LTV O O 8 ZEELAND „Schoenen en jassen aan! We gaan op safari!" En niet voor de bezichtiging van de 'big five' vanuit een jeep in Zuid-Afrika. Nee, we schepen in op De Festijn in Breskens voor een tocht naar de zeehondjes op de Westerschelde. ZOMER 2019 OP DE WESTERSCHELDE WAT IS ER TE DOEN? TIP 1 Zeeuwse Vliegdagen, Arnemuiden Jazz Festival, Zierikzee Snuffelmarkt, Middelburg Theetuin, Kloosterzande *ir Burghse Dag, Burgh- Haamstede Fruitteeltfietsroute, Kapelle Palingrookwedstrijd, Stellendam Keltische muziek, Oostkapelle Bramenjam maken, Biervliet TIP 10 Demonstratie vlasbewerking, Dreischor Vlas is een natuurlijke grondstof die geschikt is voor uiteenlo pende producten. In museum Goemanszorg geeft een vlasbe werker vandaag om 12.00, 13.00, 14.00 en 15.00 uur een demon stratie van de traditionele be werking. Meer info: goemans- zorg.nl. IN ZEELAND ZIJN HEEL LEUKE DINGEN TE DOEN at in de Wes terschelde zee- i honden leven, I wisten Romée (12), Finn (11) en de tweeling Cléo en Blan che (10) wel, maar dat je ze ook echt van dichtbij kunt gaan bekij ken, was nieuw. En met een boot nog wel! Al gauw stuitert de tweeling door het huis: ,,We gaan op zeehondenjacht!!" Laat Lenie 't Hart het maar niet horen... En zo vertrekken we op een woensdagochten vanuit Hulst naar de Handelshaven in Bres kens voor de afvaart om 11.30 uur. Ons was op het hart gedrukt vooral op tijd te zijn (de boot wacht niet) en hoe we ook ons best doen, voordat iedereen in de auto zit, zijn we wel even verder. Blanche wil namelijk opeens per se dat Sam, haar zeehondenknuf fel (gekregen van een ambulance broeder toen ze bij een vriendin netje van de trap was gevallen) meegaat en haar tweelingzus her innert zich plots dat zij ook nog érgens een pluchen zeehond heeft. Het wordt zodoende flink gas op de lolly richting Breskens en natüürlijk blijven de speel goedzeehondjes uiteindelijk ge woon op de achterbank liggen. Bij aankomst is het al flink druk aan het kioskje van De Festijn. Ri chard Hoving verkoopt er de kaartjes en schakelt moeiteloos tussen Nederlands en Duits. Voor de safari kün je op de bonnefooi gaan, maar de kans dat de boot, vooral in het toeristenseizoen, is volgeboekt, is eigenlijk te groot. Beter reserveer je telefonisch of via de website, dan ben je zeker van je plaatsje. Betalen (cash) doe je aan de kiosk. Voor de kinderen (t/m 12 jaar) betalen we ieder 11 euro en voor onszelf tikken we 15 euro per kaartje af. Voor de kinde ren huren we er ook nog vier au tomatisch scherpstellende verre kijkers bij a 3 euro per stuk. Kapi tein Bert Hoving (broer van Ri chard) verbetert ons: ,,Geen ver rekijkers, zeehondenkijkers!" Een Titanicje Kapitein Bert geeft ons de tip meteen door te lopen naar het voordek, waar we volgens hem een prachtig uitzicht zullen heb ben. Finn maakt meteen van de gelegenheid gebruik een 'Tita nicje' te doen. Hij gaat aan de boeg staan, spreidt zijn armen en roept I'm the king of the world!!' Uiteindelijk blijkt dat je overal vanaf de blauwe tot passagiers schip omgebouwde mosselkotter prima zicht hebt op de Wester- schelde, zelfs al is de vaart met ze ventig passagiers volgeboekt. Stipt om 11.30 uur varen we de Breskense haven uit. Van de aan blik van zo veel water, moet Cléo spontaan plassen. Geen pro bleem, er zijn twee toiletten aan boord. Waar haar plas eigenlijk naartoe gaat, vraagt ze zich af. Wij kijken haar alleen even met opge trokken wenkbrauwen aan. ,,Ik eet dus nooit meer vis", zegt ze met een vies gezicht. Onze tocht is volgeboekt en aan boord zijn voornamelijk zaterdag 10 augustus 2019 GO Vliegtuigen, drones en helicop ters: dit weekend hangt er van alles in de lucht! De Zeeuwse Vliegdagen zijn vandaag van 10.00 tot 19.00 uur of morgen van 10.00 tot 16.00 uur bij Vlieg veld Midden-Zeeland. Geniet van onder meer demonstraties, rondvluchten, simulators en een speelplein. Entree is 4 euro (kind 4 t/m 12 jaar: 2 euro). TIP 2 Jazzliefhebbers opgelet! Van daag is er van 14.00 tot 00.00 uur op verschillende locaties in Zierikzee livemuziek te horen als onderdeel van het Jazz Festival. Bovendien is er van 13.30 tot 17.30 een 'street parade band' in het centrum van Zierikzee. Meer info: casd.nl. TIP 3 Kom vandaag tussen 09.00 en 17.00 uur kijken op de Snuffel markt in Middelburg. Onder meer boeken, brocante en twee dehands spullen worden hier verkocht. kilometer) en een deelname bandje zijn verkrijgbaar in het Fruitteeltmuseum. Kosten 7,50 euro per persoon (kinderen: 2,50 euro), inclusief museumbe- zoek. TIP 6 Bij mooi weer kunt u vandaag en morgen van 12.00 tot 17.00 uur een bezoek brengen aan Thee tuin Kerkhoeve. De charmante theetuin, omringd door weilan den, ligt net buiten Klooster- zande (Kerklaan 5). TIP 4 Burgh-Haamstede is vandaag van 09.30 tot 17.00 uur gevuld met feest en folklore tijdens de Burghse Dag. Er is een parade in klederdracht, en ringsteken en sjezenrijden rond de kerk. Bo vendien zijn er kinderspelen, oude auto's en legervoertuigen, markten en diverse muziekop- tredens. Aan het einde van de avond wordt er vuurwerk afge stoken. Meer info: burghsedag.nl. TIP 5 Het Fruitteeltmuseum organi seert voor de 10e keer de Fruit- fietstocht. Vandaag kan er tus sen 09.00 uur en 12.00 uur ge start worden vanuit het Fruit teeltmuseum. De route van 35 TIP 7 Vandaag is er van 09.00 tot 16.00 uur een palingrookwed- strijd bij de Jachthaven van Stel lendam. Ook is er een demon stratie vis roken, een markt met meerdere kramen en verkoop van tweedehands hengelspullen. TIP 8 Morgen treedt van 13.00 tot 16.00 uur de band Triskell op bij Terra Maris in Oostkapelle. Ge niet van de Iers-Keltische mu ziek en breng een bezoek aan het museum. Van 11.00 tot 13.00 uur en van 14.00 tot 16.00 uur is er bovendien de Scharrelkids- club (deelname inbegrepen bij entreeprijs museum). Meer info: terramaris.nl. TIP 9 Kom morgen tussen 13.00 en 15.30 uur naar de Braakman boerderij (Braakmanweg 5) om zelf bramen te plukken en bra menjam te maken. Prijs: 2,50 euro per pot jam. Neem zelf een emmertje en een schoon (uitge kookt) glazenpotje met deksel mee. Kijk voor een compleet over zicht op vvvzeeland.nl. Waar zijn we? Op De Festijn op de Wester- schelde op zoek naar zeehonden. 8 'Ik dacht dat je die zeehond kon aaien' Sheila van Doorsselaer C - 1 Ringrijden tijdens de Burghse Dag.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36