NIEUWS 3 De strijd om het Eurovisie Songfestival bereikt langzaam zijn climax en het is een nek-aan- nekrace. Rotterdam heeft met Ahoy verreweg de meest geschikte zaal, maar lijkt het als stad af te leggen tegen Maastricht. De gesprekken die de organiserende NPO en omroepen NOS en AvroTros met de twee concurrenten voeren, gaan allang niet meer over geld. Fi nancieel hebben de steden hun zaak jes prima op orde. Alles draait nu om logistiek, sfeer en beleving. Daarin zit de keuze, vertellen bronnen aan deze krant. Die wordt later deze maand gemaakt, waarna de European Broad casting Union (EBU) de knoop door hakt. De onthulling volgt dan op 30 augustus. Dit is het dilemma: Maastricht heeft met MECC de mindere mu ziektempel in huis. Om bijvoorbeeld aan het aantal benodigde zitplaatsen te voldoen, moeten extra tribunes worden gebouwd. Echter, de histori sche en vooral compacte binnenstad - met het Vrijthof als centraal en overzichtelijk middelpunt - wordt voor de sfeer van het Songfestival als ideaal gezien. Andersom geredeneerd: Rotter dam heeft met Ahoy mogelijk dé hal van Nederland. Einde discussie. Er bestaan alleen twijfels of zo'n rauwe metropool, waar de locaties voor eve nementen rond het liedjesfestijn ver der uit elkaar liggen, wel voldoende eenheid kan uitstralen. Hoe krijgen ze het voor elkaar dat de hele haven stad dit evenement gaat voelen? Aziz Yagoub, een van de meest ac tieve ondernemers van Rotterdam en verantwoordelijk voor de organisatie van talloze festivals, begrijpt hele maal niets van die bezorgdheid. ,,De kracht van Rotterdam zit hem juist in al die verschillende en eigenzin nige stadsdelen die bij elkaar een eenheid vormen.'' ,,De organiserende partijen van het Songfestival moeten niet het dna van de Rotterdammer vergeten'', vervolgt Yagoub geprikkeld. ,,Onze wapen spreuk is ook niet voor niets: Sterker door strijd. En het is ook niet voor niets dat wij allemaal zó massaal ach ter ons voetbalclubje staan. Die eeu wige trouw en trots, dat vind je in geen enkele andere Nederlandse stad zó sterk. En ook zeker niet in Maas tricht.'' Yagoub is reeds door Ahoy gevraagd mee te helpen aan het bouwen van die Songfestivalstad, mocht dat straks de keuze worden. ,,Achter de schermen zijn de Rotterdammers al lang bezig met de vraag hoe we die gewenste synergie gaan bewerkstel ligen. En er zijn meer ideeën dan met z'n allen wat lichtjes van dezelfde kleur opsteken. Heel Rotterdam ademt straks het Songfestival, waar je ook bent. En iedereen werkt mee.'' Eenheid De gemeente Rotterdam meent de juiste kwaliteiten te hebben om de strijd te winnen. In een e-mail noemt de gemeente een aantal argumenten die voor de stad spreken: van prijs winnende architectonische iconen van de stad en de verscheidenheid aan nationaliteiten, tot aan het feit dat jazzheld Chet Baker ooit een op treden gaf in Katendrecht. ,,Het Songfestival wordt een feest van en voor alle Rotterdammers", ga randeert projectwoordvoerder Euro visie Songfestival Ingrid Adriaanse van de gemeente. Ook zij twijfelt geen seconde aan eenheid. Adriaanse wijst onder meer op de eerder geor ganiseerde Tourstart, de huldiging van Feyenoord, het jaarlijkse Zomer carnaval en de marathon. ,,Waar je dan ook komt in de stad, je ziet: Rot terdammers kijken er naar uit, doen mee, leven mee, feesten mee. Gebou wen, straten, pleinen worden aange kleed met vlaggen, spandoeken en Er zijn meer ideeën dan met z'n allen wat lichtjes van dezelfde kleur opsteken foto's. Je kunt er niet omheen.'' Maastricht is niet minder zelfver zekerd, al zijn ze zich bewust van hun achilleshiel. ,,Ik zal niet ontken nen dat Ahoy in de basis beter ge schikt is voor het Songfestival'', er kent directeur Rob van de Wiel van MECC. ,,En als u mij vraagt of wij nog veel kunst- en vliegwerk moeten uithalen om het te kunnen realise ren, zeg ik: wij moeten inderdaad de nodige maatregelen treffen. Maar die zijn beslist niet onoverkomelijk. De organisatie weet: de MECC is mis schien niet perfect, maar zij weten ook héél zeker dat wij het perfect kunnen maken.'' Showstoppers Zowel Rotterdam als Maastricht moest zich de afgelopen dagen nog maals buigen over hun plannen en aanvullingen op het eerder ingele verde bidbook indienen. ,,Wij waren niet onder de indruk van die aanvul lende vragen'', aldus de MECC-baas. ,,Het waren geen showstoppers. Wij kunnen prima antwoord geven op alle vragen, ook als het techniek be treft.'' De woordvoerster van de Maas trichtse burgemeester Annemarie Penn-te Strake houdt het kort en be scheiden. ,,Wij hebben de afgelopen weken hard gewerkt in de tweede fase van ons bidbook. Ik ben trots op al het werk dat is verzet door ieder een en nu is het wachten op de uit slag.'' zaterdag 10 augustus 2019 GO De ideale locatie: Maastricht met muziektempel Ahoy vlak achter het Vrijthof. illustratie mark reijntjens Maastricht heeft de stad, Rotterdam heeft Ahoy Gudo Tienhooven Rotterdam -Aziz Yagoub, ondernemer

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 3