2de bezoek GRATIS 'Aanhoudende protesten schaden Chinese economie' 'Nieuwe verkiezingen voor Italië in oktober' WE ARE FIGHTING the FUTURE OF OUR HOME NIEUWS 13 Inwoners Hongkong alweer de straat op nog t/m 30 augustus! sowfOP- THE zaterdag 10 augustus 2019 INCONVENIENCE Al vanaf de volgende dag geldig 3- of 4-daagse 4*-stedentrip naar Valencia incl. vlucht ROME De regeringscrisis in Italië leidt naar verwachting van Itali aanse media tot vervroegde verkie zingen in oktober. De vorig jaar ge vormde coalitie van de rechts-po- pulistische Lega van Matteo Salvini en de protestpartij M5S (Vijfster- renbeweging) van Luigi Di Maio is feitelijk uiteengevallen, omdat Sal- vini zijn vertrouwen heeft opge zegd en snel verkiezingen eist. De Lega diende gisteren in de Se naat een motie van wantrouwen in gericht tegen de partijloze premier Giuseppe Conte. De premier lijkt geen haast te willen maken met zijn aftreden en zou nog naar alter natieven zoeken. Conte heeft wel toegezegd het Italiaanse parlement van vakantie terug te laten roepen om over het lot van de regering te stemmen. Hij moet dan naar ver wachting na die stemming naar president Sergio Mattarella om zijn ontslag aan te bieden. Mattarella kijkt dan of er nog een andere rege ring in elkaar geknutseld kan wor den of schrijft verkiezingen uit. De stad is overigens verdeeld over de kwestie. Veel Chinese nieuwkomers hebben weinig be grip voor jonge Hongkongers die zich beroepen op de democrati sche, Britse, traditie van hun stad. Ze zijn bang dat die wordt uitgehold door toenemende Chi nese invloed. In de Chinese staatsmedia worden de demon stranten echter afgeschilderd als 'verwend' en 'uit op chaos'. Dat laatste zal China nooit tolereren, zo is de boodschap. Video's De Chinese regering heeft vi deo's laten verspreiden waaruit duidelijk wordt dat door politie en leger wordt geoefend op een mogelijk grootschalig ingrijpen om desnoods met harde hand een einde te maken aan de on rust, die de economie van Hong kong en China schaadt. In Hong kong circuleren berichten dat China bezig is heimelijk politie- versterkingen te sturen. Deze versterkingen zouden een ander Kantonees dialect spreken dan de Hongkongers. Volgens cijfers van de lokale VVV is het aantal bezoekers aan Hongkong sinds de onrust met 26 procent gedaald. Dat is een harde klap voor de stad waarvan vijf procent van de economie draait op toerisme. Er werken 250.000 mensen in de sector. Ook de Verenigde Staten en China, die al verwikkeld zijn in een handelsoorlog, ruziën over de protesten in Hongkong. Een Chinese krant publiceerde de foto en de naam van een Ameri kaanse diplomate die met protes terende Hongkongers had ge sproken. Volgens een Ameri kaanse woordvoerder was dat een praktijk van een 'schurkenstaat'. Een paar honderd demonstran ten, vooral jongeren, bezetten de aankomsthal van Chep Lap Kok Airport. 'Red Hongkong van de tirannie' en 'Sorry voor het onge mak, wij strijden voor de toe komst van ons thuis' waren en kele van de slogans in het Engels en in het Chinees. De protesten begonnen ruim twee maanden geleden vanwege een omstreden voorstel voor een uitleveringswet, waardoor inwo ners van Hongkong - de voorma lige Britse kroonkolonie heeft nog steeds een afwijkend rechts systeem van China - zouden kunnen worden uitgeleverd aan China en worden berecht door Chinese rechters. Dat voorstel is van de baan, maar inmiddels is het vertrouwen van veel bewo ners in de 'zelfstandige' regering van Hongkong weg. De woede nam toe vanwege de vele gewonden die vielen door hard politie-ingrijpen bij vorige betogingen, waar ook betaalde knokploegen opdoken om de monstranten in elkaar te slaan. De demonstranten eisen nu on der meer het ontslag van de pro- Chinese bestuurder van Hong kong, chief executive Carrie Lam. Ook willen ze een onafhankelijk onderzoek naar politiegeweld en amnestie voor aangehouden de monstranten. Op een persconferentie over de economie noemde bestuurder Lam de economische gevolgen van de protesten gisteren ernsti ger dan die van de Sars-epidemie in 2002 en 2003 en de financiële crisis van 2008. Ze kondigde maatregelen aan om de economie te stimuleren, maar zei nog niet welke. Het is nu urgenter 'het ge weld' te stoppen dan om poli tieke concessies te doen, aldus Lam. Stakingen, stremmingen en afsluitingen van verkeersadres vanwege confrontaties tussen de monstranten en de politie scha den de metropool. Volgens Lam zette 'een kleine minderheid' met de protesten de economische belangen op het spel van de grote meerderheid van inwoners van Hongkong. Demonstranten houden de aankomsthal van het vliegveld in Hongkong bezet. foto epa advisor Leukste uitje over de grens SEAYOU Hotel V 2 of 3 overnachtingen in een 2-persoonskamer 2 of 3 x uitgebreid ontbijtbuffet Retourvlucht Valencia Hotel op ca. 10 min. van het strand V Tip: bezoek de wijk El Carmen W. f Q hoteldeal dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506 Inwoners van Hongkong gaan vandaag en morgen voor het tiende achtereenvolgende weekeinde de straat op om te betogen tegen het 'pro-Chi nese' stadsbestuur. Op het in ternationale vliegveld begon gisteren een driedaagse sit-in. Bob van Huët Hongkong/Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 13