Grootste meerval aan de haak: 2,27 m 3 dagen Essen 4 De vermissing van de Nederlandse zakenman Tob Cohen in Kenia duurt al drie weken. Wat is er aan de hand? En liegt zijn echtgenote? Familie denkt van wel. ,,Dit lijkt op het creëren van een alibi.'' VERMISSING NEDERLANDER et een aktetas in de hand stapte Tob Cohen op vrijdag 19 juli in een witte auto. Het was twee uur 's middags en medewerkers van zijn golfreisbu- reau, gevestigd op een luxueus land goed in de Keniaanse hoofdstad Nai robi, herkenden de auto niet. Het was de laatste keer dat de Nederlandse za kenman werd gezien. De verdwijning van Cohen is in middels groot nieuws in het Afri kaanse land. 'Love, divorce and missing golf tycoon', kopte Daily Nation, de grootste krant van Kenia, gisteren nog op de voorpagina, naast een grote foto van de Nederlander en zijn Ke niaanse vrouw. De nationale recher che is een groot onderzoek gestart. De Keniaanse politie heeft dezelfde vragen als Cohens naasten in Neder land: waar is hij? Waarom laat hij al weken niets van zich horen, terwijl hij altijd dagelijks contact opnam met zijn familie? En welke rol speelt zijn Keniaanse vrouw, met wie hij in een pijnlijke echtscheidingsproce dure was beland? In 1987 kwam Cohen in Afrika te recht, door zijn werkzaamheden bij Philips Electronics en Philips Group of Companies. Hij was er respectie velijk marketingdirecteur en ceo. In Kenia begon Cohen een nieuw leven: hij startte er in 1991 een reisbureau, gespecialiseerd in golfsafari's. Vorig jaar nog werd de onderneming ver kozen tot beste organisator van gol- freizen in Afrika. Hij kreeg een invloedrijk persoon op kantoor, vertelde Tob, vergezeld door twee criminele types. Hij vertrouwde het niet Het bedrijf bracht hem meer: hij trouwde in 2007 met Sarah Wairimu Kamotho, zijn persoonlijke assistente in het reisbureau. Beiden waren eer der getrouwd geweest, Kamotho heeft een dochter uit een eerder hu welijk. Ze betrokken een landgoed in Lower Kabete, een luxe woonwijk ruim een half uur buiten Nairobi. Het huis ligt langs een doodlopende weg op een heuvel, verscholen tussen weelderig groen en een hoge stenen muur, en omgeven door een grote tuin vol loofbomen en tropische planten. Hier wonen alleen de meest geslaagde inwoners van het land. Het klinkt als één groot succesver haal, maar sinds 19 juli is het stil op het landgoed. Nog één teken van le ven kwam er sinds Cohens verdwij ning, diezelfde middag nog. Zijn mo biele telefoon werd gepeild in de buurt van Westlands, een andere welvarende buitenwijk van Nairobi. ,,Er werd niet met het toestel gebeld, maar het ontving een bericht'', stelt een bron dichtbij het onderzoek. ,,Het is nog onduidelijk van wie dat bericht kwam. Daarna ontbreekt elk spoor van Cohen.'' Ook Cohens zus in Nederland, met wie hij nog altijd goed contact had, vernam niets meer. De laatste keer dat ze hem sprak, vertelt ze, was de avond voor zijn verdwijning. Hij belde haar, zoals hij dat op haar ver zoek elke dag deed, sinds hij begin dit jaar gewond was geraakt bij een val. Die val was het voorlopige diepte punt van de ruzie tussen Cohen en zijn Keniaanse vrouw, die in echt scheiding lagen. Zijn val, vertelde Cohen haar, was het gevolg van een duw door zijn vrouw. Inmiddels had den de twee aangifte tegen elkaar ge daan wegens agressie. De problemen tussen de twee wa ren er al langer, maar werden nog ernstiger door de zakelijke activitei ten van de vrouw. Volgens Cohens zus laat zij in haar geboortestad Nyeri een hotel bouwen, aanvankelijk zon- ENSCHEDE De grootste meerval ooit gevangen in Nederlandse wateren: dat bijzondere record werd afgelopen week in Enschede verbroken. Op het Rutbekerveld viste Dirk Ditters de monstervis van 2,27 meter uit het water. De visfanaat zette die bijzon dere prestatie neer samen met zijn zoon. Toen ze beet hadden, bleek het nog een hels karwei om de meerval aan de kant te krijgen. ,,Poeh'', verzucht Ditters. ,,We visten met speciale lijnen en hen gels voor meervallen. Anders lukt dit je sowieso niet. Maar dat beest is zo sterk, grote kans dat je lijn alsnog knapt. Het werd een span nend gevecht van 20 minuten. Ik heb uiteindelijk gewonnen ja, maar we hebben de vis netjes te- ruggezet.'' Het Nederlandse re cord stond op 2.22 meter. De ge vangen vis op het Rutbekerveld bleek vijf centimeter groter: 2.27 meter. Dat er bij de zandwinning zulke enorme 'bakbeesten' rond zwemmen, verbaasde hem niet. ,,Laatst heb ik een nóg grotere aan de haak gehad. Toen knapten de lijnen wel.'' De meerval is de grootste inheemse roofvis van Nederland. De grootste meerval ooit gevangen wereldwijd was 2.78 meter lang. Voor maar: www.Zoweg.nl/dagblad of 0900-9693 70cpg 3 dgn Brabantdiner 3 dgn Groningendiner zaterdag 10 augustus 2019 GO 'Niet voor het eerst dat Caspar Naber Nairobi - Zus van Tob Cohen Dirk Ditters en zijn zoon tonen trots hun vangst. De meerval is net jes teruggezet. FOTO FISHING ADVEN TURE Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschikbaarheid, exclusief reserveringskosten en toeristenbelasting Luxe hotel, met een prachtige ligging in het centrum. Tip: Old Town Kettwig! 2 nachten in 3* GHOTEL hotel living Essen (8,7) 2 keer een uitgebreid ontbijtbuffet Incl. toeristenbelasting en gratis gebruik van wifi Aankomsten t/m december. Betaal pas bij aankomst! 4* Hotel Jagershorst-Eindhoven (8,3) 3* Hotel Schimmelpenninck Huys (8,0) 2 nachten incl. ontbijtbuffet en wifi 2 nachten incl. ontbijtbuffet en wifi lx diner (hoofdgerecht) lx diner (hoofdgerecht) Incl. binnenzwembad Verblijf in hartje centrum

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 4