Onervaren en herkenbaar ECHT GEÜEURD 24 MEDIA CULTUUI TIJD VOOR PODCAST POPCONCERTEN TOPLOCATIE Na drie jaar is het Malieveld in Den Haag morgenavond weer het decor van een popconcert als P!nk optreedt. Hoe komt het dat veel artiesten deze 'prachtlocatie' links laten liggen? ECHTGEBEURD De titel verklapt het al: een persoon vertelt een verhaal dat echt is gebeurd. Soms zijn dit mensen uit de theaterwereld, maar regelmatig zijn dit voor het grote publiek totaal onbekenden. Zij hebben dan hulp gekregen van het team achter Echt Ge beurd, bestaande uit onder anderen cabaretiers Micha Wertheim en Paulien Cornelisse. Eens per maand leest er ook iemand voor uit zijn of haar puberdagboek. Eigenlijk voor iedereen. De verhalen die worden verteld zijn waargebeurd en dat zorgt ervoor dat ze ook heel herkenbaar zijn. Met een beetje inle vingsvermogen kunt u zich best voorstellen dat dit u ook overkomen is. Of het brengt u even te rug naar die ene vakantie in Italië, waar toen ook alles misging. Echt Gebeurd is niet voor niets één van de langstlo- pende podcasts in Nederland. Inmiddels zijn al 210 afleveringen verschenen, live opgenomen in theatercafé Toomler. Theatermakers als Howard Komproe, Tex de Wit en Joep van Deudekom heb ben al een verhaal verteld, maar ook de grondleg gers van deze podcast, Micha Wertheim en Pau- lien Cornelisse. Het leukst zijn wellicht toch wel de verhalen van de minder ervaren sprekers. De goede luisteraar hoort duidelijk dat er hulp is ge weest om de vertelvorm aantrekkelijker te maken voor het theater, maar dat is niet storend. De ver- halen zijn van zichzelf vaak al sterk genoeg. Op deze plek zou ik graag een voorbeeld geven, maar daarmee wordt de verras sing uit de podcast gehaald. De verha len zijn opgedeeld in thema's, zo zijn er anekdotes over exen, vakanties, vrienden en fa milie. Voor wie nieuwsgierig is geworden en er een beetje wil inkomen, is het Echt Gebeurd-ver- haal van Micha Wertheim een aanrader. Hij is als cabaretier een meesterverteller en neemt u in een kwartier tijd helemaal mee in een situatie met tussendoor een subtiele kwinkslag. De afleveringen soms zo kort zijn. Bij een verhaal van korter dan tien minuten, mag er eigenlijk nog wel een tweede verhaal achteraan. Ideaal als u even een kwartiertje in de auto zit, bij een korte wandeling of als verhaaltje voor het sla pen gaan. Ontspannend met een kwinkslag. Echt Gebeurd is te vinden via de vaste platforms (Spo- tify en iTunes). Meer Peaky Blinders Lourens pakt rol Grives over Waar Nederlan ders het Malie veld vooral asso ciëren met poli tieke manifestaties, is Pink de juiste artiest om daar haar stem te laten horen. De Amerikaanse artieste deinst niet terug voor een sneer naar Do nald Trump wanneer ze morgen avond zingt voor ruim 50.000 fans. Ook illustere voorgangers op het Ma lieveld, schuwen de boodschap niet in hun muziek. In juni 2016 trad Bruce Springsteen er als laatste grote ster op en in 2012 maakte Coldplay goede sier door O, O, Den Haag te zingen. Legenda risch is het concert van de Rolling Stones in 1998 in de stromende re gen. Met een kletsnatte maar onver moeibare Mick Jagger. Al honderden jaren geleden wer den er kermissen, markten en cir cussen gehouden op het evene mententerrein dat de binnenstad van Den Haag verbindt met het Haagse Bos, de plek waar ook de koning met zijn gezin woont. De laatste decennia heeft het Malieveld naamsbekend heid gekregen door grote protestmanifestaties als de anti-kernwapendemonstra tie (1983) met 550.000 betogers en het scholierenprotest tegen De zomervakantie is een ideaal moment voor het ontdekken van podcasts. Waar moet u beginnen? Deze krant brengt er deze week zes onder uw aandacht. Mark den Blanken De formule Voor wie? Waarom deze? Wel jammer dat... Kortom ANGELA DE JONG is met vakantie zaterdag 10 augustus 2019 GO TELEVISIE Na bijna twee jaar wordt het geduld van fans van Peaky Blin ders beloond. Het vijfde sei zoen is vanaf 25 augustus te zien bij BBC One. Wanneer de reeks te zien is op Netflix is niet onthuld, moge lijk na uitzen ding bij de BBC. FILM Niet Imanuelle Grives maar Fajah Lourens is in februari te zien in de film Suriname. Ze neemt de rol over van de in België gearres teerde actrice. Zij werd opge pakt en zit vast om het dealen van drugs. 3 "U 0) De beat moet vaker regeren op Malieveld Nico Heemelaar tL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24