O O O lil II Deurwaarders die de fout in gaan, krijgen negen van de tien keer slechts een symbolische straf opgelegd van de tuchtrechter. Dat is een hard gelag voor hun slachtoffers die maar net kunnen rondkomen. 14 SCHULD KLACHTEN Zo'n tuchtzaak veroorzaakt veel stress bij schuldenaren Kort Vraag naar olie daalt verder De vraag naar ruwe olie zakt de komende maanden nog verder in. Dat voorspelt het Internationaal Energie Agentschap (IEA) in een gisteren vrijgegeven rapport. De da lende vraag is vooral het gevolg van de han delsoorlog die woedt tussen de VS en China. Daardoor trapt de industrie op de rem. In juni werden de verwachtingen ook al naar beneden bijgesteld. Hoogstwaarschijnlijk zal de olieprijs (iets) gaan zakken. Hetzelfde geldt voor de benzineprijs. Bayer wil rechtszaken tegen Roundup afkopen Chemiereus Bayer zou 8 miljard dollar wil len betalen om voor eens en voor altijd af te zijn van het juridische steekspel rond het bestrijdingsmiddel Roundup. In de VS lo pen ruim 18.000 rechtszaken tegen Bayer en Roundup dat volgens klagers kankerver wekkend is. Bayer kreeg het bestrijdings middel in handen na de overname van Mon santo. Bayer werd in eerdere rechtszaken rond Roundup al veroordeeld tot het beta len van miljoenen dollars aan schadevergoe dingen. Tot dusver heeft het bedrijf altijd volgehouden dat het middel veilig voor ge bruik is. Heerema sleept megaorder binnen voor kust van Taiwan De Nederlandse maritiem dienstverlener Heerema gaat de fundering leggen voor meer dan honderd windmolens voor de kust van Taiwan. De windmolens vormen samen twee windparken op 35 tot 60 kilo meter van de kust van de provincie Chang- hua. De Deense energiereus 0rsted is de hoofdaannemer. In totaal moeten de wind turbines 900 megawatt aan elektriciteit op wekken, wat genoeg is om 1 miljoen huis houdens in Taiwan van groene stroom te voorzien. Signify TomTom ABN Amro Arcelor Mittal Een gerechtsdeurwaarder die de wettelijke gedragsregels over treedt, hoeft zich weinig zorgen te maken als een schuldenaar een klacht tegen hem indient, stelt Vereniging Sociaal Verhaal. In bijna 90 procent van de gevallen waarbij de tuchtrechter een klacht gegrond verklaart, krijgt de ge rechtsdeurwaarder geen of slechts een 'symbolische' straf, zoals een waarschuwing of berisping. Dit blijkt uit een analyse door Vereniging Sociaal Verhaal van alle uitspraken in 2018 van de Kamer voor Gerechtsdeurwaarders, de tuchtrechter voor gerechtsdeur waarders. Sociaal Verhaal helpt armere Nederlanders met gratis juridisch advies bij gerechtelijke problemen zoals uitzettingen, ener gie afsluitingen en uit keringsproblemen. Deurwaarders drukken mensen met schulden nogal eens dieper in de proble men, zo leren de uit spraken van de tuchtrechter. Een bloemlezing uit de klachten: te veel geïnde bedragen pas laat of zelfs helemaal niet terugbetalen, zon der toestemming de ali mentatie van een kind vorderen, ten onrechte dreigen dat er gevangenis straf kan worden opgelegd en het onterecht leggen van bankbeslag. Kritisch In 2018 behandelde de Kamer voor Gerechtsdeurwaarders 287 zaken, waarvan 136 klachten tegen deur waarders - in andere ge vallen ging het om be zwaren tegen beslissin gen en wrakingsverzoe- ken. Of dat veel is, is maar net hoe j e het bekijkt. Wel als je het vergelijkt met het aantal deurwaarders: in ja nuari 2018 waren er 796 gerechtsdeurwaarders werkzaam, in ongeveer 160 kantoren. Daar staat tegen over dat die deurwaarders sa men meer dan 2 miljoen 'ambtshandelingen' verrichten, zoals het aan huis brengen van dagvaardingen en het leggen van bankbeslagen. Vereniging Sociaal Verhaal is dan ook niet zozeer kritisch op de hoe- veelheid klachten, maar op de af handeling ervan. Van de klachten werd bijna twee derde gegrond verklaard, maar de straffen zijn volgens Rogier Mulder van Vereni ging Sociaal Verhaal 'zeer licht'. Slechts in 8 van de 85 zaken, werd er een geldboete opgelegd. In de meeste gevallen kwam de ge rechtsdeurwaarder eraf met een waarschuwing of berisping. In on- HANDELSOORLOG LAAT SPOREN NA ER LOPEN AL 18.000 AANKLACHTEN HONDERD WINDMOLENS IN DE MAAK o zaterdag 10 augustus 2019 De lampenfa briek behoorde tot de drie stij- gers in de Mid- Kap. Het navigatiebe- drijf was een van de zeer weinige lichtpuntjes op de beurs. GO 'Te lichte straffen De grootbank noteerde ex divi dend. Het staalbedrijf was de grootste daler in de AEX. E o c SANDRA PHILIPPEN is met vakantie Irene van den Berg -Rogier Mulder, Vereniging Sociaal Verhaal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 14