Ouderwetse winkels met een inheems sausje 'Ik betaal de medicijnen van miin moeder' 'IK denk nog elke ij dm thuis 'Some escape fi some esc motl 'Uitliefde zom 3 QQ.rO—<ïQ Carlos ervaart de werel hen in Spa® Het rommelt niet meer in de Scheldestraat in Vlissingen, het bruist. De winkeltjes in de meest internationale straat van Zeeland floreren. Er is nog wel wat te mopperen, natuurlijk, het blijft Vlissingen. ,,We horen er niet bij." CLAUDIA SONDERVAN Aan de ramen van de telefoonwinkel van Wendy en Paul Hoger- heide prijken citaten van klanten. fotos lex de meester Het voelt als een stiefmoederlijke behandeling. Ge meentewerkers die doodleuk wat van de mooiere stoeptegels uit de straat lichten omdat ze er elders tekort komen. Het gebeurt, in de Scheldestraat in Vlissingen. Zwarte klinkers ervoor in de plaats, wie zegt er wat van? Nou, de winkeliers bijvoorbeeld. ,,Deze straat mag wel wat aandacht krij gen van de gemeente." Kapster Myléne Hoogweg wijst verontwaardigd naar de bewuste bestrating rond een boompje voor de deur van salon Vertigo. ,,Dat doe je toch niet? 'Ga het maar in de Scheldestraat halen!'" Het aan zicht van de straat mag wel wat beter, vindt ze. Breed asfalt, oude prullenbakken en fietssteunen, schaars aangeklede gevels, want voor alles aan de buiten kant re kent de ge meente geld. Boompjes, maar geen bloembak. En met kerst ook geen feestverlichting. ,,Wij horen er niet bij", vindt Irene Luchtmeijer, eigenaresse van Vertigo. 'Wij', de Scheldestraters, be helst een hecht en zeer divers ge zelschap van ondernemers met achtergronden van oost tot west en noord tot zuid. De Schelde- straat is wel meest internationale straat van Zeeland. ,,De Kruiskade van Vlissingen", zegt Farzad Has hemi van Idris Markt, toch zelf ooit een Rotterdammer. Ooit was het dé winkelstraat. Ging het goed met de Schelde- werf, dan floreerde de Schelde- straat. Maar de afgelopen decen nia liep haar reputatie nogal wat deuken op. Het zou er gevaarlijk zijn. Drugs, ruzies en verkomme ring bezoedelden de straat. En de dealers zijn er nog, al hebben de politie-invallen in de kamerver huurpanden waar de straathande laren hun 'stash' hadden en de ge- biedsverboden voor de notoire overlastgevers wel geholpen. Irene Luchtmeijer ziet ze gere geld, om de hoek van de Aagje Dekenstraat. ,,Als ik ze zie, bel ik de politie en die komt ook. Maar ik heb er weinig last van. En het is GO ZATERDAG 10 AUGUSTUS 2019 LEES VERDER OP PAGINA 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51