Van Anrooij op EK ook voorin tijdens hectische wegwedstrijd Borsele Sloepoort Cup gaat van start Willeboordse ook coach op Papendal 14 ZEELAND Kerkhove in halve finales Chiswick Tolhoek wordt dertiende Duels tussen jeugd KAA Gent en Roda JC Van Anrooij, winnares van het goud op de tijdrit van woensdag, reed zeer alert. Op het door de aanhoudende regen spekgladde parkoers ging de ene na de andere renster onderuit. Soms vielen ze bij bosjes, waardoor het deelnemersveld snel uitdunde. De Oranje-vrouwen koersten zeer be heerst en bleven bijna allemaal overeind. Van Anrooijschuwde het harde werken niet en sleurde lange tijd aan kop van het peloton. Ze hield vooral de Franse rijdsters in toom, die af en toe een vluchtpoging deden. In de laatste van zes rondes van 11,5 kilometer sprong Ilse Pluimers weg. Hoewel ze niet meer dan tien seconden pakte, kregen de Francises haar niet terug. Onder anderen Van Anrooij deed goed afstopwerk. Toen bleek dat Pluimers het ging redden, sprintte de zeventienjarige Be- velandse nog mee voor een ereplaats. Ze werd daarbij achtste. Sofie van Rooijen finishte als tweede, wat de suprematie van Nederland nog eens benadrukte. Triatlon Wie denkt dat Van Anrooij na het EK even rus- tigaan doet, heeft het mis. Vandaag neemt ze al weer deel aan een triatlon in het Belgische Wuustwezel. Omdat haar coach Marc Herre- mans nauw bij dat evenement betrokken is en het een wedstrijd is voor een goed doel, wilde ze niet verstek laten gaan. In poule A staat Arnemuiden van middag tegenover Zeelandia Mid delburg, dat de zondag inmiddels heeft verruild voor de zaterdag. Het andere duel gaat tussen VC Vlissingen en Oostkapelle. Beide duels starten tegelijkertijd, om 14.30 uur. De winnaars spelen aanstaande woensdag (14 augus tus) om 19.00 uur om de winst in poule A. Op hetzelfde tijdstip is die avond ook de strijd om de derde plaats. Volgende week zaterdag (17 au gustus) komen de poules B1 en B2 in actie. Vanaf 14.30 uur spelen dan Kapelle, Serooskerke, RCS en Jeka, de enige deelnemer van bui ten Zeeland. Om 17.00 uur begint de volgende poule, met Nieuw- dorp, De Meeuwen, VCK en Ter- neuzen. Op 20 augustus is het de beurt aan poule C, met Patrijzen, DwO'15, Vlissingen zaterdag en MZVC. Op 24 augustus is de fina ledag voor de clubs die in de pou les B1, B2 en C zijn ingedeeld. VLISSINGEN Voormalig topju doka Elisabeth Willeboordse, afkomstig uit Middelburg, gaat vanaf oktober werken op het Nationaal Tra- ningscentrum (NTC) op Papendal. Ze wordt daar trai ner/coach in oplei ding. De tweevoudig Eu ropees kampioene in de klasse -63 kilo én winnares van olym pisch brons in 2008 krijgt zo een steeds grotere rol binnen de judobond. In november 2018 be- gon ze al als trainster bij het Re gionaal Trainingscentrum (RTC) van Zuidwest-Neder land. Ze zal straks beide functies gaan combine ren. Willeboordse heeft het altijd prettig ge vonden om haar er varing en kennis over te brengen op jongere judoka's. ""Voor haar nieuwe baan zal ze ook nog de opleiding 'Master in Coa ching' volgen aan het Johan Cruijff Institute in Amsterdam. Shirin van Anrooij sprint aan de linkerkant mee voor een ereplaats. Ze wordt achtste. Sofie van Rooijen wint de pelotonsspurt en grijpt het zilver. foto orange pictures/jos kafoe zaterdag 10 augustus 2019 CHISWICK Voor de tweede week op rij staat Lesley Kerkhove in de halve fina les van een 25.000 dollar- toernooi. De Zierikzeese tennisster haalde gisteren in het Engelse Chiswick, nabij Londen, de laatste vier. Ze versloeg de Fran- caise Myrtille Georges met 7-6 2-6 6-4. Kerkhove is in Chiswick als eerste geplaatst. Vorige week was ze dat in Woking ook, waar ze de titel pakte. Als de Schouwse haar tweede toernooi op rij wint, herhaalt ze een stunt van 2018. Toen won ze in Lissa bon en Clermont-Ferrand in twee aansluitende weken. De Zeeuwse treft vandaag de Hongaarse Greta Arn. Vorig jaar speelde ze al tweemaal tegen haar en beide keren won ze. BUKOWINA TATRZANSKA Antwan Tolhoek (foto) is de Ronde van Polen als der tiende geëindigd. In de laatste etappe werd de wielrenner uit Yerseke gis teren 25ste, op 2 minuten en 15 seconden van de Slo veense ritwinnaar Matej Mohoric. De eindzege in de Ronde van Polen, die werd over schaduwd door de tragi sche dood van de Belgi sche wielrenner Bjorg Lambrecht, ging naar Pavel Sivakov. De Rus van Ineos bleef in het algemeen klas sement de Australiër Jai Hindley van Team Sunweb twee seconden voor. Tol- hoek (Jumbo Visma) had een achterstand van 39 se conden op Sivakov. WESTDORPE Twee jeugd- elftallen van KAA Gent nemen het vandaag op het terrein van voetbalvereni ging RIA W in Westdorpe op tegen ploegen van Roda JC. Vanaf 14.00 uur staan de U16- en U18-teams van beide betaaldvoetbalorga- nisaties tegenover elkaar. De toegang is gratis. GO Wielrenster Shirin van Anrooij uit Kapelle is gisterochtend bij het EK in Alkmaar achtste geworden in de wegwedstrijd voor junior vrouwen. Ze zag landgenote Ilse Pluimers het goud pakken. Roeland van Vliet Alkmaar Op de velden van voetbalver eniging Nieuwdorp wordt van middag de eerste speeldag van de Borsele Sloepoort Cup af gewerkt. Het jaarlijkse toernooi is deze keer over vijf dagen uit gesmeerd. Barry van der Hooft Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 42