coiiëM a li ?1'JéémBK sm staan na het samengaan van Midi-Pyrénées en Languedoc-Roussillon. Met dank aan onder meer vliegtuigbouwer Airbus en een grote universiteit is de sfeer in deze stad jong, creatief en internationaal. Toulouse ziet er ook anders uit dan an dere steden in het zuiden. De meeste mo numentale gebouwen zijn er niet van na tuursteen, maar van baksteen. In het felle zonlicht kleurt dat de stad roze. Ook veel moderne gebouwen zijn ermee gebouwd. Experimenten met beton in de jaren 60 en 70 werden door de bewoners zo lelijk gevonden, dat er een verbod op is gekomen. Jammer, want de twee par keergarages uit die tijd geven de stad juist wat spannends. Recent gerenoveerd en spierwit geschil derd contrasteren ze hevig met hun omgeving. Bovendien hebben ze op de begande grond allebei een markthal, waar de Toulousains hun dag beginnen met inkopen doen en een kop koffie. Uitzonderlijke bezienswaar digheden als een Romeins theater kent Toulouse niet, maar het monumentale stadhuis 40 (Le Capitole) met plein, vormt een stevig fundament voor een sfeervolle binnenstad. Bovendien ligt aan de overkant van de Garonne, de rivier die door de stad stroomt, de multiculturele wijk St. Cyprien. Een jong en creatief publiek mengt zich hier met de oorspronkelijke bewoners. Het geeft de buurt een nieuwe energie waarbij de biolo gische winkel naast de dönerzaak zit en een hippe sushibar naast een rommelig zaakje met telefoons. Loop aan het eind van de dag naar Place Saint-Pierre aan de Garonne en strijk neer op de trappen aan het water. En dan rustig wachten tot de zon ondergaat. Minerve L'Abbaye de Fontfroide Reizen ^p<f ÉfFiii "-* "i jl S3 d- Arbeid Een muurschildering in de j.i'-. voormalige dynamietfabriek Koel en Uitrusten kan bij de van. Fontroide De bergen in Vanaf de vlakte aan zee gaat het land schap gestaag omhoog tot het plotseling verandert in een hoogvlakte vol barsten, scheuren en kloven. In de bergen vind je de kastelen van Peyrepertuse en Quéribus, het bedevaartsoord Saint-Guilhem-le- Désert en de meren onder de Pic Carlit. Het uitzicht op het dorp Minerve beneemt je de adem. Balancerend op een rotspunt tussen twee ravijnen houdt het al eeuwen moedig stand. In de middeleeuwen was het een bolwerk van de Katharen. Deze religi euze beweging vormde een bedreiging voor de kerk en daar werd met een kruistocht een eind aan gemaakt. Toen Minerve viel, moordden de ridders van het kruis bijna de hele bevolking uit. Een klein museum herinnert aan die gebeurtenis. Intense stilte Wil je weg uit de vakantiedrukte, dan is

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 120