dit is de plek waar ik wil zijn' 19 avontuur bij Genoa terug op zeven bewogen seizoenen in Amsterdam 4. De vrije trap in Bernabéu 5. Afscheid in Arnhem 6. Derby della Lanterna WW4. moment dat je er moet staan. Speelde ik die wedstrijd niet goed, dan was het allemaal heel anders gelopen. Maar ik wist dat het moest en het ging direct goed. Vanaf dat moment was alles an ders. Als nummer 10 had ik mijn hele leven het liefste gespeeld, maar opeens vond ik het ook leuk om iets naar achteren te spelen. Ik merkte dat ik steeds beter werd op die positie en het werd steeds meer mijn positie. Bij Ajax, maar ook in de nationale ploeg van De nemarken, zoals vorig jaar op het WK.'' 5 maart 2019 ,,Erik ten Hag vroeg na een uur spelen: ,,Heb je nog lucht, hoe lang kan je nog?'' Ik zei tegen hem: ,,Geef me nog tien minuten.'' En tien minuten later lag die bal daar, aan de zijkant van het veld. Ik dacht: dit moet mijn slotakkoord worden. Ik raakte hem perfect en zag de bal in de verre hoek achter Courtois belanden. Geweldig. Het was de volmaakte vrije trap. En het paste helemaal in ons seizoen. Een fantastische rondreis door de Champions League. Ik kijk zelf vol genoegdoening terug op de duels met Real en Juventus. Ik heb be wezen dat ik op het allerhoogste niveau van waarde kon zijn. En dat voelt wel heel goed.'' 3 augustus 2019 Vitesse - Ajax 2-2 „Natuurlijk was ik ook met alle plezier dit seizoen gebleven. Ajax is écht mijn club geworden en met mijn gezin hadden we het prima naar ons zin in de omgeving van Amsterdam. Daarom hebben we er ook lang over nagedacht. Het voelt als het juiste moment, de club, de stad, het land, de competi tie, het avontuur. Het was mis schien wel: nu of nooit. Ons thuis blijft Nederland en daar keren we ook zeker terug, of het nou over twee, drie of vijf jaar is. En ja, dan ga ik ook zeker vaak bij Ajax langs. Geen idee in welke rol, misschien wel gewoon als supporter. Of ge zellig op de club langs om met de mensen wat bij te praten. Ajax is onderdeel van mijn leven gewor den, een bijzonder onderdeel. Met een hechte band met de suppor ters, de spelers, maar ook alle an dere mensen binnen de club. Dat zal ik gaan missen, maar de herin neringen koester ik.'' 5 december 2019 ,,Het welkom was heel bijzonder. Al die mensen op het vliegveld in Genua. Ik dacht: er zullen er wel een paar staan, maar het was zo druk. En allemaal mijn naam scanderen. Op die momenten ben ik echt de nuchtere Deen, dan denk ik: ik moet nog mijn eerste speelminuut maken. Afgelopen donderdag ben ik aangesloten in het trainingskamp van de club, over twee weken begint de com petitie. Ik kijk er echt naar uit. Nieuwe competitie, nieuwe te genstanders, nieuwe stadions. Als kind was ik al fan van de Serie A. Mijn oom woonde in Zwitserland en als kleine jongen ben ik met hem eens mee geweest naar een wedstrijd van AC Milan. Ik vond het geweldig en was direct ver kocht. Mijn eerste voetbalshirt was ook van Milan, met de naam van Ruud Gullit achterop. Het is mooi dat ik nu zelf in die competi tie kan spelen. En ja, de datum 15 december heb ik inmiddels al vaak voorbij horen komen. De derby van Genua. Bij Ajax heb ik veel Klassiekers tegen Feyenoord ge speeld, en gewonnen, en ook ge scoord. Hopelijk kan ik dat straks ook zeggen over deze klassieker.'' Ajax -FC Emmen vertrouwen in mezelf. Echt, ik ging toen gewoon met tegenzin naar de club. Je wil voetballen!" Die speeltijd krijgt hij bij Feyen- oord waarschijnlijk wel. ,,Natuur- lijk moet ik het allemaal nog laten zien en vanzelfsprekend is bij deze club ook concurrentie, maar de kans dat ik hier wekelijks ga spelen Voetballen in het buitenland is echt niet alles, hoor. Man, ik ben zo blij nu is uiteraard een stuk groter dan bij AS Roma, ja. En daar gaat het me om. Ik wil eindelijk weer eens veer tig wedstrijden spelen. Ik ben fit en klaar om te vlammen." Rome Het is heus niet zo dat hij verpie terde in Rome, benadrukt Kars- dorp. Want, zegt hij: ,,Er zitten goeie restaurantjes en dat strand daar is ook best aardig". Alleen: het is er geen Schoonhoven. De plaats waar hij onaangekondigd even een bakkie kan doen in het garagebe drijf van zijn vader of lekker een broodje kan pakken in cafetaria Veerpoort. Karsdorp lijkt morgenmiddag te gen SC Heerenveen, wanneer hij voor het eerst speelgerechtigd is als Feyenoord-speler, direct aan de af trap te staan. Afgelopen week ver trok Jeremiah St. Juste naar het Duitse Mainz, waardoor er een dringende vacature is op de rechts backpositie. Afgelopen donderdag in de wedstrijd van de Rotterdamse club tegen Dinamo Tbilisi (4-0) startte Bart Nieuwkoop op die po sitie. In de rust werd hij geblesseerd vervangen door talent Lutsharel Geertruida. Normaal gesproken kiest Feyenoord-trainer Jaap Stam morgen dus voor de van AS Roma gehuurde verdediger, die hij er per se bij wilde hebben. Karsdorp: ,,Of ik tegen SC Heerenveen al kan star ten? Als de trainer wil dat ik speel, dan speel ik." srnwtfs ■■«VI r.siïrw zaterdag 10 augustus 2019 Real Madrid - Ajax 1-4 A.-41. Het begin als Ajacied. 2. De eerste prijs. 3. De gedaantewisse ling. 4. De vrije trap in Bernabéu. Links: Schöne neemt afscheid. FOTO'S ANP, VI IMAGES, SCS Genoa - Sampdoria Eredivisie Vandaag, 19.45 uur Liveblog op AD.nl - Rick Karsdorp FOTO FEYENOORD MEDIA IHPfl *»7 ia m IAoÉIÉI^tmJV Rick Karsdorp: „Heerlijk om terug bij Feyenoord te zijn.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19