Man United gaf meeste geld uit 21 dat tientallen jaren juist een paradijs was voor topspelers zaterdag 10 augustus 2019 EREDIVISIE Programma Topscorers Stand De club uit Manchester gaf maar liefst 148 miljoen pond (omgerekend 160 miljoen euro) uit. Verrassend genoeg is de tweede plek voor het gepromo veerde Aston Villa, dat ook niet op de centen besloot te gaan zit ten. Villa gaf iets minder uit dan United: 144,5 miljoen pond. Ar senal (138 miljoen pond) gaf meer geld uit dan City (134,8 mil joen) en Marcel Brands, de tech nisch directeur van Everton, be steedde 118,5 miljoen pond aan nieuwe spelers. Dat United het klassement aanvoert komt door de komst van verdediger Harry Maguire, die voor een recordbedrag over kwam van Leicester City. Ma- guire zou de kapitaalkrachtige club uit Manchester meer dan 80 miljoen pond hebben gekost. Norwich City, vorig jaar kampi oen in het Championship, zou volgens Sky Sports maar 1,1 mil joen pond hebben uitgegeven. Ook Liverpool (4,4 miljoen pond) weigerde de buidel te trek ken. Het zit 'm, denkt hij, in alles. In ta- pasbar El Patio Andaluz in het Eind- hovense centrum, van oudsher ver zamelplaats voor Spaanstalige spe lers. In coaches als Guus Hiddink en Phillip Cocu die hun taal spraken. In teammanager Mart van den Heuvel, die altijd voor spelers klaar staat. Net als de in 2014 overleden perschef Pe dro Salazar vroeger. ,,Kern van de prettige samenwerking zit 'm in de benadering", stelt Van Kemenade. ,,Wij geven die jongens het gevoel dat we blij zijn met ze. En die jongens voelen op hun beurt dat het gemeend is." in hun vrijheden lijken te voelen. Dat knelt. Al vertoonde de lijn PSV-Latino's in het verleden heus weleens vaker wat ruis. Neem Alex, 'De Tank', die met de Eindhovense club de halve Champions League-finale tegen AC Milan in 2005 maar nipt verloor. De reusachtige Braziliaan was als een jo chie zo blij toen hij eerder dat jaar, voorafgaand aan de topper tegen Ajax, de band kreeg omgeschoven. Het was daags na het overlijden van Rinus Michels. Pas kort voor de af trap, tijdens de minuut stilte, reali seerde Alex zich echter dat hij niet de enige 'aanvoerder' was op het veld. Er stonden er nóg 21 spelers met zo'n zwartkleurig lapje stof over hun arm. „Farfdn had het in die tijd wél door, maar dat liet hij natuurlijk niet blij ken aan Alex", zegt Van Kemenade. „Typisch PSV. Er wordt gelachen, er is kleedkamerhumor. Maar iedereen wordt in zijn waarde gelaten." Zelden bezwijkt een 'grote naam' uit Latijns-Amerika aan de verleidin gen die ook (de regio) Eindhoven vast heeft. Santiago Arias, groot ge worden in de broeierige Colombi aanse stad Medelfin, reed zijn Alfa Romeo steevast keurig op tijd zijn oprit op in de plaatselijke nieuw bouwwijk Meerhoven. En De Brazili aanse goalie Heurelho Gomes had geen enkele moeite om cafetaria 't Konijntje in Valkenswaard voorbij te lopen wanneer hij in de Kempense gemeente was gaan winkelen. Ja, Jonathan Reis ging ten onder in de Lichtstad. Zoals er in het verleden heus wel meer jongens met zijn roots zijn geweest, die niet aan de ver wachtingen voldeden. Veelzeggend is het dat ook degenen die sportief (even) geen inbreng hebben, zoals Lozano en Gutiérrez nu, er openlijk hun leefgenot prijzen. ,,Wat PSV heel slim doet", stelt De Mos, ,,is dat ze vaak meerdere spelers uit één land halen. In mijn tijd kwam én Ronaldo én Vampeta. Die laatste kon weinig. Wel zorgde hij er voor dat Ronaldo meteen zijn weg vond. Ook dat is een reden voor de vaak succesvolle com binatie. Net als het feit dat geen Eind- hovenaar zich druk maakt om wat spelers doen in hun vrije tijd." Laat staan in die talloze dorpen om de stad heen. Het duidt in de kern vermoedelijk waarom PSV en Zuid/Oost Brabant altijd als magne ten zullen blijven trekken op talen ten uit Midden-en Zuid-Amerika, ook wanneer Hirving Lozano straks onverhoopt naar Napoli vertrekt. In Knegsel, Mierlo en Nuenen ademen voetbalvedettes vrijer. PSV -ADO Den Haag Nieuwe situatie In die zin is onder coach Mark van Bommel bij PSV een nieuwe situatie ontstaan. Nadat eerder al de Mexi caan Érick Gutiérrez onder hem maar moeizaam uit de verf kwam, lijkt zijn landgenoot Lozano nu op weg naar de uitgang. Bijzonder als je kijkt naar de prima statistieken van de aanvaller (34 doelpunten en 22 assists in 59 eredivisiewedstrij den). De coach is karakterologisch geen Hiddink, signaleren buiten staanders. Eerder een Louis van Gaal. Van Bommel lijkt een voor keur te hebben voor de wat meer kneedbare spelers, terwijl de temperamentvolle Latijns Amerikanen zich op hun beurt soms wat belemmerd SPEELRONDE Gisteren Sparta - VVV nnb Vandaag 18.30 uur FC Groningen - FC Twente 19.45 uur Ajax - FC Emmen 20.45 uur Willem II - Vitesse Morgen 12.15 uur Fortuna Sittard - Heracles 14.30 uur RKC - AZ 14.30 uur Heerenveen - Feyenoord 16.45 uur FC Utrecht - PEC Zwolle 20.00 uur PSV - ADO Den Haag Pavlidis (Willem II) 2 31 spelers met gespeeld w g v pt (v-t) 1 AZ 110 0 3 (4-0) Heerenveen 110 0 3 (4-0) 3 FC Utrecht 1 1 0 0 3 (4-2) 4 VVV 110 0 3 (3-1) Willem II 110 0 3 (3-1) 6 FC Groningen 110 0 3 (1-0) 7 Ajax 10 10 Feyenoord 10 10 Sparta 10 10 Vitesse 10 10 11 FC Twente 10 10 13 FC Emmen 10 0 10 (0-1) 14 ADO Den Haag 10 0 10 (2-4) 15 PEC Zwolle 10 0 10 (1-3) RKC 10 0 10 (1-3) 17 Fortuna Sittard 10 0 10 (0-4) Heracles 10 0 10 (0-4) Manchester United liet van alle Engelse profclubs het geld het meest rollen tijdens de afgelopen transferperiode, die donderdagavond sloot. Dat blijkt uit cijfers van Sky Sports. .T-f maar nu even niet Hirving Lozano leeft in onvrede bij PSV. FOTO BSR SOCCRATES Eredivisie morgen, 20.00 uur Liveblog op AD.nl MA Latijns-Amerikaanse voetballers zijn bij PSV vaak op hun plaats. Zoals Ronaldo (links), Roma- rio, Arias en Pereiro (boven), Alex en Gomes (onder). foto's anp, vi images, pim ras, evert-jan daniëls

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21