5 zaterdag 10 augustus 2019 is redelijk gevuld en op het podium in het midden gaat een aantal jong ens helemaal uit zijn dak op bas- dreunen die door het hele lichaam gieren. Daar merken Jibbe de Bock (19), Neeltje Hendrix (19), en de broers Sjoerd (22) en Tjeerd Wagenaar (19) nog niks van. Zij zitten buiten rus tig in te drinken. ,,Met onze ouders gaan we al ons hele leven op vakan tie naar Zeeland. Dit is de enige kroeg in de buurt en het is altijd erg gezellig", zegt Jibbe. Iedere zater dagavond loopt de vriendengroep uit Gelderland en Noord-Brabant naar de discotheek. ,,Het is alleen jammer dat ze niet vaker open zijn. Voor de rest is er in de buurt name lijk niet veel te doen", zegt Neeltje. Imara Murre (18) uit Oostkapelle is blij met de evenementen die de Hooizolder organiseert, omdat het dan gezellig druk is. Zo organiseren ze een nostalgische avond met ABBA-muziek en laten ze de band Surrender naar discotheek komen. Het mag volgens haar wel wat sfeervoller in de Hooi. ,,Het heeft nog een oude uitstraling en het is niet echt versierd", zegt ze. De lijn met gekleurde, verlichte bolletjes boven haar hoofd kan haar blijkbaar niet bekoren. De groep achter haar lijkt wat minder op de versiering te letten. Daar wordt geproost om ver volgens allemaal een shotje achter over te te gooien. Dip Imara doet het nog wat rustiger aan. Ze is een vaste gast bij de Hooizol der en komt er nu zo'n vier jaar. ,,Toen de vorige eigenaars er waren, was het echt slecht en vies. Nu is het beter. Het zat de laatste jaren echt in een dip en er kwam nie mand. Nu is het veel drukker en leuker", zegt ze. Als het volgend jaar niet meer bestaat, heeft ze een pro bleem. ,,Dat zou wel echt stom zijn", zegt ze. ,,Dit is de enige plek waar ik uit kan gaan. Anders moet ik naar Middelburg en dat is eigen lijk net te ver." Of Imara en anderen volgend jaar iets anders moeten zoeken, is dus nog de vraag. Daar zit niemand op deze zaterdagavond mee. Er wordt gefeest zo lang het kan. De Hooi is still alive. Spaeter (18) komt ze altijd met de bus vanuit Oost-Souburg. Met de nieuwe eigenaren is alles een stuk beter geregeld, zegt Suzanne. ,,Je ziet hier genoeg beveiligers rondlo pen. Binnen wordt drank afgepakt als je drinkt terwijl het niet mag. nen als je nog geen 18 jaar bent." Dan word je er gewoon uitge- Ze gaan naar binnen en daar be stuurd. Je komt nu niet meer bin- gint het vol te lopen. De dansvloer GO in de Hooi nu 't nog kan De eerste jongeren drinken al gezellig wat buiten. Vlnr. Kimberly Spaeter, Annabelle de Jonge en Suzanne Ben schop krijgen een fles bubbels en vuurwerk van het huis. FOTO'S RUBEN OREEL Vlnr. Sjoerd Wagenaaar, Jibbe de Bock, Neeltje Hendrix en Tjeerd Wagenaar. ,,Dit is de enige kroeg in de buurt en het is altijd erg gezellig."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33