Reuzeblij met mini-babypanda's Steun voor nikabdraagsters Nederlandse jongen (14) ligt dood in Spaans ravijn Migranten in kajak opgepakt 7 ESPOT Spaanse brandweerlieden hebben gisterochtend in een ravijn vlakbij de plaats Espot, tegen de grens met Frankrijk, het lichaam van een vermiste Nederlandse jon gen van 14 jaar gevonden. Zijn ver dwijning werd een dag eerder door zijn ouders gemeld. Hij werd voor het laatst gezien op Camping La Mola in Espot, waar hij met zijn ou ders verbleef. De zoektocht naar de jongen be gon donderdagavond rond 20.30 uur. Zijn ouders waren die dag een bergtocht gaan maken, hun zoon zou op de camping blijven. Hij had geen zin om mee te gaan. Bij thuis komst troffen ze de jongen niet aan, waarna ze alarm sloegen. Hulpdiensten zochten tot vier uur 's nachts naar de jongen. Gister ochtend in alle vroegte werd de zoektocht weer voortgezet. Met be hulp van een speciale zoekhelikop- ter werd rond half negen het li chaam van de jongen aangetroffen op de bodem van het ravijn. De politie gaat voorlopig uit van een ongeluk. Over de identiteit en de woonplaats van de overleden jongen is nog niets bekend. DOVER De Britse kustwacht heeft gisteren dertig migranten gered die in bootjes het Kanaal tussen Frank rijk en Groot-Brittannië wilden oversteken. Twee van de migranten probeerden met een kajak de over steek te maken, meldt het Britse ministerie van Binnenlandse Za ken. De migranten zeggen dat ze uit Afghanistan en Irak komen. Het gaat om 27 mannen, een vrouw en twee kinderen. ,,Mensen die het Kanaal proberen over te steken in kleine bootjes, brengen hun leven en dat van hun kinderen in gevaar'', waarschuwt een woordvoerder van het ministerie. Hij wees op het grote aantal schepen dat op het Ka naal vaart, de sterke stroming en de lage temperatuur van het zeewater. Mamapanda Hao Hao zelf is wel een echte reus: ze is 900 keer groter dan haar baby's. Eén van haar kleintjes woog net aan 160 gram, het andere 150. De geboortedag 8 au gustus valt ook mooi: het cijfer 8 is een ge luksgetal in China, dat moeder Hao Hao uit leende. Ook vader Xing Hui en broertje Tian Bao zouden zich verheugen. Het panda-echtpaar Xing Hui en Hao Hao is door China in 2014 voor een periode van 15 jaar uitgeleend aan het dierenpark, dat dit jaar 25 jaar bestaat. De huidige naam Pairi Daiza, die in het Perzisch 'gesloten tuin' be tekent, draagt het park in Brugelette nabij Brussel nu 10 jaar. Tian Bao werd er in 2016 geboren. Tot dusver zijn elf in gevangen schap levende reuzenpanda's succesvol in de natuur vrijgelaten. Ook in Nederland worden verwoede po gingen gedaan om kleine panda's te krijgen. Ouwehands Dierenpark heeft met panda's Xing Ya en Wu Wen twee kandidaten. Ze kwamen in 2017 naar ons land en blijven 15 jaar in Rhenen. Pandaberen zijn berucht om hun slome voortplanting. De nu 6 jaar oude panda's hebben nog niet voor nakomelingen gezorgd. Een vrouwtjespanda is eenmaal per jaar een paar dagen vruchtbaar, en volgens de verzorgers in Rhenen is het mannetje nog te jong. Xing Ya laat alleen speelgedrag zien en blijft weg van het noodzakelijke paarge- drag. Daarom wordt het stel niet in één ver blijf gezet om de seksdrive op te porren. De betoging begon met een minu tenlang stil protest, waarbij vrou wen met hun gezichtsbedekkende kleding protestborden omhoog hielden, onder meer met de tekst 'Ik word beroofd van mijn vrijheid', 'Jij wilt mij zien maar niet horen', en sympathisanten met teksten als 'Ik waardeer jou, nikabdraagster'. Organisator Esther (25), zelf ni- kabdraagster, was blij met de op- komt van ongeveer honderd beto gers. ,,De nikab is onderdeel van mijn religie. Ik heb er goed over na gedacht en ik voel me daar prettig bij.'' Esther bekeerde zich acht jaar geleden tot de islam en haar familie was niet meteen enthousiast over de nikab. ,,Maar omdat ik me er ge lukkig mee voel, hebben ze het ge accepteerd.'' Volgens de Haagse worden mos lima's met gezichtsbedekkende kleding in toenemende mate be laagd. ,,De dag voordat het boerka- verbod in ging, werd op sociale me dia gezegd dat 'de jacht werd ge opend'. Dagelijks krijgen we mel dingen van incidenten waarbij mensen nageroepen en bespuugd worden.'' De 14-jarige Oumaima uit Den Haag droeg gisteren tijdens de be toging ook een nikab. ,,Normaal draag ik die niet, maar ik sta hier voor mijn zusters. Ik vind het goed om aan te geven dat het wel moet kunnen. Ik denk dat nu ook het te genovergestelde wordt bereikt en juist meer mensen de nikab gaan dragen." Sanae (22) uit Rotterdam vult aan: ,,Er zijn toch grotere pro blemen waar de politiek zich op kan richten.'' Er waren ook sympathisanten, onder wie lokale Haagse politici zo als Arnoud van Doorn en het Am sterdamse raadslid voor Bij1, Syl- vana Simons. Zij hoorden onder anderen Tom Zwart, hoogleraar cross-cultureel recht aan de Uni versiteit van Utrecht zeggen dat Geert Wilders met het verbod mis schien wel een punt gescoord heeft, maar niet de wedstrijd heeft ge wonnen. Volgens hem kan het ver bod binnen een jaar weer de prul lenbak in. Er waren ook aanhangers van de anti-islambeweging Pegida, onder wie voorman Edwin Wagensveld. Bij zijn vertrek werd hij begeleid door politieagenten die nog even moesten ingrijpen toen hij werd lastiggevallen door een van de de monstranten. zaterdag 10 augustus 2019 GO Kijk op de site bij /video voor de eerste beelden van de panda tweeling FOTO'S AP, REUTERS Feest in het Belgische dierenpark Pairi Daiza: er is een pandatweeling geboren. Pandamama Hao Hao schonk op de acht ste van de achtste twee piepkleine reu- zenpanda's het leven. A Actievoer ders demon streren tegen het boerkaver- bod. FOTO NIELS WENSTEDTANP Tientallen nikabdraagsters de monstreerden gisteren in Den Haag tegen het vorige week in gevoerde 'boerkaverbod'. De demonstratie verliep rustig. Bart Lelieveld Den Haag Kijk op de site bij /video Actievoerders demonstreren tegen het boerkaverbod.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 7