l ZEELAND 11 of H^HomreR hwp7^}_J- Suikerbiet in Zeeland gezonder dan elders Saam akschietem De onvrede in het onderwijs is groot. foto robin utrecht zaterdag 10 augustus 2019 CORDEJONGE f' 'X*- OJA Cm PAhl HEB IK HIER H0& EEM ÜjSljë MET Wie WE PEZe WlHlcR AUBWW^L \\n7H~ DINTELOORD Suikerbieten le veren dit seizoen waarschijnlijk minder suiker op dan gemid deld. Dat verwacht landbouwco öperatie Cosun, het moederbe drijf van de Suiker Unie. Zoals de bieten er nu bij staan, komt de suikeropbrengst op 14 ton per hectare. Dat is iets onder het zogeheten vijfjaars-gemid- delde van 14,2 ton. Er heerst nog steeds een neerslagtekort, waar door in verschillende delen van het land de bieten last hebben van droogtestress. De opbrengst per hectare kan uiteenlopen van 10 ton suiker per hectare in droge gebieden tot 17 ton op vochtigere gronden. Kleigebieden Cosun houdt in haar prognoses rekening met de gevolgen van de droogte tot nu toe. Wat er de ko mende maanden nog volgt, is af wachten. Blijft het relatief droog dan kan de gemiddelde suiker opbrengst nog dalen. Dat zal vooral in het oosten en zuidoos ten zijn. De kleigebieden in Zee land staan er iets beter voor. In de provincie staat dit seizoen ruim 12.000 hectare aangeplant. Daarmee is Zeeland na Gronin gen de provincie met de meeste suikerbieten. BRIEVEN U kunt uw brief (maximaal 150 woorden) richten aan: lezersredacteur@pzc.nl of per post aan Lezersredacteur PZC Postbus 5046 4380 KA Vlissingen 08801-30210 Forum voor Democratie De heer Otten (30 juli) is zo dom geweest om zijn kritiek op Forum voor Democratie-leider Thierry Baudet niet met hem te bespre ken, maar dit te doen door middel van een interview in NRC. Vanaf dat moment lagen de interne pro blemen op straat. Ik begrijp dat het bestuur van FvD daar gepi keerd over was. Alleen de heer Otten heeft daar niets van geleerd en blijft actief de pers informe ren. Nu hij door FvD is geroyeerd blijft hij toch vasthouden aan zijn senaatszetel. Hij bewijst daarmee dat hij een narcist is die zijn te grote ego niet in de hand heeft. Dat zag je vooral in de uitzending van Eva Jinek. Het betekent te vens dat zijn nieuwe partij geen schijn van kans heeft. Peter H. de Dreu Ruigendijk 10, Driewegen Pensioen In de krant (1 augustus) noemt Irene van den Berg ene Henk ver wend omdat hij over zijn pensi oen zeurt. Ik wil het wel voor Henk opnemen want heel veel ouderen voelen dit ook zo, maar gaan niet naar het Malieveld. Zij hebben niet bijna 40 jaar 'hard' gewerkt maar vaak 50 en zeker in de eerste periode was het nu niet bepaald vergelijkbaar met nu. Wij gingen geen drie keer per jaar op vakantie. Verder is geld dat de werkgever inlegt ook een onder deel van de beloning die je voor je arbeid krijgt. Ook verliest Henk wel degelijk zijn spaargeld want door de te verwaarlozen rente wordt het bedrag steeds lager. Een spaarpot van 2 ton was al vol doende voor een levenslang pen sioen van minimaal 1000 euro per maand. Zijn spaargeld verdampt en gaat via de lage rente naar lan den als Griekenland en Italië. Als wij ouderen daar iets van zeggen wordt dat dus verwend genoemd. Jaap Eversen Laan der Commando's 9, Middelburg Boerkaverbod De Nederlandse overheid hinkt op twee gedachten. Enerzijds is op 1 augustus een wettelijk boer- kaverbod ingevoerd, anderzijds ondertekende de Nederlandse delegatie in 2010 de resolutie van de Raad van Europa, nr. 1743 waarin in punt 16 werd vastge legd dat boerka's niet verboden mogen worden. Cees Freeke, Rivierenpark 54, Terneuzen Zuiveringsslib Nederland moet minder CO2 uit stoten. Overal wordt naar moge lijkheden gezocht. De Neder landse wegen zijn overvol en we hebben een tekort aan chauffeurs voor onze vrachtauto's. En wat bedenken onze bestuurders? We gaan meer dan 1300 vrachtwa- genritten van Amsterdam naar Terneuzen inplannen (5 augus tus) om in de toekomst nog eens meer dan 1300 vrachtwagenritten in omgekeerde richting in te plannen. En waarom? Omdat een stelletje bestuurders tegen een niet met hun verstandelijke ver mogens overeenkomend salaris hun werk niet goed heeft gedaan. En omdat ze niet op een passen dere oplossing kunnen komen. Laat dat slib in Amsterdam. Sla het desnoods op in een aantal binnenschepen die dan gewoon milieuvriendelijk stil blijven lig gen totdat het slib in Amsterdam verwerkt kan worden. Moeilijk hé, waterschapsbestuurders en milieufreaks. L. Jacobs Populierestraat 23, 's-Gravenpolder Leraren In de krant (2 augustus) wordt de keuze tussen 'Lagere eisen of toch minder leraren?' een duivels di lemma genoemd. Een moeilijke keuze dus. Of toch niet? Wie van het onderwijs een toe vluchtsoord wil maken van - voor dit vak - ongeschikten, kiest voor de eerste optie. Wie niks kan of weet, kan altijd nog voor de klas gaan staan. Op korte termijn suc ces verzekerd. De gevolgen op wat langere termijn zijn evenmin moeilijk te voorspellen. Wie wil behoren tot een beroepsgroep die geen brief zonder fouten kan schrijven, geen staartdeling tot een goed einde kan brengen of denkt dat Polen de hoofdstad van Berlijn is? Een beroepsgroep die door ouders en soms zelfs door leerlingen niet serieus wordt ge nomen? Eis kwaliteit bij oplei- ding en beroepsuitoefening, geef de mensen een fatsoenlijk salaris en zorg er zo voor dat ze trots zijn op hun werk. Binnen afzienbare tijd hoor je niemand meer over een lerarentekort. Jacques Derksen Grachtstraat 20, Kapelle Orgel José Baars verhaalt (3 augustus) over de grondtransacties van de PKN Wemeldinge. Aan het slot gaat zij helaas in de fout. Zij ver telt over de curieuze geschiedenis van kerkelijk Wemeldinge, prachtig beschreven in het boek van G.J. Lepoeter Maria Coomans, ambachtsvrouwe van Wemeldinge. (1998). Zij heeft helaas de inhoud zelf niet geraadpleegd. Anders had zij niet de creatieve oplossing van een orgel buiten de kerkzaal genoemd. Die is er namelijk nooit geweest. Creativiteit na 1948 was er genoeg: begeleiding van de ge meentezang met 4 bazuinen, la ter een harmonium/Hammond orgel en tenslotte de feestelijke ingebruikname van een echt kerkorgel op 20 maart 1958. In mijn jonge jaren mocht ik van deze ontwikkelingen oorgetuige zijn. Dankzij het doorzettingsvermo gen van ds. Van Iperen en spits vondigheden van diverse notaris sen is dat orgel er toch gekomen. Dat de wetgeving uit de dagen van Napoleon niet meer van kracht waren had daar niets mee te maken. Ko Sonke Kloosterweg 28, Burgh-Haamstede PC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39