w V 'Wjm 'Verliezen maakt het verlangen om te winnen alleen maar groter' 7 Loïs Lekawael: ,,Dat blijft mijn doel: hockeyen in een oranje shirt." foto lex de meester geen last van hoor, zo ben ik gewoon." Past dat wel bij topsport? ,,Op het hockeyveld gaat de knop om en schreeuw ik meer, ook naar anderen. Teamge- nootjes zeggen soms: 'Buiten het veld ben je heel anders.' Daar ben ik inderdaad niet zo uit gesproken. Dat hoop ik ook te leren in Amerika. Ik mag wel wat assertiever worden. Niet dat ik nu over me heen laat lopen, maar ik moet meer voor mezelf opkomen. Ik kan te lief zijn." Je bent ook nog maar zestien. ,,Dat is ook zo. In september word ik zeventien en dan nog ben ik de jongste van het team in Boston. De andere meiden zijn tussen de 18 en 21 jaar. Geeft niet, daar leer ik veel van." Voel je soms geen twijfel? ,,Zeker wel. Het zal mentaal ook best zwaar wor den. Ik kan niet mama bellen en vragen of ze even langs komt. Toch is dit een kans die ik met beide handen moet aanpakken. Weet je, één jaar studeren op Boston College kost eigenlijk 86.000 dollar. Dus dat het college mij dit aan biedt, is echt een lot uit de loterij." Geen angst voor heimwee dus? ,,Niet echt. En als ik mijn doelen wil bereiken, moet ik daar een aantal dingen voor laten. Ik vind het wel belangrijk om te onthouden waar ik vandaan kom." 4-ï» Z U Omschrijf dat eens. ,,Uit een heel leuke familie. Een kleine stad, Middelburg. Uit Zeeland. Het strand en de zee passen heel goed bij mij. Wat dat betreft trek ik letterlijk de wijde wereld in. Het is niet erg om dat in mijn eentje te doen. Ik ga zo veel nieuwe mensen leren kennen." Je ouders zijn gescheiden en je woont bij je moeder. Jullie doen nu alles samen. ,,We hebben samen veel meegemaakt en dat maakt ons sterk. We kunnen heel goed praten en soms elkaar achter het behang plakken. Mama heeft in haar eentje voor mij moeten zor gen en dat waardeer ik enorm. Papa mis ik altijd, maar ons contact is goed." Wat vinden zij ervan dat je vier jaar naar de an dere kant van de oceaan gaat? ,,Ze hebben het er natuurlijk moeilijk mee. Maar ze gunnen het me wel. Ik zeg ook steeds: ik ben niet vier jaar weg. In de winter kom ik alweer een paar weken terug. En in de zomer ook." Kijk eens vier jaar vooruit. Wat zie je dan? ,,Dan kom ik terug naar Nederland en wil ik hier verder studeren. En alsnog gaan spelen bij Den Bosch. Daar heb ik toen ik dertien was in een se lectie gespeeld, maar de stap was toen te groot. Na Amerika wil ik het opnieuw proberen. Bij Den Bosch of Amsterdam, de topclubs. Clubs met meiden die elkaar opvreten op het veld. Niet zeiken, doorgaan. Ik weet zeker dat dat bij Boston ook zo zal zijn. Nu ben ik nog niet goed genoeg voor die clubs of voor Nederland onder 18. Na Amerika wel, hoop ik. Want dat blijft mijn doel: hockeyen in een oranje shirt." GO ZATERDAG 10 AUGUSTUS 2019 1 Mf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 55