Wie kent deze vrouw? Tiny houses mogelijk in Dreischor of Sirjansland Helft minder bussen lijn 6 naar Zelzate/Gent Stinkhond 2 Naakt werd ze eind juni gevonden, door een passerende boer, in een weiland aan de Anthoniekade in Westdorpe. De vrouw was doodgeschoten, heeft de politie inmiddels bekendgemaakt. DODE VROUW WESTDORPE A zaterdag 10 augustus 2019 Commentaar In een anoniem graf wordt volgende week in Terneuzen het stoffelijk overschot van een vrouw zonder naam begraven. Haar ontklede, dode lichaam werd eind juni bij Westdorpe gevonden. Ze is doodgeschoten, dat staat vast, maar tot nu toe weten we niet wie zij is. Aanwijzingen voor haar identiteit zijn er nauwelijks. De politie moet het doen met de uiterlijke kenmer ken van de vrouw, haar dna en een achtergelaten vuilniszak. Jaarlijks raken mensen vermist. Van deze vermisten kennen we de namen. Bij de vrouw van Westdorpe is het omgekeerde het geval. Wel een lichaam, maar niemand die zich meldt omdat hij of zij haar mist. De vindplaats van het lijk, dichtbij de grens, geeft alle aanleiding om naar België en verder te kijken. Uiter aard zijn bij de zoektocht naar haar identiteit buitenlandse poli tiediensten ingeschakeld, maar tot op heden zonder resultaat. Afgezien van de gewelddadige wijze waarop de vrouw aan haar eind is gekomen, is het een trieste constatering dat tot op heden helemaal niemand zich heeft gemeld als familielid, vriend, collega of zelfs maar vage kennis. De vrouw wordt ver mist noch gemist, zo lijkt. Dat is niet te verkroppen. Ergens moeten mensen zijn die haar hebben gekend, mogelijk in een ver land waar de oproepen om informatie nog niet zijn doorge drongen. De PZC is uiterst terughoudend met het plaatsen van foto's van slachtoffers van een misdrijf. Maar in dit geval maken we een uitzondering. Zelfs al is de kans op herkenning door een lezer klein, geen enkel middel om de vrouw haar naam terug te geven mag in dit onderzoek onbenut blijven. Ergens moeten mensen zijn die haar hebben gekend SIRJANSLAND Bij Bommenede mogen ze niet komen, maar in Dreischor of Sirjansland misschien wel. De gemeente Schouwen-Dui- veland praat verder met de jonge initiatiefnemers van tiny houses. De Veerdijk in Zonnemaire leek ze wel wat, lekker dicht bij het ha ventje van Bommenede. Maar dat verzoek heeft de gemeente Schou- wen-Duiveland afgewezen. ,,De initiatiefnemers hebben namelijk aangegeven ook iets te willen bete kenen in de samenleving en op die locatie staan ze bijna bij de zeedijk", legt gemeentewoordvoerder Toon Wandel uit. ,,Dat is te ver bij de hui zen vandaan." Zes huisjes Daarom wordt gekeken naar plek ken dichter bij de woonkern, in Dreischor en Sirjansland. ,,We gaan kijken of het daar wel kan", aldus ALMANAK Wandel, ,,en of dit is wat de initia tiefnemers willen. Als we er samen uitkomen, hebben we nog heel wat procedures om te doorlopen. Er gaan nog veel gesprekken volgen." Ook Dreischor en Sirjansland vallen in de smaak bij de Schouwse Zo wat stinkt die hond! De vrouw des huizes in Goes vindt de stank niet om te harden. Ze pakt resoluut een fles parfum en spuit de hele woonkamer, inclu sief hond, onder. 'Heeft hij er gens in liggen rollen?', klinkt het verwijtend naar de man des hui zes. 'Ja', bekent hij aarzelend. 's Zodra er zekerheid is over de locatie, breidt het aantal huisjes uit tiny housers. De groep telt voorals nog zes huisjes, waarvan er vier al klaar zijn. ,,Maar zodra er zekerheid is over de locatie, breidt dat aantal uit", zegt initiatiefnemer Wiebe Radstake. ,,We willen uiteindelijk naar tien woningen." Avonds laat kijkt hij nog eens op zijn Twitter-account, zomaar uit nieuwsgierigheid. Tweets ko men voorbij over klachten over stankoverlast met name in de omgeving van Goes. De oorzaak is niet te achterhalen, meldt de Veiligheidsregio. En de hond stinkt nu echt, naar parfum. Belgische vrouw onwel tijdens duik Crematorium opent kleine aula COLIJNSPLAAT Zeeuw bezoekt Keniaanse boeren Zeven weken en 174 tips verder is nog altijd de vraag: wie is de vrouw die dinsdag wordt begra ven zonder familie of bekenden om afscheid te nemen? ,,We gaan dinsdag een me vrouw begraven van wie helaas geen geliefde aanwezig is, alleen mensen die een zakelijke reden hebben. Wie is zij? En waarom is ze doodgeschoten? Dat zouden we zo graag weten", zegt officier van justitie Kim Weijers. Ruim een maand nadat een passerende boer in Westdorpe het naakte en ont zielde lichaam van een vrouw vond, zijn er alleen nog vragen. Is de vrouw hier vermoord of elders? Dat laatste, vermoedt de politie. Handelde de schutter weloverwo gen, heeft hij bewust naar een af gelegen plek gezocht? Of reed hij in paniek rond na zijn daad? 'De zaak Botticelli'. Die volko men willekeurige werktitel heeft de moordzaak gekregen. Aan het slachtoffer wordt gerefereerd als Wie is zij? En waarom is ze doodgeschoten? 'de vrouw' of 'zij'. Er is geen naam, geen identiteit, niemand die haar mist. Althans: niemand die dat meldt. Zonder kleding is het wat lasti ger in te schatten, maar er is geen enkele aanwijzing voor een 'wild' leven, voor overmatig alcoholge bruik of verslaving die tot een ge ïsoleerd bestaan zouden kunnen leiden. Dit lijkt iemand te zijn die niet zomaar kan verdwijnen zon der dat het iemand opvalt. En toch: niemand die zich meldt. Had de vrouw geen buren, kinderen, partner of vrienden? Wordt ze niet gemist op haar werk? Is er geen huis waar al weken de gordij nen gesloten zijn, waar de planten voor het raam verdorren en de brievenbus uitpuilt? Vuilniszak met dna Een speciaal onderzoeksteam van vijftien politiemensen, dat op elk moment kan worden opge schaald, heeft zich vastgebeten in 'de zaak Botticelli'. Al ruim een maand lopen ze tips na, analyse ren gegevens uit de omgeving van de 'plaats delict' en doen al het mogelijke om het anonieme slachtoffer een naam te geven. ,,Dat heeft nu onze prioriteit", al dus Martine Jacobs van het Team Grootschalige Opsporing (TGO). De politie heeft niet veel om mee te werken. De vrouw die za terdagmiddag 22 juni in het struikgewas naast de Sint Antho- TERNEUZEN Connexxion rijdt vanaf 18 augustus nog maar één keer per uur van Terneuzen naar Zelzate. Dat maakt de reis met het openbaar vervoer van Zeeland naar Gent nog lastiger dan hij al is. Vol gens Connexxion is het gebruik van lijn 6 'helaas is veel te laag voor deze frequentie'. Connexxion gebruikt de vrij ko mende ruimte om meer ritten op lijn 10 (Hulst-Kloosterzande-Ter- neuzen) te bieden en de scholie- renlijn 606 (Sas van Gent-Terneu- zen) te laten rijden. In zomervakan tie en in het weekend rijdt tussen Middelburg via Terneuzen een aan tal rechtstreekse bussen naar Gent. Buiten die periode moeten reizigers bij een bushalte aan de rand van Zelzate overstappen op een bus van de Vlaamse De Lijn. Het halveren van buslijn 6 komt op het moment dat een haalbaar heidsonderzoek loopt naar een treinverbinding voor passagiers tussen Terneuzen en Gent. Dat on derzoek moet in 2021 zijn afgerond. Onderzoeksbureaus Goudappel Coffeng en Mint kwamen eind vo rig jaar tot de conclusie dat een pas- sagierslijn kansrijk is. II - Wiebe Radstake Tip? redactie@pzc.nl WEMELDINGE Een Belgische vrouw is woensdagavond onwel geworden tijdens een duik in de Oosterschelde bij Wemeldinge. De vrouw is naar het ziekenhuis in Goes gebracht, meldt Po litieteam Oosterschelde- bekken. Agenten werden naar de Steldijk in We meldinge geroepen waar bleek dat de 52-jarige vrouw vermoedelijk onder water onwel was geworden. De duikster werd met spoed naar het ziekenhuis in Goes ge bracht. Het is niet bekend hoe het nu met haar is. De duikuitrusting is nage keken door de politie te water. TERNEUZEN Crematorium Terneuzen biedt sinds kort de moge lijkheid om afscheidsbij eenkomsten in kleine kring te houden. In 'De Huiskamer' kunnen groe pen van maximaal dertig personen samenkomen om afscheid te nemen. Het crematorium merkt dat steeds meer uitvaar ten in besloten kring wor den gehouden. De af- scheidskamer is voor dergelijke groepen vaak te klein en de aula wordt vaak weer als te groot er varen, meldt manager Karen van Middendorp van het crematorium; vandaar dat nu ook deze ruimte beschikbaar is. Klimaatspecialist Roel Clement van de ZLTO bezocht voor de non- profitorganisatie Agri- terra een aantal boeren en coöperaties in Kenia. „Daar voelen ze al tien, vijftien jaar de gevolgen van de klimaatverande ring. Anders dan hier raakt een misoogst in Kenia meteen de hele dorpsgemeenschap." De Keniaanse boeren zijn niet de schuld van het klimaatprobleem. Ze produceren zelf een te verwaarlozen hoeveel heid C02. Vooral geïndu strialiseerde landen zijn er verantwoordelijk voor.ZEELAND 7 Afscheid Ondine van der Vleuten Westdorpe - Kim Weijers, officier van justitie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30