:r r Joren Gillissen ZEELAND 15 OVERZOMEREN MET... JOREN GILLISSEN In onze zomerrubriek Overzomeren met... bespreken we met Zeeuwse sporters zaken die bij deze tijd van het jaar horen. Joren Gillissen (26) is aanvoerder van korfbalvereniging Swift, dat afgelopen seizoen op het veld promoveerde naar de hoofdklasse. zaterdag 10 augustus 2019 ,,Ik ben rustig, nuchter en doelge richt, ik hou van een grapje en ik zoek makkelijk de samenwerking op. Die samenwerking en de rust vind je bij mij ook terug in het veld. Echter, bin nen het veld komt de competitiege richtheid wel in mij naar boven en wil ik ieder duel winnen en uiteraard scoren. Mensen zullen mij daarnaast als vriendelijk omschrijven. Mindere eigenschappen heb ik natuurlijk ook, zo kan ik volgens mijn vriendin wel eens wat koppig zijn. Zelf zou ik het volhardend willen noemen.'' ,,Ik heb een achtergrond in de civiele techniek (weg- en waterbouw). In middels zit ik in mijn laatste maan den van een driejarig multicompany traineeship. Dit volg ik bij Jelmer BV, een bedrijf gevestigd in Vinkeveen. In dit traineeship werk ik elk jaar via Jelmer bij een ander bedrijf binnen de civiel technische sector. Daarnaast krijg ik via Jelmer persoonlijke ont wikkelingstraining gericht op soft- skills. Dit is mij erg goed bevallen. Mijn huidige business partner is Sweco, het vroegere Grontmij. Dit heeft een vestiging in Middelburg. Ik heb het hier erg naar mijn zin en als mijn traineeship eind september voorbij is, treed ik in dienst bij Sweco. Voor Sweco heb ik verschil lende projecten in de rol als werk voorbereider/ontwerper. Daarbij werk ik binnen en buiten Zeeland. De dynamiek in verschillende projec ten en locaties vind ik erg leuk.'' ,,Mijn oom Ralph Gillissen speelde in het eerste en mijn broer (Stijn) zat ook al bij Swift. Zodoende ben ik ook gaan korfballen. Ik was net zeven toen ik begon, ik heb altijd bij Swift gespeeld en ik wil ook graag bij Swift blijven spelen. We hebben een mooie groep en ik denk dat we onze top nog PASPOORT niet bereikt hebben. Wanneer we met deze groep kunnen groeien, spe len we op het veld en in de zaal hoofdklasse. Wellicht zit er zelfs een uitstapje naar het allerhoogste niveau in. Ik vind het fijn om op niveau te kunnen korfballen. Het haalt het competitiegerichte in mij naar bo ven. Het houdt mij fysiek in orde. Daarnaast vind ik het een fijne ma nier om mijn hoofd leeg te maken en het brengt saamhorigheid en gezel ligheid.'' Champagne ,,Toen we afgelopen seizoen promo veerden mocht ik als aanvoerder de champagne ontkurken. Dat bleek nog best lastig, want het lukte niet 1,2,3... Uiteraard was het heel mooi. We hebben een stabiel en sterk veld- seizoen gedraaid en dik verdiend het kampioenschap binnengesleept.'' ,,Snoepen doe ik niet veel en ik eet ook niet veel vet eten. Ik probeer ge varieerd te eten en wat extra eiwitten binnen te krijgen met kwark en kip filet. Daarnaast heb ik wel een be hoorlijke regelmaat met momenten waarop ik eet. Maar het is absoluut niet zo dat ik een heel dieet volg. Zo word ik heel gelukkig van een broodje kroket na de wedstrijd.'' ,,Naast korfbal houd ik van veel an dere sporten. Basketbal vind ik leuk om te volgen. Op televisie volg ik voetbal en kijk ik graag naar een mooie bergetappe bij het wielren nen. Door mijn vakantie heb ik de Tour de France helaas niet zo goed kunnen volgen, maar als ik tijd heb, hang ik voor de buis. In de winter ga ik graag op wintersport. Daarnaast heb ik interesse in andere landen, culturen en natuur, ik reis graag.'' ,,Dat is een lastige. Ik vind beiden erg leuk. Als ik moet kiezen, dan zomer vakantie. Wel naar een bijzondere bestemming, want ik kan moeilijk dagen aan het zwembad zitten. Graag heb ik een actieve vakantie, waarin ik veel van de omgeving kan zien.'' Big Five ,,Samen met mijn vriendin Aïsja en haar familie ben ik deze zomer naar Zuid-Afrika, Botswana en Zim babwe geweest. Het was een schitte rende ervaring, waarbij we enorm veel gezien en beleefd hebben. Voor mij was Botswana met de ongerepte natuur, de wilde dieren en de span ning die het met zich meebracht het absolute hoogtepunt van de reis. We hadden het geluk om de complete Big Five te zien. Hoewel we heel veel olifanten hebben gezien, blijven dat wel de meest indrukwekkende bees ten. Zo groot, intelligent en ook zo stil. Daar hebben we wel een paar in drukwekkende ontmoetingen mee gehad." Zo word ik heel gelukkig van een broodje kroket na de wedstrijd ,,Op een vrije dag sta ik het liefste op tijd op. Vervolgens ga ik sporten (lees korfbal) en in de middag naar het strand. Ik houd van lekker eten, dus ik ga dan ook graag uit eten in goed gezelschap. Daarna een drankje op het terras is voor mij een goede ma nier om mijn ideale dag af te sluiten. Barbecueën op een mooie zomerdag met een IJwit van brouwerij 't IJ zou voor mij ook een perfecte combinatie van eten en drinken zijn.'' GO 'Ik kan moeilijk hele dagen aan het zwembad zitten' Menno Kole Middelburg Volhardend Civiele techniek Swift A-' - 1 V- «ia**'*- - V J Joren Gillissen maakt graag mooie reizen. Hier is hij in Zimbabwe, bij de Vic toria Falls, tijdens de reis die hij maakte met zijn vriendin Aïsja en haar familie. privéfoto Broodje kroket Bergetappe Zomervakantie of wintersport Geboren: 26 oktober 1992 Woonplaats: Middelburg Sport: Korfbal Club: Swift Positie: Allround rebounder - Joren Gillissen Perfecte dag

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43