Onmisbare helpertjes voor uw smartphone U belt, appt, mailt, fotografeert, navigeert en bankiert al met uw smartphone. Maar wist u dat u met uw kleine digitale metgezel ook sterren kunt kijken, afstanden meten of wijn keuren? Acht apps die u niet mag/kunt/wilt missen. 23 QR-code scannen Documenten scannen Makkelijk afstand meten Naamborden vertalen Met de cameralens in uw smartphone kunt u vlotjes QR- en streepjescodes scannen: gewoon de juiste app installeren, die de ingescande in formatie vergelijkt met een onlineda- tabase en op basis daarvan relevante informatie tevoorschijn tovert. Soms heeft u zelfs geen aparte app nodig: met de camera-app op een iPhone of de Google Lens-functie op een Android-smartphone kunt u meteen een link openen naar de bij behorende website. Voor het scannen van streepjesco des heeft u wel een aparte app nodig. Maar het scannen van streepjescodes zit vaak ook ingebakken in andere apps. In Out of Milk bijvoorbeeld kunt u de streepjescodescanner gebrui ken om snel uw boodschappenlijst samen te stellen. In GoodReads legt u er supersnel een onlinedatabase van uw boeken- of stripcollectie mee aan. Hetzelfde geldt voor uw verza meling elpees met de app Discogs. Visual search Typ een zoekterm in via I Google en u krijgt desge O wenst afbeeldingen te zien van het ding dat u zoekt. Maar met Google Lens kunt u nu wat u fotografeert ook in een onlinedatabase opzoeken. Dus heeft u een mooie auto gezien en wilt u we ten wat daarvan de ge middelde prijzen zijn? Gewoon even door Google Lens halen en u weet wat u wilde we ten. Google Lens heeft een aparte app, maar zit ook ingebouwd in een aantal Android- apps. De iPhone-ge- bruiker haalt de functie binnen door de Google- app te downlo aden. 0Tot enkele jaren geleden had u een aparte scanner nodig als u documenten of foto's wilde digitaliseren. Tegenwoordig doet u hetzelfde minstens even goed en veel sneller en makkelijker met uw smartphone en een scan app. Er zijn talloze scan apps. De bekendste en beste is momenteel Microsoft Office Lens, waarmee u elke papieren pagina kunt omzetten in een PDF-, PowerPoint- ofWord-bestand. Met Microsoft Lens kunt u zelfs de PowerPoint-presentatie van uw collega tijdens diens pitch fotograferen en ver volgens de relevante informatie daaruit bewerkbaar maken op uw eigen computer, tablet of smartphone. Cijfertabellen die u op die manier onttrekt aan het scherm worden via Microsoft Lens rechtstreeks om gezet naar een Exceltabel. ^Meet-apps zijn de afgelo pen jaren populair gewor den. Het idee is simpel: richt uw cameralens op een bepaald punt, tik dat punt in het beeld aan, trek vandaaruit een lijn naar een ander punt en u krijgt de precieze afstand tussen de twee te zien. De twee smartphone-ecosystemen hebben verschillende apps hiervoor: op Android downloadt u Google Measure, op iOS is er Meten. N Met het extreem handige [CV. Google Translate kunt u Hp geschreven én gesproken tekst invoeren en vervol gens - een paar grammaticale fouten daargelaten - omzetten naar honderd talen. Maar u kunt hetzelfde doen met borden die u niet verstaat. Stel u voor dat u op vakantie bent in een ver buitenland waar u de taal niet kent, maar u wilt toch weten wat er op dat verontrustend ogende bord staat: open gewoon de camerafunc tie van de app, kadreer het opschrift precies binnen het balkje en de app vertaalt de tekst netjes voor u. Oude foto's scannen Die 25 dozen vol oude foto's die u op zolder heeft staan, zijn natuurlijk om voor eeuwig te houden. Maar zou het niet veiliger zijn als u daar op zijn minst een digitale kopie van had? Met de app PhotoScan by Google (op Android en iOS) haal je ze eenvoudig binnen: de app licht de foto's automatisch uit het object (meestal een tafel blad) waarop ze liggen, maakt er een perfecte rechthoek van en trekt de digitale versie naar een zo hoog mogelijke resolutie. Sterren kijken Wanneer u bij klare hemel naar het zwerk staart, wilt u vast weten welke sterren constellaties u ziet of waar precies de planeten van ons zonne stelsel zich bevinden. Dat is met de app Star Walk 2 een fluitje van een cent. Hou uw smartphone naar boven gericht en u krijgt een uniek inzicht in de wonderen van het heelal. Ook satellieten zijn te zien op de sterrenkaart van de app. Star Walk 2 is er voor Android en iOS. In een betaalde versie voor 4 euro of - als u geen bezwaar heeft tegen reclame - in een gratis editie. Wijn keuren Staat u in de supermarkt en weet u niet precies welke wijn de beste is voor een diner met familie of vrienden? Scan dan het etiket in met de app Vivino (voor Android en iOS) en u ziet meteen een sterrenscore op vijf, gebaseerd op de in drukken van duizenden andere gebrui kers. Uiteraard kunt u ook uw eigen score geven. De 35 miljoen gebruikers die Vi vino momenteel heeft, zijn natuurlijk nog geen wijnexperts, maar het bedrijf achter de app deed onlangs een Big Data-verge lijking tussen die gebruikersscores en honderdduizend waarderingen van ware wijnexperts en claimt dat die behoorlijk gelijk lopen. GO ZATERDAG 10 AUGUSTUS 2019 8 superhandige apps 10.13 De app extrapoleert zelf de af stand tot het gemeten object, dus u hoeft niet eens dichtbij te staan. RONALD MEEUS Op het scherm van uw smartphone verschijnen steeds meer superhandige apps. FOTO SHUTTERSTOCK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 71