9 Waar gaat mijn plas nou naartoe als ik aan boord naarde wc ga? Ik eet dus nooit meer vis (groot)ouders met kinderen en hobbyfotografen. De matroos moet kinderen, ook de onze, af en toe ma nen niet op de machinekamer te klimmen. Voor de rest is de vaart gewoon geschikt voor kinderen, ze ker nu, bij een zwakke westenwind, stralend weer en kalm water. Hoe het de zeebenen van kinderen ver gaat op woeliger baren, kunnen we Zeehondensafari niet zeggen. Als zandschip DC Brugge voorbijtuft schommelt onze kotter een beetje. Had voor ons kroost nog wel meer gemogen; ,,Woohoo!!!" Kapitein Bert vertelt tijdens het varen in de moerstaal en het Duits over het ontstaan van de Wester- schelde, beschermd natuurgebied De Hooge Platen daar middenin en in het bijzonder over De Bol; het stuk van de zandplaten dat ook bij vloed droog blijft, welke vogels er broeden en waar een populatie van ongeveer 200 gewone en grijze zee honden graag vertoeft. Wij volwas senen vergapen ons aan de aanblik van dit bijzondere eiland, maar de educatieve uitleg zal de kids worst wezen. Die worden ongeduldig. ,,Waar zijn de zeehonden nou?" Babyzeehond als bonus Niet lang daarna, jawel hoor, daar zijn ze! Een groep zeehonden ligt te soezen op de zandplaat. We hebben wel de verre-, pardon zeehonden kijkers nodig om alles goed te kun nen zien. En dat die vanzelf scherp- stellen, is dan weer wel ontzettend handig! Blanche is wel een beetje teleurgesteld dat de zeehonden zo ver weg zijn. ,,Ik dacht dat je ze kon aaien." Een eindje verder op het strandje van De Bol ligt een groepje dichterbij, met als bonus nog een babyzeehond erbij en d^e kunnen we wel heel goed zien. Ze bobberen een beetje onhandig over het strand. ,,Er ligt er eentje te bana nen!", zegt Romée. ,,Zo houden ze hun kop en flippers droog." Blijk baar goed opgelet op school. ,,Er ligt een dode haai op de zand plaat" gilt Blanche terwijl ze door de verrekijker kijkt. ,,Of een orka." Het blijkt uiteindelijk plastic afval te zijn, wat meteen een goede gele genheid is het te hebben over waarom je geen afval overboord mag gooien. De boodschap komt aan. Het is die woensdag prachtig weer. Er is maar één dreigende wolk, recht boven ons hoofd. En ja wel, een bui. We proberen het stoer uit te zingen, maar even later vluch ten we toch maar benedendeks. Kunnen we ook meteen de kantine bekijken. Omdat het snel opklaart, nemen we geen koek of cola. De Festijn is inmiddels aan de terugtocht naar de haven begonnen. We hebben an derhalf uur gevaren en de tijd is omgevlógen. Iedereen heeft het naar de zin gehad. Op safari gaan, maakt hongerig, dus besluiten we nog even in Bres- kens te blijven voor de lunch. We buigen ons in een van de vistentjes over een gezinsbak kibbeling. Om haar eigen portie op slinkse wijze wat te vergroten, besluit Blanche haar tweelingzus te herinneren aan haar eerdere stellige bewering. Het doet Cléo, helaas voor Blanche, niet veel. ,,Deze vis was toch al gevan gen." zaterdag 10 augustus 2019 Finn, Romée, Blan che en Cléo speuren met een verrekijker, pardon, zeehonden kijker, de zandplaten in de Westerschelde af op zoek naar zee honden. FOTO'S PETER NICOLAI Tijd om aan boord te gaan voor de zeehondensafari!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37