Ondine En pedofielen, die zijn gewoon fout t In het nieuws Uit het nieuws Zevende Indië-herdenking in Oostburg Meezingfestijn in Vlissingen DEZE WEEK IN Z. Dit is onderdeel van de ge schiedenis Naar zo'n finale werk je toe Als de eitjes rijpen, zijn de rapen gaar: daar kwam het op neer 6 LOIS 10 SASKIA DROOMT VAN NOORT OVER NEDERLANDS VRIJHEID EN ELFTAL NIKAB 16 HET GEHEIM VAN HENNY VRIENTEN De kannibalistische sekssadist Armin Meiwes ('Armin Menschenfresser') plaatste in 2001 een contactadvertentie: 'Ik zoek een goedgebouwde man van 18 tot 30 om te slachten en op te eten'. Hij vónd hem ook: de masochist Bernd Jürgen Brandes. Bij wijze van voorafje aten ze samen Brandes' ge- sauteerde lid op, daarna peuzelde Meiwes alleen verder. Hoe bizar ook, dit was een geval van consenting adults. Twee gelijkwaardige, meerderjarige mensen. Armins advo caten benadrukten dat het slachtoffer er zelf om gevraagd had. Armin had zich hoogstens schuldig gemaakt aan 'le vensberoving op verzoek'. Toch moest Meiwes 8,5 jaar de cel in voor doodslag. Doorslaggevend voor de rechter: het slachtoffer had psychische problemen (duh!). Van gelijk waardigheid was daarom geen sprake meer: Meiwes had misbruik gemaakt van zijn geestelijk overwicht. Dit was het punt waarop ik even genoeg gelezen had in Pervers, het boek waarin psycholoog Jesse Bering lekker los gaat. Gek genoeg was zijn opsomming van seksuele af wijkingen eerder vermoei end en deprimerend dan prikkelend. Luiers, amputa ties, stinkende kaas - wat er al niet nodig is om sommige mensen tot een hoogtepunt te brengen! Een aparte categorie vormt de chronofilie: leef- tijdsgerelateerde seksuele voorkeuren. Wat te doen, als hebefiele man (liefhebber van pubers), als moeder de vrouw al lang en breed vol wassen of erger nog, in de overgang is? Hebefilie is - als ik psycholoog Bering mag geloven - overigens volko men natuurlijk. Seks, be toogt Bering, draait immers om vruchtbaarheid, voort planting en behoud van de soort. Vandaar dat veel vol wassenen zich aangetrokken voelen tot uitbottende jonge lichamen. Als de eitjes rij pen, zijn de rapen gaar: daar kwam het op neer. Dat zal dan wel verklaren waarom - volgens een onderzoek van de Tilburg University - een op de tien mannen seksuele fantasieën heeft over 13- tot 16-jarigen. Klein probleem: een volwassene zit ten op zichte van een kind altijd in een machtspositie. „Waarom zouden kinderen onder de 12 jaar niet zelf mogen beslissen of ze seks willen hebben?", vroeg pedofiel (vindt kleine kinderen geil) Mark Lucius van het Kinderbe- vrijdingsfront zich op Pride Amsterdam verongelijkt af. Nou Mark, omdat dan de beer los is. Omdat mensen zoals jij dan op enig moment beslissen dat een kind 'daar wel aan toe is' en 'signalen gaf waarop je uiteraard moet ingaan. Omdat ze moeten worden beschermd tegen mensen zoals jij. Mark Lucius had het gewoon even mis, met zijn flyerac- tie bij Pride Amsterdam. Die dacht natuurlijk: die P in LHBTQIAP, dat zijn wij. Want ook wij verdienen het geac cepteerd te worden. Speciaal voor jou, hier staan die letters voor. Lesbisch: vrouw valt op vrouw. Homo of gay: man valt op man. Biseksueel: valt op zowel mannen als vrouwen. Transgender: man voelt zich vrouw, vrouw voelt zich man. Queer: wil niet in een hokje passen. Intersekse: mensen met zowel mannelijke als vrouwelijke lichaamskenmerken. Aseksueel: heeft géén behoefte aan seks. Panseksueel: maakt het niks uit wat iemands seksuele oriëntatie is. En pedofielen? Die zijn gewoon fout. Voor de zevende keer worden aan staande donderdag slachtoffers van de Japanse bezetting in voor malig Nederlands-Indië herdacht in Oostburg. Volgens Nico Peterse, voorzitter Stichting Comité 4 mei Oostburg, is het van belang dat ie dereen zich bewust is van wat daar toen is gebeurd. ,,Dit is on derdeel van de Nederlandse ge schiedenis", zegt hij. ,,In Zeeuws- Vlaanderen zullen weinig men sen zijn met familie uit Indonesië, maar toch voel je betrokkenheid. De belangstelling neemt lang zaam toe. Het doel van onze stich ting is vormgeven aan het herden ken van alle slachtoffers tijdens de Tweede Wereldoorlog. Dus ook de slachtoffers van de Japanse bezet- ting." Daar was het gemeentebe stuur van Sluis het mee eens. Daarom wordt op 15 augustus om 12.00 uur, tegelijk met de Indiëher- denking in Den Haag, een minuut stilte gehouden rond het oorlogs monument op het Raadhuisplein. Het zal naar verwachting een kleinschalige herdenking worden in Oostburg. Peterse verwacht dat rond de twintig mensen zullen komen. Om 11.45 uur is iedereen welkom in de hal van het gemeen tehuis. Daar zal Peterse zelf nog uitleg geven over de geschiedenis van de Japanse bezetting. Op de Noorderbegraafplaats in Vlissingen vindt op hetzelfde mo ment ook een Indiëherdenking plaats. Door de straten van Vlissingen galmden afgelopen zaterdag hits als You'll Never Walk Alone en Dan cing Queen tijdens Vlissingen Zingt op het Bellamy Park. Zo'n 8000 mensen zongen de longen uit hun lijf met een veertigtal nummers. Het was volgens Leen Wessels van mede-organisator Nederland Zingt een groot succes. ,,De saam horigheid was mooi om te zien. Het is zo'n simpel concept. Als je tegen iemand zegt dat je een po dium neerzet en liedjes draait die iedereen kan meezingen, denkt die persoon waarschijnlijk dat er niemand komt. ,,Maar we doen het al voor de twaalfde keer." En het plein stond helemaal vol. Dat zag Wessels al veel eerder voor zich. ,,Ik nam mensen van Zo merfestival Vlissingen mee naar hetzelfde evenement in Antwer pen. Ik zag dit ook in Vlissingen voor me. Het hele Bellamypark zag ik al vol staan. Uiteindelijk mooi dat dat ook is uitgekomen." Op een nummer van de Snolle- bollekes sprong het hele plein za terdag van links naar rechts. ,,Naar zo'n finale werk je toe", zegt Wes- sels. ,,We bouwen het op met een mix van ballades en up-tempo. Het laatste halfuur gaan we altijd hele maal los." Volgend jaar zal de play- list weer anders zijn. ,,We passen ons aan aan de hits van het mo ment. Sommige nummers zullen altijd terugkomen. Als iedereen maar mee kan zingen." 11 Geen bakkerij in het dorp open: Fransen zijn op vakantie 14 Inbreker op bestelling, via een app 16 Zomeruniversiteit: Gerard 't Hooft ZATERDAG 10 AUGUSTUS 2019 GO

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50