Les 9 Écluses de Fonseranes De aanleg van het kanaal is zo'n heerlijk verhaal van een man met een droom: Pierre-Paul Riquet (1609-1680). Hij ge loofde in een waterweg tussen de Middel landse Zee en de Atlantische Oceaan en maakte er zijn levenswerk van. Het kostte hem zijn laatste centen, maar toen het pro ject eenmaal klaar was, maakten zijn kinde ren fortuin met de handel over het kanaal. Het terrein van Les 9 Écluses is onlangs volledig gerenoveerd. Het heeft een park achtige sfeer met op de top een museum, restaurant, café en een prachtig uitzicht op de kathedraal van Béziers in de verte. Een prachtige locatie om te kijken hoe de boot jes de sluizen passeren. Uzès Ook Nïmes met zijn Romeinse theater is niet ver. Maar persoonlijk vind ik Uzès een van de leukste bestemmingen van de streek. Uitzonderlijke bezienswaardigheden ontbreken in het stadje met zo'n 8000 in woners. Hoewel de stadspaleizen, kasteel en kerken beslist aardig zijn, val ik voor de boulevard die om het compacte centrum ligt. Op de plaats van de voormalige stads muren is het goed flaneren, drinken, vrien den ontmoeten en samen eten op zwoele zomeravonden. Dit is de plek voor het echte Frankrijk- gevoel. Zeker op zaterdag, wanneer het markt is op het Place aux Herbes met zijn fontein, arcades, kleurrijke gevels en scha duw onder de bomen. Er bestaat weinig leukers dan een rondje lopen en dan een glas rosé drinken aan een tafeltje onder de platanen van de boulevard. Uit Thuis 42 Reizen Hoogteverschil Schepen passeren de negen sluizen. Eeuwenoud spektakel Het water kolkt, gutst en spuit door de negen antieke sluizen van Fonseranes. De schepen op het Canal du Midi over bruggen hier een hoogteverschil van 21 meter. Sluis voor sluis, stapje voor stapje. Je ziet de spanning op de gezichten van de onervaren schippers, terwijl de sluiswachters geroutineerd spelen met de waterstand. Ultiem Frankrijkgevoel Het dorp staat in de schaduw van de Pont du Gard, het Romeinse aquaduct dat een van de belangrijkste beziens waardigheden van Zuid-Frankrijk is. De reis Occitanië ligt op 1150 kilometer rijden van Nederland (Utrecht- Nimes). Vliegen kan via Montpellier of Tou louse, tickets zijn ver krijgbaar voor zo'n 100 euro retour. Ook de luchthaven van Marseille is een optie. Verblijf In het binnenland is keuze uit tal van char mante hotelletjes en chambres d'hötes. Mijn favoriet: Hotel XIX in het hart van de oude stad Béziers. Meer informatie tourisme- occitanie.com france.fr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 122