Hou op met dat neeennn! MEDIA CULTUUR 25 0 DE SLIMSTE FANS wassen zaterdag 10 augustus 2019 Geen zomer zonder het olijke senioren duo Philip en Maarten op NPO2. Fans Gudo Tienhooven en Alexander van Eenennaam slaan geen aflevering over. Elke zaterdag blikken zij terug op De slimste mens. AvE: Gudo, ik moet iets kwijt. Twee keer raden wat mij de keel uit hangt? GT: Dat na zeven jaar nog steeds deelnemers het tactische seconden- spel in de finale niet doorhebben? Daar word ik toch zo intens giftig van! Sorry, maar dan heb je daar niets te zoe ken. Bedoel je dat? Theo Hiddema Engels (de band Faithless heet ineens Faceless); ik zou niet meer zonder kunnen hoor... AVE: Nee, Philip moet blijven, net als Maarten. Ik zat toevallig van de week te bedenken wie dit programma zouden moeten doen zodra zij het niet meer willen. Ik zou het echt niet weten. Overigens: wat weet jij van Sjoel de Corte? is zijn eigen beeld AVE: Nee- eennnnnnnnn! Nog één keer raden, nu kun je hem wel inkoppen. GT: Wacht! Laura van der Haar, die ondanks voorsprong of winst kijkt alsof net een geno cide heeft plaatsgehad? AVE: NEE- EENNNNNN! Dat schrijf ik niet voor niets zo, dat eeuwige 'neeeennnnn' van Philip na een verkeerd ant woord bij 3-6-9. Waarom die 'n' aan het eind, staat dat soms interessant? En nog iets: zodra hij dat vreselijke woord uitspreekt draait hij zich altijd zonder re den naar de camera. GT: Ik krijg het idee dat ik me kapot moet scha men, maar dit is me nooit opgevallen. Acht je Philip rijp voor de rollator nu de automati sche piloot om de hoek komt kijken? Het afkap pen van Maarten, zijn overdreven Franse dic tie ('lingerie' is 'lèèèèn- gerie') en zijn beroerde GT: Heerlijke vondst van Helen the Ghost. Prikke lende vraag trou wens: wie zijn de nieuwe Philip en Maar ten? Zit misschien een talentenshow in (mijn vondst, afblijven John de Mol!). Harmen Sie- zen en Hans Teeuwen? AVE: Oeh, een combi natie om te onthouden! Maarrr, hét moment van de week: de finale van gisteravond. Die triomfantelijke opmer- Als je hier knipt met je vingers, beginnen ze al te klappen king van Laura naar te genstander Alex Ploeg: 'Wat doe je nou?!?' Om dat Alex paste terwijl zij nog drie tellen had om een antwoord te geven. Althans, dat dacht ze. GTVergeet ze de vraag af te maken! Klassiek gevalletje hoogmoed komt voor de val. Op de valreep toch een beetje vuurwerk. Want zagen we afgelopen week hoogvliegers aan het werk? Neeeeeeennnn! ren op speurtocht door het bos. ,,De landelijke veteranendag van eind juni was het laatste publieksevene ment", zegt ze. ,,De grasmat is nu weer doorgezaaid, beregend en heeft rust gekregen.'' Het lijkt in tegenspraak met de sta tus van nationaal park die het gebied krijgt, maar volgens Van Leeuwen kan 'dit meest openbare stukje groen van Nederland' wel tegen een stootje. ,,Als je de weg oversteekt zit je in één klap in het Haagse Bos en loop je kans een bosuil of eekhoorn te spot ten. Waar in Nederland vind je zoiets zó dicht bij de stad?'' Herinneringen Touw bewaart goede herinneringen aan de editie van 2007 toen P!nk er optrad als eerste internationale act tussen VanVelzen, Ilse DeLange en Di-Rect. ,,We kregen een waslijst aan eisen. Maar toen P!nks productiema nager Berry Marshall kwam kijken, kreeg ik een zoen." Als ras-Hagenaar vindt hij het Ma lieveld een prachtlocatie. ,,Bij Beat- stad noemde ik het gekscherend Central Park. Maar of het artiesten veel uitmaakt of ze in het Goffert- park of op het Malieveld staan? Het gaat in de eerste plaats om de me nigte. Al geeft het Malieveld met zijn rechthoekige vorm een goed over zicht." Om meer grote evenementen naar het Malieveld te halen is het terrein onlangs opgeknapt. Het kreeg een nieuwe drainage en is verstevigd. Boswachter Jenny van Leeuwen van Staatsbosbeheer ontvangt P!nk met dezelfde open armen als kinde- klimaatveranderingen van februari. Den Haag is regeringsstad, maar dit weekeinde regeert de beat er als van ouds. De meeste internationale acts die Nederland aandoen strijken neer in Amsterdam, in de Johan Cruijff Arena en de zalen Ziggo Dome en Afas Live. Wanneer het stadion bezet is, wijkt concertorganisator Mojo vaak uit naar het Goffertpark in Nij megen. Dat het Malieveld weinig aan bod komt, is volgens Shally Hurkmans van Mojo Concerts geen bewuste keuze. ,,Het is een zaak van beschik baarheid. Al zijn er artiesten die per se in alleen Amsterdam willen optre den. Het Malieveld is een fantasti sche locatie met een treinstation pal voor de deur.'' Als het aan de ge meente Den Haag ligt, wordt het Malie veld vaker popter rein, zoals tussen 2005 en 2010 toen er jaarlijks het Beatstad Festival werd gehou den. Organisator Arwin Touw: ,,Dat moest er voor zorgen dat er meer grote artiesten naar Den Haag kwa men. Net als in de ja ren 60 en 70 toen we 'beatstad' wa ren. Door een goed popfestival op het Malieveld, kwamen we weer op het netvlies van grote artiestenmana gers.'' "Éi Als het aan de stad Den Haag ligt, wordt het Malieveld vaker popterrein, met topartiesten als de Rolling Stones en Bruce Springsteen foto's anp, paul bergen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25