'Het hoort bij opgroeien dat je ontdekt dat je ouders feilbaar zijn' ,,1997 was voor Groot-Britannië een speci aal jaar. Het was het tijdperk van de Britpop met Blur en Oasis, en de Spice Girls in de schooldisco. Zelf was ik 16 in 1983, maar ik wilde geen boek schrijven over mijn eigen jeugd en ook niet over de jaren 80. Met Wij had ik al over die jaren geschreven. Ik plaatste Charlie in 1997 omdat Tony Blair en de Labour Party de verkiezingen won nen. Het gaf veel mensen hoop, nadat Thatcher en de conservatieven lang aan de macht waren geweest. Daar tegenover stond de dood van Lady Di, dat symboli- seerde het eind van een tijdperk. Charlies verhaal speelt zich er tussenin af, tussen hoop en verdriet.'' ,,In de jaren 90 gaven mensen nog geen naam aan zoiets als een depressie. In mijn boek doe ik dat ook niet. Mensen beschouw den het niet als een serieus probleem, meer als een tijdelijk iets. Er werd ook veel min der over gesproken. Nu is dat anders. Om met een depressieve partner of ouder te leven is moeilijk, het geeft zorgen en span ningen, maar het is ook strontvervelend, zeker als er geen verbetering is. In dit boek wilde ik onderzoeken hoe je met zo'n situatie omgaat. In het begin is Charlie hard en gemeen tegen zijn vader. Hij is boos en gefrustreerd omdat hij zijn vader niet meer herkent. Als kind had hij een vriendschappelijke band met hem en daar is niets meer van over. Charlie moet alles op eigen houtje uitzoeken. Hoe moet je met zo'n situatie omgaan?'' ,,Iets ervan herken ik inderdaad, mijn vader en ik hadden een ingewikkelde relatie, maar anders dan in het boek. Hoe precies, houd ik liever privé, maar ik wilde wel graag schrijven vanuit het standpunt dat ie mand moet leren omgaan met iemand met een depressie. Op een gegeven moment wordt Charlie begripvoller en zorgzamer.'' ,,Het moment dat je ontdekt dat je ouders feilbaar zijn, dat ze twijfelen, ruzie maken, het ook niet meer weten, dat blijft je als kind altijd bij. Het hoort bij opgroeien, Eerste liefde speelt zich af in de zomer van 1997, het jaar dat Tony Blair premier werd en lady Diana bij een auto-ongeluk om het leven kwam. Waarom koos je dit jaar? Charlie groeit op met een depressieve vader. Waarom koos u daarvoor? Herkent u dit uit uw eigen jeugd? Charlie ontdekt dat zijn ouders feilbaar zijn. U bent ook vader van twee kinde ren. ZATERDAG 10 AUGUSTUS 2019 33

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 113