Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet... ...alle eerdere eigenaren van j*e volgende auto. AutoTrack 22 Oranje houdt zicht op olympisch ticket na zwaarbevochten zege op Zuid-Korea De Nederlandse volleyballers hoopten er tegen Zuid-Korea rustig in te kunnen komen. Dat viel vies tegen. Met een zwaarbevochten 3-2 zege houden ze wel uitzicht op een olympisch ticket. zaterdag 10 augustus 2019 Lisette van der Geest Rotterdam ,,Dit was een klassieke eerste wed strijd op een toernooi'', keek aan voerder Nimir Abdel-Aziz in Ahoy terug op het treffen met Zuid-Ko rea van gisteravond. Makkelijk ging het niet, mooi was het evenmin, maar de Nederlandse volleyballers voldeden aan de verwachting door in Ahoy te winnen van Zuid-Korea op het Olympisch Kwalificatie Toernooi. Het werd 3-2 (23-25, 25-27, 26-24, 25-20, 15-12). Abdel-Aziz: „Iedereen is heel erg gefocused op het toernooi. Je wil het allemaal goed doen en dan gaat het net niet hoe je wil. Of dat span ning is, weet ik niet, maar langzaam aan gingen we relaxter spelen en lieten we prima spel zien." En dat 'prima spel' kwam vooral toen de aanvaller noodgedwongen langs de kant zat met last van zijn kuit. ,,Het schoot erin tegen het einde van de derde set. Ik hoop dat het kramp is, maar dat gaan we straks zien. Ik ga zo overleggen met de medische begeleiding." Vooral de invalbeurt van Maar ten van Garderen in de derde set viel op in een wedstrijd waarvan Zuid-Korea het eerste deel domi neerde. ,,Ik heb wel het idee dat ik wat extra's kon geven, ja. Maar ik deed het zeker niet alleen hoor", zei Van Garderen, om vervolgens de namen van andere invallers Gijs van Solkema en Wouter ter Maat te noemen. ,,En dat was vandaag net wat we nodig hadden. Ik vond niet Ofhetde spanning is, weet ik niet. Maar we gingen steeds relaxter spelen -Nimir Abdel- Aziz dat we slecht speelden, maar we kwamen gewoon niet los. En die Koreanen kunnen heel goed vol leyballen en maakten van slechte situaties vaak een punt, wat frus trerend kan zijn als je voelt toch be ter te zijn." Er werd op voorhand veel geke ken naar Amerika, de nummer twee van de wereldranglijst. De Amerikanen zijn bewust als laatste tegenstander van Nederland geko zen dit weekeinde. Het idee was om een, op papier, steeds zwaar dere tegenstander te treffen. En dan morgen af te sluiten met een climax, een stunt tegen Amerika. ,,Maar wij hebben twee topdagen nodig, voordat je op de dag kunt komen waar je die ongelofelijke verrassing kunt hebben", zei Ab- del-Aziz vooraf. Winst op Zuid-Korea maakt dat Nederland nog steeds kans heeft op het ene beschikbare olympische ticket. Maar een topdag was het gis teren zeker niet. Nederland werd een jaar geleden verrassend achtste op het WK, met een overwinning op grootmachten Brazilië en Frankrijk. Van de veertienkoppige selectie zijn er echter liefst zeven nieuw in het team ten opzichte van het WK. Van Garderen: ,,Ik had wel het idee dat sommige jongens wat ner veus waren. Voor eigen publiek, je wilt wat laten zien, het is een be langrijk toernooi. En dan moet je gewoon winnen, anders is het met een al klaar. Misschien speelde dat ook mee, aan de andere kant moe- ten we dat ook leren." Af en toe ontbreekt het nog aan overtuiging en zelfvertrouwen, vindt Van Gar deren. ,,Wij zijn een team dat met de grote teams mee kan. Daar ben ik van overtuigd. Dat mogen we morgen laten zien." Met of zonder Abdel-Aziz, Nederlands bekendste en belangrijkste aanvaller. ,,Ik ga er van uit", zegt de aanvoerder, enkel staand op zijn rechterbeen met ijs rond zijn linkerkuit. Thijs ter Horst. Dat wil je toch graag weten. Alleen bij AutoTrack check je de geschiedenis van een auto. Van de eerste eigenaar tot de laatste keuring. Inclusief een volledig CARFAX rapport. Dan weet je dat het klopt, wat je koopt. Nederland vlak langs de afgrond naar winst FOTO RONALD HOOGENDOORN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22