Wereldnieuws VOORWOORD INHOUD Met de rubriek De zomer van... zijn we aan geland bij het jaar 1984. De onderwerpen die erin voorbijkomen - bij elkaar gezocht en ge schreven door Johan Nebbeling - hebben een hoog 'o ja!'-gehalte. Ook bij mij rakelen ze her inneringen op. Neem de roemruchte Thriller-videoclip van Michael Jackson. Nog zie ik voor me hoe ik de danspassen minutieus bestudeerde om ze tijdens jazzballet (bestaat dat nog?) met gespeeld gemak te kunnen voordoen. Ook weet ik nog precies dat ik niet kon stoppen met lezen in Het Gouden Ei van Tim Krabbé, met dat huiveringwekkende plot dat raakte aan een oeroude angst waarvan ik me toen voor het eerst bewust werd. Puber als ik was, is het wereldnieuws uit die zomer volkomen aan me voorbij gegaan. Kruis raketten, de giframp in India, de abortuswet geving; ik weet het wel, maar zoveel minder scherp dan de aankondiging van het afscheid van Doe Maar en (hé, nog meer jazzballet!) de hitfilm Footloose. De zomer van 1984 was de laatste voor mijn examenjaar. Ik zag er als een berg tegenop. Of ik mijn diploma zou halen, was het punt niet. Ik vroeg me oprecht af of het leven nog wel leuk kon worden nu mijn havovrienden, die na vijfjaar al klaar waren, de wijde wereld introk ken. De een stapte op het vliegtuig voor een jaar high school in Amerika, de ander spitte adver tenties door op zoek naar een kamer in de stad waar de Bibliotheek- en Documentatieacade- mie stond, een volgende vertrok als au pair naar Parijs en dan werd er ook nog iemand kibboets medewerker in Israël. Ondertussen kaftte ik voor de zesde zomer mijn boeken. De Indische cultuur in Nederland verdwijnt. Jonge Indo's vertellen 16 De zomer van 1984 20 Indo in Nederland 29 BV De Liefde 30 Noten kraken 32 Lezen 36 Eten 38 Reizen 43 Joost mag 't weten 44 Puzzelen Geld is niet belangrijk, als u maar meer heeft dan uw buurman Het Zuid-Franse dorp Minerve balanceert op een rotspunt Mijn zoon is nu net zo oud als ik in 1984. Misschien blikt hij over 35 jaar wel terug op de zomer van 2019. Ik ben nu al benieuwd naar zijn herinneringen. Wat ik zeker weet: het wereldnieuws is in dat jaar volkomen langs hem heen gegaan. 04 Goeie zaak 06 Geld geluk 07 Fijn spul 10 Paul Groot Colofon Chef Anniek van den Brand Artdirection Henk Marseille Redactie Theo den Boer, Merel Dado, Charlotte van Genderen, Sanne van der Kolk, Cathérine van der Linden, Ruud Roodhorst, Mark Roos Vormgeving Sasja Kooistra, Ieke Kootstra, Jolanda Vogelaar Beeldredactie Marcel Wagenaar Medewerkers Edith Andriesse, Hans Avontuur, Malou van Breevoort, Shody Careman, Wilmie Geurtjens, Ronald Giphart, Gijs Groenteman, Joost Hoving, Pieter Hulst, Bart Jansen, Maaike Lange, Leo van Marrewijk, Rianne van der Molen, Johan Nebbeling, Jolanda van der Ploeg, Joost Prinsen, Annemart van Rhee, Peter Sierksma, Studio Ski, Vijselaar Sixma Reageren? magazine@persgroep.nl EFacebook @admagazine De foto op de voorkant is van Malou van Breevoort Anniek van den Brand ZATERDAG 10 AUGUSTUS 2019 3

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 83