Uitbreiding elektrisch knooppunt Sluiskil IN DE REGIO 6 Wandeling in de nacht Geen dagbezetting Oostburg MIJN DORP, MIJN STAD Dat laten burgemeester en wethou ders van Sluis weten, na vragen van Ranco Bogaard (Nieuw Gemeente belang). De fractievoorzitter maakt zich zorgen over de bezetting van brandweerposten in de gemeente Sluis. Moeite met het vinden van vrijwillige brandweerlieden, en Van de 64 Zeeuwse brandweerposten, zijn er 4 met een dagbezetting met name mensen die overdag be schikbaar zijn, is een bekend pro bleem. Incidenten Sluis werd door verschillende inci denten met de neus op de feiten ge drukt. Door een tekort aan vrijwil ligers moest in juni een brand in Sluis worden geblust door de pos ten Oostburg en Cadzand. In IJzen- dijke moesten brandweerlieden uit Biervliet een brandje blussen. Naast vragen en zorgen over de veiligheid die in het gedrang komt, oppert Bogaard daarom een dagbe zetting in Oostburg, zodat het korps bij alle meldingen in de ge meente kan worden opgepiept door de Veiligheidsregio Zeeland. Nieuw Gemeentebelang wil niet af van de vrijwillige brandweer, benadrukt Bogaard, maar wil mee denken over een oplossing nu er een tekort aan brandweerlieden is. Ook de Partij van de Arbeid stelde vragen over de bezetting in Oost burg. Te duur Van de 64 brandweerposten die Zeeland telt, zijn er 4 met een dag bezetting. Op werkdagen tussen negen en vijf zijn beroepsbrand weerlieden van de Veiligheidsregio aanwezig in Terneuzen, Middel burg, Goes en Borssele. De keus voor die plaatsen is ge maakt op basis van de omgeving. Zo ligt Borsele het dichtst bij de Westerscheldetunnel. Als Oost burg aan dat rijtje zou worden toe gevoegd, wordt dat te duur. Ook, wijst het Sluise college erop, zijn er meer plaatsen in Zeeland waar net zoals in Oostburg een dagbezetting wenselijk zou zijn. Daar is simpel weg geen geld voor. Er zijn wel maatregelen genomen voor de zo merperiode. Van 2 juli tot en met 2 september zijn er op werkdagen twee beroepsbrandweerlieden ac tiefin de gemeente Sluis om onder bezetting op te vangen. Verder staat Sluis positief tegen over het opleiden van ambtenaren tot brandweervrijwilliger. Een aan tal ambtenaren is dat al. Ook wordt er naar samenwerkingen over de grens gekeken. SLUISKIL Het elektrisch knoop punt langs het Kanaal Gent-Ter- neuzen aan de zuidkant van Sluis kil wacht een forse uitbreiding vanwege de komst van meer zon- neparken en mogelijk ook wind turbines. De opgewekte zonne- en wind energie moet in transformatoren worden omgezet om op het elek triciteitsnet te kunnen worden gebracht. Op korte termijn is daarom bij Sluiskil één extra transformator nodig. Het trans formatorvermogen van het hoog spanningsstation wordt daarmee bijna twee keer zo groot, 240 mega-volt-ampère. Over vijf a ze ven jaar zou dit zelfs 460 mega- volt-ampère moeten zijn. Het bestemmingsplan voor het gebied moet worden aangepast vanwege de uitbreiding. Tot 15 au gustus zijn reacties mogelijk bij de gemeente Terneuzen. Met name is gekeken naar de toename van de geluidbelasting op woningen in de buurt, veroorzaakt door koel- ventilatoren in de transformato ren. De toename is volgens onder zoek door bureau Peutz 'nagenoeg verwaarloosbaar'. Met name zonne-energie wacht in Terneuzen een uitbreiding. Jos Vogel speelt werk van Bach Marijke Jaburg vrijdag 9 augustus 2019 AXEL Met een wandeling van zaterdag 14 op zondag 15 september viert het Axelse museum Gdynia de bevrijding van Axel door Poolse militairen 75 jaar geleden. De start van de 26 kilometer lange tocht is 14 september om 22.30 uur bij het museum. Deel name kost, inclusief ontbijt, 10 euro. Kaarten tot 9 sep tember te koop bij Bruna Axel. Aanmelden kan ook door 10 euro te storten op NL26 RABO 032878 9526 van Werkgroep Bevrijding. Te weinig vrijwilligers brandweer Er komt geen permanente dag bezetting van de brandweerpost in Oostburg. Dat is te duur en geen toekomstbestendige op lossing voor het tekort aan vrij willigers. Wel zijn er maatrege len genomen voor de zomer periode. Sophie Stockman Sluis TERNEUZEN Terneuzen zocht al een tijdje naar een idee om het nieuwe winkelcentrum Kennedylaan-West en de binnenstad beter met elkaar te verbinden. Deze week is een oranje loper tussen beide centra aangelegd, nog zonder duidelijke verwijsbordjes. Een Axelse begreep gisteren de opzet dan ook eerst niet. Ze vond het wel 'een goede actie'. „Anders blijft iedereen daar hangen'', wees ze naar Kennedy-West. De kleur oranje is niet zo maar gekozen, het is de citymarketing-kleur van Stad Terneuzen. foto boaz timmermans AARDENBURG Korte orgelconcertjes en een ongedwongen en intieme sfeer op een vrije zaterdagmiddag. In Aardenburg wordt het Flentrop/Reilorgel, in de zomermaanden door acht organisten uit binnen- en buitenland elke zaterdag bespeelt. Deze keer de bekende organist Jos Vogel uit Vlissingen. Hij is bekend als vaste organist van de Sint Jacobskerk en als begeleider van vele koren. Hij speel composities uit het rijke orgeloeuvre van Johann Sebastian Bach. Morgen in de Sint Baafskerk Aardenburg, Bach-orgelmatinee, 14.00 uur. HULST In de Bibliotheek Hulst is tot enmet 31 augus tus een expositie te zien van Marijke Jaburg Er zijn allerlei technie ken te zien, zoals olie verf op papier en colla ges. De toegang is gratis. Organist Jos Vogel. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA AARDENBURG Ar cheologisch mu seum, 10.00-17.00 uur: Expositie over bevrijding regio; Markt, 14.00 uur: Straatheater 'kip van Troje'; Innerlijk Land schap, 20.00 uur: Ex positie 'Zieletaal' (Schilderijen/ gedich ten); BRESKENS Visserij museum, 10.00-17.00 uur, expositie 11 sep tember 1944; Keer- dam, 10.00 en 11.30 uur: Rondvaart naar de zeehondjes; Vuur toren, 13.00 uur: Ge opend; GROEDE Huistheater de Twee Duiven, 21.00 uur: Kleinkunst- voorstelling Adrie Oosterling; HULST Museum Hulst, 14.00 uur: Ex positie; 't Jagertje, 09.30 uur: Jeugd Va kantie Week met fifty - fifty spel; OOSTBURG Kunstka binet d'Oude Winkel, 14.00 uur: Expositie 'Beestenboel'; Jota, 10.00 uur: Ont moetingsmoment de- mentievriendelijk Sluis; OSSENISSE Schel- dedijk, 20.30 uur: Coopertest; SCHOONDIJKE Tuin Juust Wa'k Wou (Tra gel Oost), 13.00 uur: Geopend; 17.30 uur: Schilderavond in de tuin; TERNEUZEN Portaal van Vlaanderen, 10.00-17.00 uur: Info centrum geopend; 13.00 en 15.00 uur: rondleiding en rond vaart; Speeltuin Oranjekwartier, Vanaf 13.00 uur geopend; IJZENDIJKE Museum Het Bolwerk, 13.00 uur: Expositie '75 jaar bevrijding van West- Zeeuws-Vlaanderen'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 53