'L.* IN DE REGIO 6 Aanleg fietsstrook bij het wandelpad langs de Zeepeduinen 4 MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 9 augustus 2019 „Wanneer je straks vanaf de Mool weg langs de duinen tot in het bos kan fietsen, heb je toch een gewel dig rondje", zegt bestuurslid Ton Hanse. Hij heeft zich voor de con cept-dorpsvisie verdiept in de ge wenste verbeteringen van de infra structuur in en rond Burgh-Haam- stede. De fietsverbinding wordt weliswaar niet als wens in dat con cept opgesomd, maar staat wel met een oranje stippellijntje ingete kend. De procedure voor dat pad loopt al bij de gemeente, legt Veer- Je past je aan, een kwestie van elkaar de ruimte gunnen hoek uit. Daarom benoemde de dorpsraad deze route niet expliciet in de schets voor de toekomst. Veerhoek stond destijds als wet houder aan de wieg van de fiets route langs de Zeepeduinen. ,,En het zal niemand verbazen dat ik nog steeds achter dat plan sta." De aanleg van het pad werd bedongen als compensatie voor het sluiten van wegen en campings, ten be hoeve van de natuurontwikkeling in de Kop van Schouwen. Het is de laatste ontbrekende schakel in het fietsnetwerk van de Westhoek, stelt de gemeente daarom ook. ,,Maar er liggen nog meer wensen om dat netwerk wat verder te ver fijnen", zegt Veerhoek. Hij wijst op plannen voor een duinroute achter r het zweefvliegveld bijNieuw- Haamstede langs. ,,Dan kan daar een mooi rondje worden gefietst, en hoeven de mensen niet meer heen en weer over de Klooster- weg." Het fietspad over de Klooster- weg is, met z'n twee meter, krapper dan het gecombineerde pad langs de Zeepeduinen straks wordt, stipt de voorzitter nog even aan. ,,Ik fiets daar vaak genoeg en heb nog nooit problemen gehad", valt dorpsge noot Floor van Rees hem bij. ,,Je past je aan, een kwestie van elkaar de ruimte gunnen", reageert hij op de petitie tegen de komst van fiet- sers die door 310 mensen is onder tekend. 'Geeltjes' De fietsverbinding via de Zeepe- duinen vormt volgens de voorstan ders een prima alternatief voor de drukke Hogeweg. Die moet in de toekomst weliswaar autoluw wor den, haalt Veerhoek één van de be langrijkste pijlers uit de dorpsvisie aan, 'maar er zitten ook campings aan die weg, dus autoverkeer houd je daar altijd'. Uit de vele 'geeltjes' die tijdens de brainstormsessies voor de op te stellen dorpsvisie op de borden zijn geplakt, leidt Veerhoek af dat de meerderheid van de lokale bevol king de aanleg van een fietsstrook Er wordt daar nu toch al druk gefietst. Dan kan je het maar beter goed regelen op de huidige wandelroute toe juicht. ,,En ook al mag het niet, er wordt daar nu toch al druk gefietst. Dan kan je het maar beter voor ie dereen goed regelen." Veerhoek wil in overleg met de tegenstanders kijken wat nog mo gelijk is om aan de wensen van beide partijen enigszins tegemoet te komen. ,,Misschien dat er op de smalste punten hekjes gezet kun nen worden, om de snelheid eruit te houden? Of hagen langs de kant, zodat niet in de tuinen kan worden gekeken, mocht dat ook een be zwaar zijn." Het fietspad staat op de agenda van de extra openbare dorpsraads vergadering over de dorpsvisie op vrijdag 30 augustus. Orgelconcert Expositie Burghse dag SD Dorpsraad steunt plan fietspad De dorpsraad van Burgh-Haam- stede juicht het toe: de aanleg van een fietsstrook bij het wan delpad langs de Zeepeduinen. Daarmee wordt tegemoetgeko men aan de wens van de zwij gende meerderheid, aldus voor zitter Kees Veerhoek. Marcel Modde Burgh-Haamstede -Floor van Rees Alexandra Maximilian (3 jaar) en Victor Rohrmeier hebben hun fiets geparkeerd langs de Moolweg en wandelen over het voetpad langs de Zeepeduinen. De gemeente wil het pad uitbreiden met een fietsstrook. foto marieke mandemaker -Kees Veerhoek, voorzitter HAAMSTEDE Steven Knieriem geeft vandaag een orgelcon cert in de Grote Kerk van Haamstede aan de Ring 1. Het concert be gint om 20.00 uur. De toegang is gratis, aan de uitgang is er een col lecte voor het onder houd van het orgel. Knieriem komt uit Goes en heeft al verschillende prijzen gewonnen. ZIERIKZEE In de Nieuwe Kerk Zie- rikzee wordt vanaf mor gen een nieuwe exposi- tie getoond. Schilders van Schouwen-Duive- land tonen tot en met 31 augustus hun werk. Het doel is om te laten zien hoe inspirerend, per soonlijk betrokken en geëmotioneerd mensen bezig zijn met kunst. Kinderen tot 12 jaar mogen een eigen schil derij maken en meene men. De bezoektijden zijn tussen 11.00 en 17.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE In Burgh-Haamstede vindt morgen de Burghse dag plaats. De dag wordt om 09.30 uur Burghse dag. foto dirk-jan gjeltema geopend door de burge meester van Schouwen- Duiveland. Er is ringrij- den, een kunst- en creamarkt, een boeren- markt, en er zijn demon straties en optredens. Kinderen kunnen rings teken op de rug van po ny's, spelletjes spelen en zich laten schminken. Belangstellenden zijn van 09.30 tot 17.00 uur welkom in het centrum. BROUWERSHAVEN Grote kerk, 11.00 17.00 uur: Expositie Coen van den Ende; Tonnenmagazijn, 09.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Bin nendijk; Natuurinfor- matiepunt Westen- schouwen, vanaf 11.00 uur: Stuifdui- nenskeltertocht; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis de Schutse, 16.00 uur: Herensociëteit; 19.30 uur: Klaverjasvereni- ging; Excursieschuur Boswachterij, 09.15 uur: Zineng Qigong op het strand; Huize Eigen-Wijze, 10.00 uur: Mantrazingen; BURGHSLUIS Passa giersschip de Onrust, 11.00 uur: Familie- rondvaart, 13.45 uur: Natuurrondvaart; DREISCHOR Streek- en Landbouwmu seum Goemanszorg, 11.00-17.00 uur: Mu seum geopend; ELLEMEET Dorps huis, 19.00-23.00 uur: Biljartvereniging Onder Vrienden; KERKWERVE Van Langeraad recreatie terrein, 09.00-14.00 uur: Kofferbakver koop; NIEUWERKERK De Stokroos, 11.00 20.00 uur: Maisdool- hof geopend; RENESSE Galerie ZeeUwArt, 13.00 17.30 uur: Expositie; SCHARENDIJKE Finca Vrij, 09.00 uur: Ochtendyoga; ZIERIKZEE Gasthuis- kerk, 13.30-16.30 uur; Expositie; Kraanplein, dagelijks: Raamexpo O, kijk Zierik langs de Ee; ZONNEMAIRE Dorps huis, 19.30-21.45 uur: Repetitie Harmonie vereniging Nut Uit spanning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49