'' John: ,,En we vliegen businessclass.'' Jeanet: ,,Naar Bali kost dat minimaal 2500 euro, we blijven dan wel een paar maanden.'' John: ,,Veel bagage nemen we niet mee. Eén backpack en één koffer, voor 70 procent gevuld met werkspullen.'' Jeanet: ,,We hebben grote ambities. We willen in vier landen huizen heb ben. Mijn bedrijf heeft nu ook een vast goedtak.'' John: ,,De huizen waar we niet verblij ven, willen we verhuren.'' Jeanet: ,,Aan kleding geven we hooguit 500 euro per jaar uit.'' John: ,,Voor werk in Nederland heb ik wat nette kleding, in de tropen werk ik in een zwembroek en op slippers.'' lil De favoriete hebbedingen van cultureel ondernemer Steven van Lummel (38), vandaag 'master of ceremony' op het Blijdorp Festival in Rotterdam. Op 23 augustus presenteert hij nieuw werk. Korg Volca Keys Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@persgroep.nl TEKST JOLANDA VAN DER PLOEG FOTO MARILYN SONNEVELD Instantcamera Instax Square SQ10 ,,Een hybride en analoge camera waarbij je, anders dan bij de standaard in stantcamera, kunt kiezen welke foto je wel of niet meteen afdrukt. Ideaal dus voor de professionele twijfelaar. Ik heb er foto's mee gemaakt van het HEM-gebouw in Zaandam; tweehonderd om precies te zijn. Omdat de hal van de voormalige munitie fabriek, want dat is het, ook 200 meter lang is." Synthesizer „Misschien een beetje priegelig qua formaat, maar daardoor super- handzaam en dus makke lijk overal mee naartoe te slepen. Hij reproduceert niet alleen geluid, maar creëert het ook. Deze ana loge synthesizer is er ook voor bass en beats, die zijn goed met elkaar te combineren. Ik heb er een speakertje op aangesloten en dat klinkt prachtig. Korg heeft altijd dezelfde look gehouden, wars van hypes. Echt een eigen stijl." Sokken Alfredo Gonzalez „Eerste lifestylemerk met alleen sokken. Willie War taal zei ooit tegen mij: nieuwe sokken is het lek kerste wat er is. Daar ben ik het helemaal mee eens. Als ik me rot voel, doe ik nieuwe sokken aan en voel ik me beter. Veel ar tiesten die in ons Haagse poppodium PIP komen, hebben op hun eisen- formulier 'nieuwe sokken' staan. Die krijgen ze dan.'' Hoedje Patta X Jordan ,,Ik kies dit hoedje voor de zomer, maar ik vind hun hele kledinglijn tof. Het is de eerste keer dat Jordan samenwerkt met een Europees merk: het Amsterdamse Patta. De jongens van Patta zijn gastcuratoren in het HEM en hebben een boksring geplaatst waar jongeren gratis clinics krijgen. Hun visie spreekt mij aan: pro duceren, samenwerken en iets teruggeven. Helder." Complete Book Design Tadanori Yokoo ,,Deze Japanse grafisch ontwerper en kunstenaar heeft een ongelooflijke productie en een waanzin nige beeldtaal. Ik vind zijn werk te gek, met z'n kleur gradaties, de combinatie van foto en tekening en het verhalende karakter. Ik hoop hem ooit te ont moeten in Japan, waar ik vaak en graag kom. Ik ben daar een beter mens: rus tiger en productiever." ZATERDAG 10 AUGUSTUS 2019 7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 87