1 Mi Perikelen rond Hirving Lozano vormen trendbreuk bij PSV, ip5 20 Latijns-Amerikanen en PSV, het is van oudsher een heel gelukkig huwelijk. In die zin is de onvrede bij Hirving Lozano, gefrustreerd wisselspeler tijdens FC Twente-uit, opvallend. Voetballers uit dat deel van de wereld zijn bovengemiddeld vaak op hun plaats in Zuid/Oost Brabant. Traoré vergeet paspoort City verlengt met Gündogan Ziyech langer vast bij Ajax De tragiek van een reservespeler schuilt in kleine dingen. Een week lang trainen om tegen FC Twente vervolgens negentig minuten lang vanaf de bank naar Peet Bijen te moeten kijken bijvoorbeeld. Het valt uit het oogpunt van Hirving Lozano dus best te begrijpen, dat hij er in Enschede bijzat met een enthousi asme alsof hij een wortelkanaalbe handeling onderging. En toch: best kans dat de Mexicaan zich een dag na zo'n reservebeurt weer vrolijk aan de dwergotters en alpensteenbokken laaft in Dierenrijk Mierlo. Volmaakt gelukkig zijn spelers van zijn origine doorgaans in Zuid/Oost Brabant. Lozano was in 2017 de zoveelste speler van Latijns-Amerikaanse komaf die neerstreek bij PSV. En goedbeschouwd vormt de aanvaller (op dit moment) een van de uitzon deringen op twee regels die gelden in Brabant: dat spelers van zijn origine er privé gelukkig én sportief van grote waarde zijn. Dat begon feitelijk met de komst van Romario in 1988. En kreeg later een vervolg met onder anderen Ronaldo, Heurelho Gomes, Jefferson Farfèn, Carlos Salcido en Héctor Moreno. Al decennia lang drijft de PSV-kurk op Latijns-Ameri kaans techniek en temperament. An dersom komen zij graag naar het Phi lips Stadion. ,,Je moet het zo zien", zegt Aad de Mos. ,,Die jongens groeien op in wereldsteden vol hec- tiek, criminaliteit en luchtvervuiling. Voor hun is het een droom om relaxt te kunnen leven. Die droom komt uit in Eindhoven, en met name die bos rijke dorpen er omheen." Het blijft een wonderlijk gegeven. Carlos Salcido, die in de Mexicaanse stad OcotlSn de kogels dagelijks om zijn oren hoorde suizen, die op een mooie dag zijn voortuin aanharkt in Son en Breugel. Een dorp nabij Eind hoven, waar de rust hooguit ver- In Knegsel mis je Sao Paulo echt niet. Juist omdat je je er kunt richten op wat je het liefst doet: voetballen stoord wordt wanneer de bestelbus van Hengelsportvereniging De Peel wat te hard door de straat rijdt. Kind van Rio de Janeiro Romario woonde in zijn PSV-tijd in het nabijgelegen kerkdorpje Acht. En Andrés Guar dado, getogen in de Mexicaanse mil joenenstad Guadalajara, in Knegsel. (Bij Ekenrooi rechtsaf). Veel van de 1350 dorpsbewoners herinneren zich nog de Sinterklaas intocht van 2015, toen de 152-voudig Mexicaans international er geduldig op de goedheiligman stond te wach ten, netjes achter een dranghek ge posteerd. De Mos, in seizoen 1993/1994 PSV-coach en nog altijd wonend in Eindhoven: ,,Ze zijn hel den in die Brabantse dorpjes. Deson danks is er niemand die ze lastig valt. De jongens kunnen er zichzelf zijn. En geloof me, als je de sloppenwijken van Brazilië gewend bent, voelen die plaatsjes rond Eindhoven als een ver ademing. In Eersel of Oirschot zit meer zuurstof in de lucht dan in Rio. En, tenminste zo belangrijk, er is rust. In Knegsel mis je Sao Paulo echt niet. Juist omdat je je er kunt richten op wat je het allerliefst doet: voetbal len." Dat de PSV-jas de Latijns-Ameri kanen veelal als gegoten zit, is dus lang niet alleen te danken aan die zo vaak geprezen Herdgang-sfeer. Uit bater Paul van Kemenade van het trainingscomplex onderstreept dat. zaterdag 10 augustus 2019 GO VOETBAL Wolverhampton Wanderers kon donderdag avond in de voorronden van de Europa League tegen het Armeense Pyu- nik Erevan niet beschikken over Adama Traoré. De aanvaller van de Wolves verscheen namelijk zonder paspoort op de luchthaven en mocht zodoende niet mee afreizen naar Armenië. Traoré dacht met een ID- kaart het vliegtuig wel in te mogen, maar hij werd huis waarts gestuurd. Zonder de thuisblijver wonnen de Wolves met 4-0 van Pyu- nik. VOETBAL Manchester City heeft Ilkay Gündogan (foto) een nieuw en verbeterd contract gegeven. De 28- jarige Duitse international is nu tot de zomer van 2023 aan de Engelse kam pioen verbonden. Gündo gan kwam in 2016 over van Borussia Dortmund naar de topclub uit de Premier League, die afgelopen week de Community Shield won. De laatste twee sei zoenen is de middenvelder een vaste waarde in het elftal van trainer Pep Guar- diola. In 114 wedstrijden maakte Gündogan zeven tien doelpunten. VOETBAL Ajax en Hakim Ziyech (26) zijn het eens over een nieuw contract dat loopt tot de zomer van 2022. De oude verbintenis van de Marokkaanse mid denvelder liep medio 2021 af. Ziyech kende vorig sei zoen een uitstekend jaar bij Ajax. De verwachting was dat hij deze zomer een transfer zou maken. Het lijkt erop dat hij nog zeker een seizoen blijft. Kijk voor alle uitslagen, doelpuntenmakers en fïSl stand in de ere- en eerste I P divisie op onze site. IMHbk Gouden combinatie, Dennis van Bergen Eindhoven -Aad de Mos

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 20