Fabels t Camerabeer niet met kwade opzet gegeven Gezuiverd water alleen in nood terug naar de sloot 2 MAIKEL HARTE Column Voor de vakantie griste ik uit een rek bij de boekhandel een boekje mee van de Ne derlandse schrijfster Maartje Kou wen. Deze biologe probeert een aantal hardnekkige fabels uit de wereld te helpen. Het is leuk ge schreven, het is hartstikke interes sant, er is alleen één nadeel: je wordt er een enorme betweter van. de vakantie 's avonds een rondje over de camping te doen, alleen heb ik nu de neiging om overal waar ik een blauwe lamp tegen de muggen zie hangen het terras of de voortent binnen te stappen en te vertellen dat die lamp niet gaat helpen. In haar boekje legt Kou wen uit dat muggen helemaal niet op licht afkomen. Nee, ze komen op je geur af. Of de mug je lekker vindt, ligt aan je genen en aan wat je eet. Heb je die dag een salade ni- ^oise gegeten dan heb je grote kans op muggenbeten. In tonijn zitten namelijk stoffen die de stekende beesten lekker vinden. strand zo'n waterfiets gehuurd met een glijbaan erop. Je water fietst dan een stukje de zee op, waarop de kids vervolgens naar hartenlust de zee in kunnen glij den. Dat begon veelbelovend, tot dat ze kwallen ontdekten. Niet ééntje, maar veel, waardoor het met de pret snel was gedaan. Niet alleen bij ons, maar ook bij een an der Nederlands gezin dat in de buurt dobberde. Ik hoorde de va der tegen zijn kinderen zeggen dat kwallenbeten behoorlijk konden prikken en ik wilde me er al mee gaan bemoeien door te vertellen dat ze niet over zo'n beet moesten gaan plassen. Ik wist niet dat bij mensen blijkbaar het idee leeft dat dit zou helpen, maar in het boekje wordt het door Maartje Kouwen in ieder geval ontkracht. over kwallenbeten. Kinderen wor den overigens ook niet druk van suiker en cola helpt niet tegen diarree en zo had ze nog wel vijftig voorbeelden van hardnekkige fa bels. Heerlijk om uit te citeren. Kinderen worden overigens ook niet druk van suiker DE STELLING Vandaag: Ik eet al minder vlees Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters ZWARTE ZATER&A© Aanhoudingen bij controles op A58 Douwe Bob in Hard en Ziel Vlissingen 1,5 miljoen volgers Emma Heesters VLISSINGEN De man die woens dag in Zuidzande een speelgoed- beer met daarin een camera en mi crofoon aan een peuter gaf, had geen kwade bedoelingen. De marktverkoper wilde het kind blij maken. Dat meldde de politie vrij dag. De verkoper - een onbekende voor het kind dat met zijn ouders over de rommelmarkt liep - stond achter een kraam en gaf de beer omdat hij het kind liefvond. De ou ders van het kind stapten geschrok ken naar de politie toen ze ontdek ten dat er in de beer een microfoon en camera zaten. Het politieteam Zeeuws-Vlaanderen maakte er meteen melding van op Facebook, wat leidde tot honderden reacties. Veel mensen gingen uit van kwade opzet en trokken meteen conclu sies. ,,We hebben de beer onder zocht en er zaten geen batterijen in", zegt Aalders. Heimelijk opna mes maken was dus sowieso niet mogelijk, bovendien was de stekker eraf geknipt. De beer is een zoge noemde 'nannycam' die gebruikt wordt voor toezicht op jonge kin deren. Commotie om niks Vermoedelijk heeft de politie zich laten leiden door de paniek die bij het gezin was ontstaan en was er sprake van commotie om niks. Aal- ders: ,,Vervelend. Want dat is na tuurlijk nooit onze bedoeling ge weest. Het bericht was vooral be doeld om mensen te waarschu wen." Vrijdag hebben agenten met de verkoper, die de beer aan het kind gaf, gesproken. Hij was zich van geen kwaad bewust en heeft nog vier beren weggeven aan an dere kinderen. Johan Duininck is als voorzitter van Stichting de Zevendraaiers be trokken bij de organisatie van de rommelmarkt. Hij is opgelucht. ,,We waren gisteravond nog bezig met de afwikkeling van de finan ciën toen ik het nieuws hoorde. In eerste instantie zakte de grond on der mijn voeten vandaan. Wat een domper na zo'n geslaagde dag. Dat soort mensen loopt toch ook hele maal niet rond in Zuidzande?" Duininck betreurt dat het bericht door de politie de wereld in is ge holpen. ,,Jammer dat het nieuws zo breed is uitgemeten terwijl nu ook blijkt dat er niet zo veel aan de hand was. Ik begrijp niet goed waarom dat zo is gegaan. Als dorp krijg je zo een naam, maar niet om de juiste redenen." Het dagelijks bestuur van water schap Scheldestromen antwoordt dat op schriftelijke vragen van J ohan Hessing (50Plus). Sinds enkele we ken stuurt het waterschap het water dat de zuiveringen Walcheren (bij Ritthem) en Willem Annapolder (bij Kapelle) verlaat, gedoseerd en gecontroleerd terug het achterlig gende gebied in. Dat gebeurt vanwege de droogte. Door het water terug te pompen, blijft het waterpeil op hoogte. Dat kan schade door zettingen (vooral in veengebieden) en aan houten fun deringen voorkomen of beperken. Ook was het nodig het water in de Middelburgse vesten, waarvan de kwaliteit slecht was, in beweging te brengen. 50Plus vroeg zich af of het terug pompen van het water, gezien de positieve effecten, geen 'continu proces' kan worden. Het water schapsbestuur antwoordt dat de maatregel alleen in extreem droge omstandigheden wordt ingezet. De kwaliteit van het gezuiverde water - dat normaal op het buitenwater (zo als de Westerschelde) wordt geloosd - is de afgelopen jaren weliswaar verbeterd, maar nog niet goed ge noeg. Als er sprake is van waterkwaliteits problemen of extreme droogte kan het Permanent hergebruik is daarom niet mogelijk. „Wanneer er sprake is van waterkwaliteitsproblemen of extreme droogte kan het een tijde lijke oplossing zijn, maar als continu proces is het ongewenst." Ook voor beregening is het geen oplossing, omdat het gezuiverde water daarvoor al snel te zout wordt. Dicht bij de lozingspunten is het water nog wel geschikt. zaterdag 10 augustus 2019 Ik vind het altijd leuk om tijdens Woensdag hadden we aan het Het boekje heet zelfs Plassen Reageer op pzc.nl Gisteren: Trouwpak? Zonde van het geld 831 reacties WEET JE ZEKER DAT E>IT tSE SLUIPROUTE IS* HEMK? MEE, MAAR OVER 36 KM KOMT ER EEN AFRIT EN KUNNEN WE WEER achteraan aansluiten KAPELLE Bij verkeerscontroles op de A58 zijn de afgelopen drie dagen twee perso nen aangehouden en achttien bekeuringen uit geschreven. Dat meldt de politie. De controles von den plaats in de gemeen ten Kapelle en Reimers- waal, zowel onopvallend als opvallend. Terwijl agenten bezig waren met de controle van een voer tuig gebeurde onder hun ogen een aanrijding. De veroorzaker ging er ech ter vandoor zonder zijn gegevens achter te laten. Een 29-jarige Kapelle- naar kon vrij snel worden aangehouden. Hij bleek niet in het bezit te zijn van een geldig rijbewijs. MIDDELBURG Douwe Bob treedt op zondag 1 september op in Middelburg. Hij speelt dan vanaf 15.00 uur in het restaurant Hard en Ziel, van Paskal Jakob- sen, aan de Turfkaai. Dat heeft het restaurant gis teren bekendgemaakt. Het optreden van Douwe Bob past in de serie Hard en Ziel nodigt uitElke maand op de eerste zon dag, tijdens de koopzon dag en Kunst- en Cul tuurroute Middelburg, programmeert het res taurant een artiest. Eer der traden onder ande ren Gijs Teuwsen (zanger van PEER), Sjef Hermans en Isabel Provoost op. Zangeres Emma Hees ters, die opgroeide in 's- Gravenpolder, heeft de 1,5 miljoen abonnees op Youtube bereikt. Dit maakte ze gisteren be kend op Twitter. Emma Heesters is wereldbe roemd op internet. Vijf jaar geleden zette ze haar eerste video online. Begin januari doorbrak ze nog de grens van een miljoen abonnees op Youtube. Elke week uploadt ze een video op haar YouTube-kanaal waarin ze een populair liedje zingt. Heesters doet ook mee aan het nieuwe seizoen van Beste Zangers. ffPolZVL Het beertje met de camera. FOTO POLITIE ZEEUWS-VLAANDEREN Het is niet mogelijk gezuiverd afvalwater permanent terug te pompen naar het achterlig gende gebied. Daarvoor is het water niet schoon genoeg. Rolf Bosboom Middelburg - Bestuur waterschap

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2