O O) CD Assistent-trainer van Hoek wil vooral naar de toekomst kijken ZEELAND 13 Het moet wel heel raar lopen, wil Hoek op korte termijn geen nieuwe trainer hebben. Assistent David Destorme heeft gemerkt dat het bij hem ook wel begint te kriebelen. DFB Pokal Van Poelje Hoek Voor en tijdens het oefenduel met FC Knokke (5-2-winst) borduurde David Destorme - zo vertelde hij zelf- voort op het werk van de maandag ineens vertrokken Hugo Vandenheede. Hoek speelde eerder deze week onder lei ding van de interim-trainer een sterke tweede helft, al gebeurde dat wel tegen een opponent die op dat moment veel sterkhouders al had ge wisseld. Toch zorgde het duel voor een positief gevoel bij de club die snel een nieuwe hoofdtrainer hoopt vast te leggen. Destorme was tevreden over wat zijn ploeg had laten zien. De basiself bleef een uur staan, daarna wisselde hij pas. ,,Net als afgelopen zondag te gen Sint-Eloois-Winkel was ook nu voor de wedstrijd bekend wie gingen starten en wanneer jongens in zou den vallen'', zei de inwoner van Axel. ,,Hugo heeft voor die opbouw geko zen en daar heb ik niet van afgewe ken. Ik vind het jammer dat hij maan- dag het besluit heeft genomen om te stoppen, maar we kunnen de tijd niet meer terugdraaien. We moeten naar de toekomst kijken.'' Het moet wel heel raar lopen, wil Hoek op korte termijn geen nieuwe hoofdtrainer hebben. Woensdag avond zat er al een serieuze kandidaat op de tribune en zongen namen van andere potentiële nieuwe trainers rond. De afgelopen dagen werd de naam van Destorme daarbij ook gere geld genoemd. Maar heeft hij eigen lijk nog overwogen om, net als Van- denheede, op te stappen? ,,Ik heb er wel even over na moeten denken of ik verder wilde. Hugo en ik zouden op woensdagavond een ge sprek met de technische commissie en Jonathan Constansia hebben, om dat het stroef liep. Maar maandag werd er ook al gepraat, gebeurden er nog wat dingen en besloot Hugo er per direct mee te stoppen. Wacht nog even tot woensdag, zei ik, misschien beslis je nu te veel op emotie. Maar Hugo had zijn keuze al gemaakt.'' Zelf had hij toen niet het gevoel dat hij ook meteen een besluit moest ne men. ,,Ik heb er eerst thuis over ge sproken en de volgende dag wist ik dat ik verder wilde bij Hoek.'' Natuur lijk, er waren wat problemen en er zijn dingen gebeurd die niet goed te praten zijn. ,,Maar niet alleen van één kant. Iedereen heeft fouten gemaakt'', zegt de oud-prof. ,,Ik ben graag in Hoek en zou eigenlijk niet weten waarom ik nu ook had moeten stop pen. Dat gevoel had ik helemaal niet. Ik heb er thuis over gesproken en de volgende dag wist ik dat ik verder wilde Ik ben hier in januari assistent gewor den, de afspraak was voor minimaal anderhalf jaar, ook omdat ik ook veel wilde leren. Ik denk dat ik als assis tent de afgelopen maanden al enorm veel heb geleerd en ook echt al stap pen heb gezet. Daar heb ik Hugo deze week ook voor bedankt.'' Glazen bol Destorme is in het bezit van het di ploma Uefa A, waarmee hij in Neder land hoofdtrainer mag zijn tot en met de tweede divisie. Zou de oud-prof nu al hoofdtrainer van Hoek willen wor den? ,,Ik had er niet echt bij stilge- staan dat die mogelijkheid er nu zou zijn. Maar ik merk wel dat het begint te kriebelen. In het voetbal kan het snel gaan en soms krijg je maar één keer een kans. Ik heb geen glazen bol en ik heb ook gezien dat er woensdag avond al een trainer op de tribune zat. Het gaat allemaal zo snel.'' Hij voelde zich fijn in de rol van as sistent, maar Destorme heeft ook de ambitie om hoofdtrainer te worden. Alleen weet hij niet 100 procent zeker of hij het nu al zou willen worden. ,,Het is ook niet mijn beslissing wie de nieuwe hoofdtrainer van Hoek wordt. Maar soms komt een trein maar één keer voorbij. Dan moet je niet twijfe len, die kans pakken en ervoor gaan. Als je altijd op dezelfde plek blijft zit ten, kom je geen stap verder.'' Correct en eerlijk Destorme benadrukt wel dat het niet om hem gaat. ,,Het gaat om Hoek, om de spelers. Ik vind het belangrijk dat de spelers iemand hebben waarop ze kunnen vertrouwen. Een trainer die correct en eerlijk tegen ze is en ze op een goede manier laat voetballen. Ja, misschien kan ik daarvoor zorgen, maar dan moet de groep daarachter staan. Dan moeten zij dat aangeven. Als driekwart van de selectie zegt: 'Destorme? Nee, dat zien we niet zit ten', dan moet je er niet aan beginnen. De spelers zijn niet de baas, maar hun inbreng is wel heel belangrijk. Daar moet je rekening mee houden, want zij moeten het doen.'' zaterdag 10 augustus 2019 GO Na twee com petitieduels, die vier punten op leverden, komt Rick van Dron- gelen morgen met HSV in actie in het toernooi om de DFB Pokal. De Axelaar gaat met zijn ploeg op bezoek bij Chemnitzer FC, de nummer ne- negentien van de derde Liga. Afgelopen sei zoen haalde Van Drongelen met HSV de halve finale, waarin RB Leipzig met 1-3 te sterk was. 19. Derdedivisionist Goes speelt vanavond het vierde oefen duel van deze voorbereiding. Om 19.00 uur treedt de for matie van Ruud Pennings aan tegen hoofd klasser Baronie. Daar is de uit Middelburg af komstige Jurri- aan van Poelje nog altijd trai ner. Hij heeft de beschikking over onder an deren Bjorn Quartel, Aart Veldhof en Mark Schuit (allen ex-Kloe- tinge). Destorme weet: soms komt een trein maar één keer voorbij Barry van der Hooft -David Destorme (39) den Bergh (4), Steven Smulder (8) en Ruben de Jager, die tijdens het duel David Destorme lacht tijdens een onderonsje met de Hoek-spelers Kim van met FC Knokke op het punt staan om in te vallen. foto boaz timmerans O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41