'Hij zei dat hij op wereldreis wilde. Zonder mij BV DE LIEFDE Karen (38) is bewust vrijgezel. Ze wil haar dochter Lisa (8) behoeden voor teleurstellingen als nieuwe mensen toch weer uit hun leven verdwijnen. 9 esch ei J*y> l/ooAoft] 5«m«h riet 2>jn Lij At hen y*i<h ^e,a ^oeJi *</ee „Lisa's vader had na de scheiding soms vriendinnen met kinderen, met wie zij speelde als ze bij hem was. Dat vond ze leuk. Maar als zo'n relatie uit ging, zag ze die kinderen nooit meer en was ze verdrie tig. Daarom besloot ik al snel om voorlopig geen relatie meer aan te gaan. Als wij als ouders ervoor kiezen uit elkaar te gaan, is het niet eerlijk om ons kind op te schepen met telkens nieuwe mensen, die vermoede lijk toch weer uit haar leven verdwijnen. Vrijgezel zijn gaat me makkelijk af. Ik kan goed alleen zijn en red me financieel prima. Ik ben niet zo fysiek ingesteld en mis seks daarom ook niet. Sowieso heb ik maar wei nig relaties gehad. Eigenlijk ben ik maar één keer echt verliefd geweest, op een outdoor- type dat geen officiële relatie wilde. Ik moest tweeënhalf jaar lang mijn best doen om hem bij me te houden. Op een gegeven moment werd in mijn omgeving steeds meer samengewoond en getrouwd, en dat leek me ook wel wat. Zijn reactie was dat hij op wereldreis wilde. Zonder mij. Hij is nooit gegaan, maar het was duidelijk dat we niet samen verder zouden gaan. Van de weeromstuit rolde ik heel snel in een relatie met een collega, Lisa's vader, die het tegendeel was van de outdoorman. Met hem kon je plannen maken, hij bleef gewoon gezellig slapen, hij deed nergens moeilijk over. Binnen zes maanden was ik zwanger en trouwden we. Wilde liefde was het niet, maar een tijdlang hadden we het echt wel leuk en genoten we van ons kind. Toch was ik niet gelukkig. Ik had geen partner die me écht kende en steunde. Wij waren vooral huisgenoten met een rustig kabbelende relatie. Daarom was ik liever alleen dan eenzaam in een relatie. Mijn man had niet verwacht dat ik wilde schei den en was oprecht uit het veld geslagen, maar vóór Lisa's tweede verjaardag waren we uit elkaar. Een tijd lang was er gedoe over het omgangsrecht. Inmiddels hebben we dat goed geregeld. In plaats van op zoek te gaan naar een nieuwe partner, steek ik energie in mijn eigen ontwikkeling. Ik heb me omge schoold en ben zelfstandig ondernemer geworden, zodat ik zelf mijn werktijden kan bepalen. Ik werk 's avonds wanneer Lisa slaapt, en overdag als ze naar school is of bij haar vader. Wanneer ze er wel is, wil ik daar geen partner bij hebben. We genie ten van onze tijd samen. Thuis, want we zijn nogal huismusjes. Of we gaan een dagje op pad met familie of met een vrien dinnetje van haar erbij. Soms denk ik dat Lisa een gezin moet hebben. Op Koningsdag bijvoorbeeld, als je overal papa's en mama's met hun kinderen ziet. Ik heb weleens gevraagd of ze zou willen dat wij dat ook hebben. 'Nee', zei ze toen. 'We hebben het toch gezellig? Ik hoef jou met niemand te delen.' Sinds anderhalf jaar heeft haar vader een vaste vriendin met kinderen. Met hen gaat ze ook op vakantie, dus dan heeft ze toch dat gezinsgevoel. Ik zie vrouwen van mijn leeftijd druk zoeken naar een man. Ze zitten op Tinder, ze daten, ze appen. Ik ben blij dat ik dat alle maal niet doe. Waarschijnlijk straal ik uit dat ik weinig interesse heb, want er komt zelden iemand op me af. Ik ben echt niet antiman, en ik sluit niet uit dat er ooit weer iemand komt. Maar ik wil eerst tevreden zijn met mezelf en mijn eigen leven vorm geven. Vrijgezel zijn past me in deze fase van mijn leven heel goed.'' TEKST WILMIE GEURTJENS ILLUSTRATIE STUDIO SKI De echte namen van Karen en Lisa zijn bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? magazine@persgroep.nl ZATERDAG 10 AUGUSTUS 2019 29

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 109