Ik kom er maar niet overheen dat mijn broer mijn moeders zaken amandelde Ons kind is op een Interrail-toer verkikkerd geraakt op een oudere man JOOST MAG 'T WETEN Wat ben ik trots op uw slotzin 'Wat raadt u mij aan'? Het idee dat ik, vader van twee dochters, u zou kunnen helpen is even ontroerend als onterecht. Zelf zou ik namelijk bij de uitreiking van dat Inter rail-abonnement er al niet gerust op zijn geweest. Levendig herinner ik me dat onze dochters jaren geleden, ze waren even oud als de uwe nu, in het buitenland op vakantie waren. Op een nacht, rond half 3, ging de telefoon. We hoorden tien tellen lang wat onverstaanbaar gebrabbel. We hebben de rest van de nacht geen oog meer dichtgedaan. Over niet gerust zijn gesproken. Het bleek uiteindelijk loos alarm. Die naïviteit heeft uw dochter overigens niet van vreemden. Want ook het idee dat je iets kunt doen aan de relatie van een volwassen dochter met een volwassen man, is niet helemaal reëel te noemen. Om het zacht uit te drukken. Genoeg gemopperd, nu de hulpdienst. De uit drukking 'wat je van ver haalt is lekker' klopt. Alleen blijft het meestal niet zo heel lang lekker. Vooral niet als een 21-jarige in de gaten krijgt dat dit lekkers ook dichter bij huis te koop is en zeker zo vers. Ik weet niet waarom, maar ik heb het gevoel dat onze over jarige wienerschnitzel geen blijvertje is. ik zou me niet zo'n zorgen maken. Het komt zelden voor dat ik geen ant woord geef maar alleen vragen stel. Vandaar dat ik met wat aanvullende informatie graag op dit probleem terugkom. Maar eerst mijn vragen: 1) Hebt u nog andere broers of zussen? 2) Wie hebben er jaren geleden beslist dat uw moeder naar een verzorgingshuis moest? En wie informeerde of er ergens plaats voor haar was? U en uw broer? Uw broer alleen? U alleen? De hele familie? 3) Een huis leeghalen is een vervelend kar wei. In het geval van uw moeders woning is de halve familie eraan te pas gekomen. Was u niet op de hoogte dat moeder verhuisde? Heeft nie mand u toen gevraagd mee te helpen met die rotklus? Hebt u het zelf niet aangeboden? 4) U werd zoals u schrijft 'er ook niet bij gehaald' toen moeder op sterven lag? Wist u dan zelf niet dat moeder niet lang meer te leven had? Heeft het personeel van het verzor gingshuis u niet op de hoogte gesteld? 5) Hebt u uw moeder in dat tehuis regelmatig bezocht? 6) Bent u op dit moment on speaking terms met uw broer? Voor de antwoorden is enig zelf onderzoek nodig. En het zou me niet verbazen als u mij na dat onderzoek niet meer nodig heeft. Wijsheid komt met de jaren. Omdat acteur Joost Prinsen (77) een eind op weg is, beantwoordt hij uw vragen. Mijn moeder moest, alweer jaren geleden, van wege haar voortschrijdende dementie naar het verzorgingstehuis. Bij de verhuizing heeft mijn broer, samen met een oom en tante, haar wonin kje leeggehaald. Zonder mij (broer) te informe ren. Weg erfstukken. In 2015 ben ik er ook niet bij gehaald toen moeder op sterven lag. Ik kom er maar niet overheen. Weet u wat ik kan doen? Wij hebben onze 21-jarige studerende, naïeve dochter een Interrail-abonnement gegeven. Ze kon twee weken onbeperkt reizen door Europa. Nu blijkt dat ze vooral in Oostenrijk bleef, omdat ze daar een bijna 50-jarige man heeft ontmoet op wie ze verkikkerd raakte. Ze is al twee keer teruggegaan en ontmoet hem binnenkort weer. Ik ben er niet gerust op. Wat raadt u mij aan? Speelt er iets tussen u en uw kinderen, familie, vrienden, buren of collega's? Leg de kwestie voor aan Joost Prinsen. Mail uw vraag naar joostmagtweten@persgroep.nl ZATERDAG 10 AUGUSTUS 2019 43

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 123