Comments likes Loïs Lekawael gaat naar Boston 'Ik ga zelden nog een dagje uit, vind het te duur' Loïs Lekawael heeft een sterke ambitie: hockeyen in het Nederlands elftal. Om beter, sterker en assertiever te worden vertrekt de 16-jarige Middelburgse morgen voor vier jaar naar de Verenigde Staten voor studie en hockey. ,,De harde Amerikaanse sportmentaliteit past goed bij mij." Wat leefde er afgelopen week op sociale media in Zeeland? Wat werd er geliket, wie werd geretweet en waarover gingen de commentaren? Loïs Lekawael stijgt morgenochtend om tien uur op. In Boston staat op het vliegveld de assistent-coach van Bos ton College Eagles te wachten. Die brengt haar naar het teamgebouw op de campus aan de rand van de stad waar ze vier jaar lang sport en studie zal combineren. 's Och tends les, 's middags training, vrijdag en zondag wedstrijden. Loïs Lekawael: ,,We zitten met het hele team in één gebouw. We zijn 24/7 bij elkaar. De selec tie telt 26 meiden en er kunnen er maar elf op het veld staan. Die concurrentie vind ik fijn. Daar wordt iedereen beter van." ,,Nee, dit is een droom die uitkomt: keihard trai nen en het beste uit mezelf halen." ,,De mentaliteit is hier anders. Ik hockey sinds mijn dertiende bij Zwart-Wit in Breda en ga drie keer in de week na school op en neer om te trainen. En op zaterdag spelen we een wedstrijd. Uitgaan op vrijdag is er dus niet bij. Vriendin nen snappen dat niet altijd, maar ik heb het er graag voor over. Alleen merkte ik in het laatste seizoen ook dat teamgenootjes met veel talent niet het maximale gaven. Dat stoorde mij. Dat en het reizen in mijn examenjaar voor de havo op Nehalennia braken me bijna op. Ik zat niet lekker meer in mijn vel. Daardoor speelde ik ook slechter. En stond ik niet altijd meer in de basis. Ik heb op het punt gestaan om te stoppen." ,,Ik zag uiteindelijk in dat het niet aan anderen ligt wat ik doe en hoe ver ik kom. Dat ligt aan mezelf. Toen heb ik de knop omgezet. Het voor uitzicht dat ik naar Amerika zou gaan, gaf me ook rust." ,,Via een meisje in mijn team in Breda. Ik heb een hockeyvideo van mezelf laten maken en op internet gezet, zodat Amerikaanse colleges die konden bekijken. Ik kreeg al heel snel reacties van twaalf colleges die me wilden hebben. Dat was overweldigend. Ik heb met alle twaalf ge beld. Dat was wel gek hoor. Want ik hoefde niet te solliciteren. Ik moest juist vragen: waarom zou ik bij jullie moeten komen? Mijn keuze viel al snel op Boston. Dat stuurde een pitch van vier pagina's met de beste motivatie: presteren, hard werken, met mensen die écht willen. Talent al leen is daar niet voldoende. Boston behoort ook echt tot de top van het college hockey. En ik wil naar de top." ,,Van jongs af aan ben ik superfanatiek. Als we een wedstrijd verliezen, kan ik een week boos zijn. En thuis met spelletjes heb ik dat ook ja. Daar kan ik een avond last van hebben. Maar het werkt bij mij ook positief. Verliezen maakt het verlangen om te winnen alleen maar groter. Dan weet ik waarop ik me moet richten, wat ik beter moet doen. Dat herken ik in papa. Hij heeft op hoog niveau gevoetbald. Papa en mama zeggen altijd tegen me: je moet je best doen om een be tere versie van jezelf te worden." ,,Ja. Ik leg de lat heel hoog. Voor mezelf dan hé, niet voor anderen. Ik kan dus alleen boos zijn op mezelf als iets niet lukt, want ik ben degene die mezelf beter kan maken." ,,Ik heb ambities nodig. Anders vraag ik me af: waarom doe ik dit eigenlijk? Als iets niet beter kan, dan accepteer ik dat ook wel. Maar ik wil er wel alles aan gedaan hebben. Dat is met hockey zo, met school, eigenlijk met alles. Ik wil ook graag dat mensen me leuk vinden. Daar heb ik ZATERDAG 10 AUGUSTUS 2019 GO De prijzen voor een dagje uit gaan snel omhoog, zo bleek afgelopen week uit onderzoek. Daar heb ben heel wat reageerders op Facebook ervaring mee. Zoals Sandra Bastiaanse: „Afgelopen week end wezen zwemmen bij Port Zelande, 83 euro voor 4 personen waarvan 2 kinderen van 11 jaar, niet normaal vind ik het meer." Saskia van Schou wen doet liever iets anders. ,,Ik ga zelden nog een dagje uit, vind het gewoon overal te duur en dat heb ik er niet voor over. Wij (jong stel zonder kids) proberen vaak de fiets te pakken of gaan ergens wandelen in de provincie waar we niet vaak komen. Flesje water mee en wat fruit of een koekje en je bent voorzien." Veel mensen dragen alternatieven aan. De reactie van Ronald Roelands, vrijwilliger bij speeltuin Oranjekwartier in Terneuzen, is gevat. ,,Vier men sen entree in de speeltuin is 5,20 euro. Koffie en fris aan 1,50 euro, snoep vanaf 5 cent. Een hele middag voor minder dan 15 euro." De Raad van State keurde woensdag, na jaren lange procedures, het grote havenplan voor Bres- kens goed. Met name dat daar 460 appartemen ten worden gebouwd, valt niet bij iedereen in goede aarde. ,,Dat er iets aan de vervallenheid ge daan moet worden ben ik mee eens. Maar luxe on betaalbare appartementen...", reageert Anky Ko- lijn. Ze krijgt bijval van Isabelle Claerhoudt. ,,Dan vinden ze het gek dat de jeugd wegtrekt Voor de gezinnen/alleenstaanden met middeninkomens is er nauwelijks iets betaalbaars op de woning markt." Hans de Vos laat een tegengeluid horen. ,,Het kan er alleen maar beter op worden", verwijst hij naar de nu nogal verpauperde staat van een deel van het havengebied. «-TPS gil ■ism mi mraifü ""tTI Trainer Hugo Vandenheede stapte afgelopen week op bij voetbalclub Hoek. Hij was de twintig ste trainer deze eeuw bij de derdedivisionist. ,,Bij #hsvHoek worden meer trainers dan ballen versle ten", concludeert Jan1949 (@_Coba_1980_) dan ook. Op het hockeyveld gaat de knop om MAURITS SEP Spannend? Kan dat niet in Nederland? Waarom ben je doorgegaan? Hoe ben je op dat idee gekomen? Waar komt die ambitie vandaan? Heeft dat fanatisme ook vervelende kantjes? Waarom is dat zo belangrijk voor je?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54